Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elfogadnátok az új állást?

Elfogadnátok az új állást?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes lennék, háromszor voltam már nőgyógyásznál, az embrió fejlődik, de iszonyat lassan. Mikor a hatodik héten mentem, öt hetesre becsülték, mikor az új hetedik (korábbi nyolcadik) héten mentem, akkor hat hetesnek tűnt és volt szívhang, mikor az új kilencedik héten (régi tizedik), akkor hetedik hét végének tűnt.


Az egyik orvos szerint rendben van minden (aki a második vizsgálatot csinálta), aki az elsőt és a harmadikat, ő azt javasolta, hogy várjuk meg hogyan alakul.


Közben kaptam egy nagyon jó állásajánlatot.

Ha nem lennék terhes gondolkodás elfogadnám. Ha egyértelmű lenne, hogy megmarad a baba és csak fél évről beszélünk a mostani helyemen, akkor nyilván kibírnám. De minden annyira bizonytalan.


Ki hogyan döntene és miért?


2022. nov. 14. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Az első és legfontosabb kérdés, hogy tudják-e az új munkahelyen, hogy babát vársz. Mert ha nem, akkor simán lehet, hogy nem kellenél mégsem nekik. Ha felmondasz, és közben szándékosan eltitkolod az állapotod, hogy ne legyen gond az új helyen, akkor a munkáltató kirúghat még azelőtt, hogy érdemben dolgozni kezdenél. Ennek oka, hogy szándékosan eltitkolt terhesség esetén ilyen esetben nem véd téged a törvény.

Emellett pedig ha a jelenlegi helyeden felmondasz, már semmi okuk és kötelezettségük nem lesz, hogy visszavegyenek téged.


Szóval érdemes azért ezt átgondolni.

2022. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Hogyhogy szándékosan eltitkolja? A munkáltató ilyet nem is kérdezhet. Ha nem kérdezi, akkor hogyan lehet eltitkolni?
2022. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Ezt teljesen értem.


Viszont olyan céget képzelj el, mint a twitter vagy a facebook. Nagyon sok körös interjú, több, mint fél éve jelentkeztem, “most” lett egy nekem megfelelő pozi két hónapja, és nyilván nem akarnám elfogadni, ha terhes vagyok, mert nem tudnék úgy teljesíteni.


A probléma, hogy nem tudom, hogy meddig leszek terhes, lassan semmilyen terhes tünetem nincs, a nőgyógyásztól félig jó hírekkel távozunk. Ahelyett, hogy egyre inkább érezném, hogy terhes vagyok, egyre kevésbé érzem.


Szeretnék terhes lenni, szeretném, ha biztosan ki tudnám jelenteni, hogy nem tudok most kezdeni, nem szeretném az állást. De egyik sem igaz. Hogy lehet ilyen helyzetben dönteni?

2022. nov. 14. 15:33
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
2 vagyok. Szerintem semmi olyan nincs, amit 1 írt, és ezzel félrevezeti a kérdezőt. A kérdező szerintem tegye azt amit a motivációja jelenleg diktál, menjen át az új céghez, igyekezzen "teljesíteni", aztán ha tényleg sikerül a baba, akkor úgyis másodlagos lesz neki a karrier.
2022. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont olyan céget képzelj el, mint a twitter vagy a facebook. Nagyon sok körös interjú, több, mint fél éve jelentkeztem, “most” lett egy nekem megfelelő pozi két hónapja, és nyilván nem akarnám elfogadni, ha terhes vagyok, mert nem tudnék úgy teljesíteni."

. Sajnos a legkiábrándítóbb az egészben, hogy ha összejön a baba, elmész GYES-re, valakit felvesznek ugyanerre a pozícióra, és ha ez egy annyira speciális pozíció, és az évek alatt a másik már gyakorlottan csinálja, jó eséllyel téged már nem ugyanoda raknak vissza.

Főleg ha részmunkaidőbe jönnél vissza.


Szóval ez is nagyon idillin hangzik, de lehet, hogy a sors közbeszól.

2022. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

#4: hasonló dolgokat beleszoktak írni munkaszerződésbe (pl. hogy jelezni kell a nőnek, ha elkezdi a lombikot), de szerintem igencsak aggályos, és valószínűleg egy munkajogi peren elvérezne, ha valakit azért rúgnának ki, mert ezt megszegi.

De szerintem ezt inkább csak azért írják bele, hogy a munkáltató védje magát, legyen tudomása a terhességről, mert akkor tudja követni azokat a szabályokat, amelyek éppen a kismamákat védik. Arról szerintem sincs szó, hogy valakinek a munkaviszonyát ezért megszüntetnék.

2022. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja értem, közlési kötelezettsége nincs, de a közlés előtt nem illeti meg a védelem. Tehát a próbaidő végén kell közölni.
2022. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#5 Ez az egyik, viszont a másik eset is szívás, ha nem megyek át, nem jön össze a baba (akár még egy évig) és közben a jó munkahelyről is lemondtam? :(
2022. nov. 14. 16:06
 9/16 babyboom567 ***** válasza:
56%

Mikor kell döntened?Mert kb max 2 héten belül ki fog derülni, hogy mi van a babábval, de én nem bizakodnék,mert ilyen kis korban egyformán nőnek.

Van felmondási időd a cégednél?

Én átmennék a te helyedbe erre az új munkahelyre.

2022. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én nem is értem a leírást. “Mikor hatodik héten mentem, 5 hetesnek tűnt”

Mivel hogy a hatodik hét az a betöltött 5., az orvosok mindig azzal számolnak…

2022. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!