Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külön kasszán lévő párok! A...

Külön kasszán lévő párok! A gyerekvállalást, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés
Mi az amit közösen és mi az amit külön vesztek a gyereknek? Az anyának mennyi félre tett pénze volt a gyedes időszakra? Mennyire van szükség szerintetek? Milyen jól bevált praktikáitok, tanácsaitok vannak?

2022. okt. 3. 21:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
95%

30!


Mert két szamla jobban megeri a banknak, mint egy

2022. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
76%

Én csak remélni tudom, hogy a férjed besegít majd annyit, hogy fele fele legyen mint a kassza.


Sajnos nekem is írtó furcsa, ha egy pár külön kasszán van. Pláne gyerek után... nagyon max akkor tudom elképzelni, ha egyforma jó a kereset.


Biztos nem lesz egyszerű, egy gyerek állandó kiadással jár és még ezzel is foglalkozni, hogy osztoztok...kemény munka lesz.


Minden esetre remélem találtok jó megoldást, elosztás.

2022. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem roppant fura és nem fair a külön kassza. Amíg fizetést kapsz, vagy tisztességes mértékű táppénzt, majd CSED-en vagy, addig még kivitelezhető akár a felezgetés is ugyanúgy, ahogy minden mással. DE! Ki fizeti az orvosi költségeidet? Te, mert te vagy várnadós? Egy genetikai tesztet? Babamozit? Mindent mindig felezgettek? És akkor még szülés utánról nem beszéltünk. Pelenka, törlőkendő, esetleg tápszer, nem kötelező oltások, csípőszűrés, stb.

GYED alatt a nő jövedelme jelentősen megcsappan. Nem azért, mert nem akar dolgozni, hanem mert a közös gyermeket ellátja otthon. Akkor is keresetarányosan kéne osztani mindent? Nemár. Szerintem így gyereket vállalni felelőtlenség

És nem azért, mert esetleg nem lesz rá pénz, hanem mert ha anyagiakban nem tud két fél kiegyezni, akkor nem biztos, hogy a gyerekkel kapcsolatos dolgokban ki fognak.

Üljetek le és beszéljétek át. Hogy a kérdésedre válaszoljak: Én nem fizetnék mégegy számláért (fejenként egy, plusz egy közös) csak azért, hogy legyen hova utalni a gyerek költségeire a közös pénzt. Akkor inkább boríték és ingyenes kp felvétel.

Amit eltudok képzelni az inkább az arányosság megteremtése. Pl. te fizeted a rezsit, meg az orvosi, majd a gyerek költségeit, a párod meg a kaját, tisztítószert és minden egyebet. Vagy ilyesmi, megbeszélés szerint, ahogy kb. kijön vállalható, közös teherviselésre a dolog.

2022. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

De igaza van az utolsónak, a terhesség és a szülés miatt is van költsége a nőnek.

Pl. kórházi cucc, hálóingek, kismama ruhák, terhes vitaminok (jó drágák), de akár a parkolás is a kórház előtt, esetleg magán vizsgálatok, pedikűrös (mert az utolsó hónapban már nincs körömvágás), ha gyógyszert kell szedni, vagy mellszívó kell, bimbóvédő, császár után vérhigító, hegkenőcs stb... ezeket sem árt megbeszélni előre, hogy kinek a költsége, mert a nőnek kell de kizárólag a közös gyerek miatt.

2022. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy apa fizet mindent. De még így is megy a vacakolás a végrendeletekkel. szóval nem ajánlom, házasság, az a tiszta sor.
2022. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha valakivel össze kötöm az életem és gyereket is szülök neki akkor ott már szerintem nem normális dolog a külön kassza.
2023. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!