Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevehetem az esemény utáni...

Bevehetem az esemény utáni tablettát menstruáció mellett is? Az együttlét tegnap történt.

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk együtt, megszakításosan. Tisztában vagyok vele, hogy felelőtlenség volt, sosem csináltam még ilyet és az fix hogy többet nem is fogok. Írattam fel még ma reggel esemény utáni tablettát a biztonság kedvéért, de még nem volt lehetőségem kiváltani, és azóta megjött a menstruációm (holnap kellett volna az app szerint, de 1-2 nap eltérés szokott lenni). Bevehetem így is a tabit, ugye? Ebben az esetben ebbe a mostani menstruációmba bekavarhat?

2023. jan. 30. 11:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, remélem tényleg nem lesz probléma belőle. Ép ésszel gondolkodva én is arra jutottam, hogy szinte esélytelen, de rá tudok parázni a dolgokra. Az biztos hogy többet nem leszek ilyen hülye.


Egyébként még évekkel ezelőtt kellett bevennem (akkor kiszakadt óvszer miatt), nem borította fel a ciklusomat, de gondolom lehet hogy mostmár máshogy reagálna a szervezetem.

2023. jan. 30. 16:44
 12/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom.


Egyrészt igaza van a válaszolóknak abban, hogy nagyon nagyon kicsi az esélye egy terhességnek ilyen esetben.


Másfelől viszont én azt gondolom, hogy amikor két ember közösül, mindegy, hogyan, mindegy mikor MINDIG van esély a teherbeesésre. Persze van hogy több, van hogy kevesebb, de ha szexeltek, esély igenis van.


Nem tudom hány éves vagy, de a kérdésed alapján tininek gondollak. Azt gondolom, hogy pont hogy nem azt kéne erősítenünk egy tiniben, aki legalább most próbál felelősségteljesen gondolkodni, hogy ugyanmár, nem lehetsz terhes, szexelj nyugodtan menstruáció környékén.


De ez csak az én véleményem. Egyszer sok sok évvel ezelőtt egy pasi azt mondta nekem, hogy nem hajlandó gumit húzni, hiszen most múlt el a menszeszem, nem lehetek terhes. Nem tudott semmit az ovulációmról, a ciklusom hosszáról. Terhes lettem, bár sajnos nem maradt meg.


Valóban nagyon kicsi az esélyed, ráadásul gondolom most már kicsúsztunk a 72 órából amúgy is, de nem tartom helyesnek, hogy arra biztassunk egy tinédzsert, hogy ne aggódjon ha ilyenkor védekezés nélkül szexel, nem lehet terhes.


Illetve szerintem inkább az orvosoddal vagy az édesanyáddal beszéj ilyen esetben.


Remélem rendben leszel, és nem akarok senkinek ellent mondani, de ezt fontosnak tartottam leírni.


32L

2023. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!