Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közületek van olyan, akinek...

Közületek van olyan, akinek ciklus elején volt az ovulációja?

Figyelt kérdés

Honnan jöttetek rá? Lett terhesség belőle? Megismétlődött hónap közepén, vagy egy pete lökődik ki egy ciklusban?


Azért került kiírásra a kérdés, mert elég kevés infót találtam itt a gyakorin erről a témáról, és sokaknak segíthetnek a tapasztalataitok.



2023. febr. 8. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez megjósolhatatlan dolog. Utólag max az embrió méreteiből lehet következtetni, hogy pl ciklus elején lehetett a fogantatás.


Egy baromi fix dolog van a ciklusban, mégpedig az ovu utáni napok száma mensiig. Az ovu lehet korán lehet későn, de akkor a mensi is korábban vagy később esedékes. Nyilván, ha terhesség lesz nem lesz mensi és fel se tűnik, hogy amúgy már meg kellett volna jönnie, ha ciklus elején volt pé.


Pl, ha valakinek 24 napos ciklusai vannak, de 16 napos a luteális szakasza, annak 8.napon van ovuja. Ami gyakorlatulag ciklus eleje, hisz kb vérzés elmúlása után egyből. Ezt hívják korai pének. Pont ezért pl 24 napos ciklusnál rövidebbel szinte lehetetlen teherbe esni, mert nincs ideje megvastagodni mensi után a nyálkahártyának. Vannak nagyon ritka sikerességek, de nagyon nagyon ritkák, és ezek a dolgok sokszor fel napon is múlnak.


Ha valakinek rendszertelen a ciklusa, néha 22 napos néha 40+napos akkor előfordulhat ilyesmi.


Sokkal gyakoribb jelenség a ciklus végis siker, hiszen az ovut nem mindenki figyeli, aztán meglepődik, hogy késika mensi, de még negatív a teszt, aztán meg juhú egy héttel később lesz csak pozi. Persze, mert az ovu is annyival később lett.



Na bocsánat lassan túltárgyalom, de remélem kicsit segítettem helyrerakni a dolgokat.

2023. febr. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, első vagyok.


Ami a legfontosabb, hogy lökődhet ki két pete egy ciklusban, de csak 36 órán belül ami ugye az lh csúcsot követi.... nagyobb eltérés nem lehet, mert lh csúcs nincs kétszer.

Az ovu megtörténte után más hormonok kezdenek el dolgozni, mint ami ahhoz kellene, hogy újabb ovu legyen.

Ez teljesen logikus is, hiszen egy esetleges terhességet próbálna megtartani a szervezet.


Olyan van, hogy kétszer fut neki a szervezet, mert elsőre nem történik meg a kilökődés, ez hőgörbével látszik csak, lh teszt pedig gyanúsan pozi közeli több napig majd vagy sikerül vagy nem lesz pozi se. Görbével együtt jobban látszik.



Szóval tekints az ovura egy bekapcs gombként. Ha azt megnyomta a szervezet, utána már egyéb hormonok indulnak dolgozni, ami után már csak terhésség vagy nélküle mensi lesz. Nem lesz újra ovu.

2023. febr. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a menstruációt követő pár napban lehetett a peteérésem mikor teherbe estem mert csak rögtön mensi után tudtunk csak 1x együtt lenni a férjemmel és abbol lett baba. Mikor előző hónapokban hó közben hőmérőztem akkor semmi eredmény nem mutatott arra hogy lenne peteérésem .. úgyhogy a tapasztalatom alapján lehet
2023. febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a részletes választ 🤗

3-as a ciklusod hanyadik napjára esett az együttlét?

2023. febr. 9. 07:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind 3 terhességem 2-3 napra a mensi után jött össze.


Rövid a ciklusom.

Sőt az egyik ebből ikerterhesség lett, a 2. Annak indult(méhlepényen volt már csak nyoma a szüléskor, így csak 1 baba lett.)

2023. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös hány napos a ciklusod?
2023. febr. 9. 11:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

35 hetes vagyok jelenleg 😄

2023. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es a ciklusod hanyadik napján sikerült a baba? Gratulálok 🫶
2023. febr. 9. 12:05
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mensi utáni 3. Napon 😄
2023. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7

21-23

2023. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!