Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy döntenétek a helyemben?...

Hogy döntenétek a helyemben? Nehéz kérdés.

Figyelt kérdés
Lombikbaby beültetésem lesz jövő héten. Előtte lévő napra beosztottak a munkahelyemre éjszakára. Ha lemondanám ezt a napot, akkor később hétvégét kéne helyette bevállalnom (nappal+éjzaka). Ti mit tennétek?
2010. szept. 29. 18:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Utána táppénzre megyek 2 hétre.
2010. szept. 29. 18:45
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem annak, aki már ilyen dologra készül, egyértelműnek kéne lenni, hogy a baba most a legfontosabb! De valóban, ha a munkahelyeden elmondanád, lehet, nem lesz ebből probléma.
2010. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18:47-es vagyok, azóta olvastam a kommentjeid. Értem, hogy választanod kell, melyik nap dolgozz, de akkor már inkább előtte legyél kipihent. A munkahelyeden pedig kötelesek "normálisan" hozzáállni, ugyanis a munka törvénykönyvében benne van, hogy aki ilyen eljárásban vesz részt, védett, és úgy is kell vele bánni!
2010. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
hát lombik előtti nap telefonálj be hogy hasmenésed van és hétfőig maradj otthon. Házorvosnak is mondhatod hogy annyira rosszul vagy hogy nem tudsz bemenni. Fel fog venni tp re és pihenhetsz. (persze ez nem szép dolog de ez van..) sok sikert!
2010. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
a munka törvénykönyvben az van, hogy védve vagy a kirúgástól már a lombikprogram teljes ideje alatt is. de én enélkül is tuti otthon maradnék...
2010. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogy kipihent vagy vagy nem, én kipihent voltam még sem sikerült, inkább utána pihizz , lazíts, érdekes viszont amikor meg feladtuk és azt mondtuk nem kell több beültetés és elegünk van, akkor belevetettük magunkat a szórakozásba, egy héten háromszor buli, ital, hajnalba buliból melóba estig, stb..totál nem voltam kipihent és terhes lettem ebben az időben spontán, holott megmondták nem is lehet gyerekünk csak lombikkal..szóval én a helyedben elmennék éjszakára dolgozni, azután pedig reggel a beültetésre, vagy a másik lehetőség, nem mégy el és utána két hétig táppénzen leszel mint írtad, utána pedig ha pozi a teszted és terhes vagy nem is oszthatnak be éjszakás műszakba.
2010. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hát azt hiszem, meggyőztetek, inkább nem melózok hétfőn, eredetileg úgyis azt terveztem, h a beültetés előtt pár napo itthon pihenek. Aztán meg reméljük, sikerül, és akkor már nem dolgozhatok éjszaka úgysem.

A munkahelyemen nem mondom el, nem a jogi dolgoktól félek, hanem ez sajnos egy nagyon pletykás és rosszindulatú társaság, nem szeretném, ha én lennék a téma, rajtam gúnyolódnának (!) és terjesztenék fűnek-fának.

Köszönöm mindenkinek, aki írt!!

2010. szept. 29. 21:59
 18/22 anonim ***** válasza:

Lombik gyerekeim vannak, én dolgoznék, egyáltalán nem kell kipihentnek lenned, utána meg úgyis kipihened magad bőven, még unni is fogod.

A beültetés után eleve feküdni kell pár órát ott benn, tehát már aludhatsz is rögtön utána!

2010. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
szerintem ne menj be dolgozni, pihengessél a lombik előtt. arra készülj!
2010. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mégis mit kel arra készülni? Akik ezeket irják, azok egyáltalán tudják, mi történik ilyenkor?


Elárulom: kb. 3 perc alatt feljuttatja a doki az embriókat, majd fekve maradsz pár órát, majd elmehetsz haza, ahol szintén fekszel hetekig (ha te is úgy gondolod...). Erre mégis mit kell készülni?

2010. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!