Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külön kasszán lévő párok! A...

Külön kasszán lévő párok! A gyerekvállalást, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés
Mi az amit közösen és mi az amit külön vesztek a gyereknek? Az anyának mennyi félre tett pénze volt a gyedes időszakra? Mennyire van szükség szerintetek? Milyen jól bevált praktikáitok, tanácsaitok vannak?

2022. okt. 3. 21:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
43%

nagyobb kiadásokat, bababútorok, gyerekszoba, még a terhesség előtt érdemes megvenni fele-fele arányban


Aztán majd eladod, ha nem jön össze.

2022. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Igen, el lehet adni, de a gyakorlatban sokkal több pl.a nem kívánt terhesség, az abortusz , a rossz, zsúfolt körülmények közé született baba, mint ahány a meddő pár, vagyis gyakorlatilag 99,99% az esélye hogy összejön.


De akkor : a bababútorokat meg lehet venni akkor amikor már biztos a terhesség, de még dolgozom.

2022. okt. 3. 22:00
 13/36 anonim ***** válasza:
76%
Az előbb írtad, hogy terhesség előtt akarod megvenni.
2022. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
De most a kedvedért átírtam.
2022. okt. 3. 22:19
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
Külön kassza gyerekkel?! What the fuck? Fiatal vagyok, nem koravén, de ha a férjem ilyen fillérbszó lenne, hát nem lennék vele, szülni meg végképp nem szültem volna neki. Rengeteget dolgozik, így az utolsó hónapokban mindent én vettem meg. Ehhez pedig elengedhetetlen volt a közös kassza, ugyanis a baba holmik mindennel együtt kb egy millió volt. Babakocsi, babaágy, babaruhák, pelenka, kiskád, babafészek, baba takaró stb stb. És jelzem, közel azonos a fizetésünk! Tehát azt sem lehet mondani, hogy a férjem pénzén élősködnék. Akivel összeházasodom és közösen gyereket vállalunk, ott nincs helye enyém, tiédnek. Miénk van. Közösen egy célért, együtt. Bebszna, ha a hűtőben mindenkinek lenne külön polca és közölném vele, hogy rendelje meg a havi pelenka csomagot, mert az előző havit én fizettem. Most komolyan ez mi már?? Tegnap mozdultam ki először mióta szültem. 3 hónapja csak a baba az életem. A férjem kivételesen nem dolgozott, mondta, hogy szervezzem be a barátnőmet és a kezembe nyomott egy 30 ezret, hogy megérdemlem, vegyek valami szépet magamnak. Nyilván most ő keres többet, de nem kuporgat magának valami top secret számlán, míg én a gyedből meg a családi pótlékból vásárolok meg mindent magunknak + a gyereknek. Kövezzetek meg, de szerintem valahol a kapcsolatot is jellemzi az, hogy enyém és tiéd van.
2022. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak ugy lenne igazsagos ha a gyerekkel is fele-fele aranyban lenne foglalkozva de ezt mar a ferfi ugyse csinalna meg. Rendkivul gyerekes az egesz egy ilyen ferfinek nem szulnek.
2022. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
6%

Ez csak ugy lenne igazsagos ha a gyerekkel is fele-fele aranyban lenne foglalkozva de ezt mar a ferfi ugyse csinalna meg.


És persze anyuka is menne vissza dolgozni a szülés után 6 héttel, legalább 4 órában hogy apuka is csökkenthesse a munkaidejét 4 órára igaz? Hogy fele-felében tudják ellátni a gyereket.

2022. okt. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
82%

Érzelmi és vagyonközösség. Ez nemcsak a házasság, de még az élettársi kapcsolat fogalma is.

Ti csak együtt laktok, papírral. Minden jó lesz a gyereknek... Anya, kirándulás lesz, 10ezer. Itt van 5, a többit kérd apádtól.

2022. okt. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
28%
Ismerosomeknel úgy van, hogy van egy közös szamlajuk, amire minden hónapban átutalják a lakbér, rezsi és élelmiszer költség felét, illetve a gyerek költségeinek felét.
2022. okt. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
98%

Külön bankszámláink vannak, de mióta összeházasodtunk nem foglalkozunk ezzel. Szó nélkül veszek meg bármit a férjem kérésére és ő is nekem. Mivel mindketten saját ingatlannal érkeztünk ebbe a kapcsolatba, az ő lakása albérletnek lett kiadva, erre a pénzre azért van lehetősége, mert "nálam" lakik, szóval alapból közösként tekintünk rá. Ehhez hozzájött még az, amit esküvőre kaptunk, illetve most a babaváró (már várandós voltam, mikor felvettük), mondhatjuk azt is, hogy a babacuccokat ebből vettük 🤷‍♀️ valójában nem számolgattunk semmit. Kellett és kész, csak az képezte megbeszélés tárgyát, hogy mi az, ami tényleg kell, mi az, amit megöröklünk a családból, stb.

Nyithattunk volna ehhez egy közös számlát is, de egyszerűen csak a férjemén van, leginkább azért, mert én sokat vásárolok online és nem is szeretem, ha milliók vannak a számlámon (még akkor is, ha teszek óvintézkedéseket).

Egyébként nálunk pl én valamivel többet keresek a férjemnél, de több volt a hitelem is, meg a ház rezsijét én fizetem, neki meg ugye lett az albis pénze, így neki alap volt, hogy a kaját ő fizeti. Most meg már nem is nézzük az ilyesmit honnan fizetjük, közös érdekünk, közös gyerekünk.

2022. okt. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!