Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy a környezet...

Miért van az, hogy a környezetemben minden olyan nő akinek nem jött még össze a baba, szóval olyan gonoszan tudnak viselkedni néha azokkal akiknek összejött már a baba?

Figyelt kérdés
Pl. ismerek olyan nőt, akinek nagyon nehezen jött össze, és a környezetbében amíg neki nem lett babája(8 évet várt babára)addig mindnkire aki terhes lett úgy nézett mint a véres rongyra.Engem ez roppant idegesített, mert amikor ő terhes lett akkor őneki mindenki örült, hogy végre terhes lett.Nem tudom mit szólt volna, ha rá is fújnak mert összejött végre a baba.Nah szóval van pl. egy csaj a házunkban aki 6 éve próbálkozik, de nem sikerült sajnos eddineki.Én szurkolok neki, annak ellenére, hogy egy kiálhatatlan nőszemély, mert akinek gyereke van azt mind piszkálgatja, beszól a gyerekeknek, hogy az udvaron itt meg ott ne játszaNAk.az udvar mindenkié aki itt lakik.És azt vettem észre, hogy aszülőkkel is kötözködik.Van itt egy háromgyerekes anyuka,őt fel is jelentette , valami hülyeség miatt.(nem részletezném)Már el akart költözni de sajnos nem mentek el valami miAtt.senki nem szereti, mert moindeki tudja, hogy utálja a gyerekes anyukákat, apukákat.De még fordulhat a kocka, összejöhet még a gyerek akkor is ilyen lESz?Biztos, hogy nem.Amúgy meg a szemével ölni tudna úgy néz.Tényleg ennyire meg tudja az embert keseríteni a gyerektelenség?Mi is hat évet vártunk a manónkra és mégsem utáltam a terhes nőket.Hogy van eZ???Kérlek válaszoljatok!
2010. okt. 7. 09:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy szegény csaj szerencsétlensége" ugymondd, hogy itt a házunkban egymás után jönnek a bébik.:)Biztos rossz lehet neki, de nem mi gyerekes anyukák tehetünk arról, hogy neki még nem jött össze.Most is van egy csaj aki egy hete szült, és amikor hazahozta a kicsit a férjével, pont találkoztak a lépcsőházban, és a csaj elfordult csak biccntett egy szasztokot, és behúzott a lakásba.Azt sem mondta, hogy megnézhetem a kicsit, vagy gratulálok. vagy valami.Ez olyan fura nekem, hisz nekünk sem jött csak nagysokára a kisfiam.de számomra érthetelen, hogy lehetnek ilyen emberek a világon:és akkor még k várják a sorstól a babát, amikor így viselkednek.
2010. okt. 7. 10:04
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Te is éveket vártál a kicsire, tudod, milyen lélekölő tud lenni a hiábavaló várakozás! És lehet, neki nem is lehet babája, azért olyan, amilyen. MIndenesetre te tudtad annak idején kezelni a helyzetet, ő meg nem tudja. Nem vagyunk egyformák.

Az is lehet, hogy világéletében kicsinyes és rosszindulatú ember volt, csak aki nem ilyen, az érthetetlennek tartja ezt a viselkedést (én is).

Reméljük összejön a baba és valóban csak emiatt volt frusztrált, akkor helyreáll a világ:)

2010. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ez még csak két eset, de még vagy tizet tudnék mesélni, de nem akarok regényt írni, csak annyit, hogy van egy ismerősöm aki amíg egy cipőben jártunk addig köszönt megállított, hogy hogy vagyok stb. amióta megtudta, hogy terhes vagyok(amikor az voltaM), szóval azóta elfordul, elkerül, nem köszön.Neki nem jött össze még a bab, a férjétől is elvállt emiatt hátha mástól majd sikerül teherbe esnie, de sajnos ezidáig nem jött össze.A kisfiam 2 éves de még egy pillantást sem vett rá az utcán inkább elfordul.Ez olyan rosszul esik nekem, hisz 8 évig osztálytársak voltunk általánosban.És mindig is tartottuk a kapcsolatot.De azóta teljes elfordulás.:(
2010. okt. 7. 10:12
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Tény, hogy nem szép dolog az irígység és a féltékenység,de sajnos nem mindenki tudja palástolni az érzéseit.Ha jól végig gondolod Te is biztos irígy szemmel figyelted ahogy a boldog anyukák tologatják a gyönyörű babáikat.Neked meg csak a kudarcokkal teli hónapok maradtak.Én is elveszítettem egy babát tavaly májusban, tudom,hogy mit érez a nő vagy legalábbis hasonlókat érezhet.Én azért nem ennyire rosszul élem meg a dolgot, de néha én is csak könnyes szemmel figyelem a babakocsikat.
2010. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A könnyes szem az egészen más, mint az, hogy csúnyán néz a gyerekesekre.Itt azért van külömbség.Sajnos ő soha nem nézett könnyes szemmEL.egyébként én is mindig elérzékenyültem amikor nagyhasú anyukákat meg babakocsisokat láttam,és arra gondoltam, vajon átélhetem e én is egyszer ezt a boldogságot!Szerencsére kaptam egy esélyt az élettől.:)DEEEE soha nem néztem, és éreztem azt, hogy utálnám azokat akiknek pikk pakk összejött a baba.Pedig van olyan rokonom, akinél már a harmadik babalátogatásra mentünk.Inkább elérzékenyültem, és amindent kitettem magamért, a legszebb kisrugit vettem a babának.Amúgy meg az a házaspár szurkolt nekünk a legjobban, hogy összejöjjön a kisbaba.Köszönet nekik.
2010. okt. 7. 10:20
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Én valahol megértem azt a nőt, hogy rosszul esik neki, hogy másoknak sorra összejön a baba, neki meg nem. Én is félek attól, hogy pl. a párom húgának (aki ráadásul fiatalabb nálam!), a 2. gyerek is hamarabb meglesz, mint mire nekem összejön az 1.! :(( Szoktam játszani a kislányával, aki 8 hónapos, meg minden, de akkoris egyfolytában azon agyalok, hogy neki miért sikerült elsőre és nekem miért nem jön össze hónapok óta meg még ki tudja meddig kell várnom a babámra!?
2010. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

11:31-es vagyok


És az tényleg furcsa lesz, hogy a családtagok, a párom szülei hogyan fognak rám nézni, hogy még mindig nincs gyerekem, az ő lányuknak meg már ott lesz a 2. is. Azt fogják gondolni, hogy nem vagyok képes teherbeesni, de béna vagyok...:(

2010. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem az ilyet. Nálunk a sógornőm ilyen. Elvált, de már rég szeretne gyereket! Most elképzelhető, hogy terhes maradtam (még nem tudom, de remélem), és amikor ezt otthon anyósnak megemlítettük, ő is hallotta, és úgy nézett rám,mintha az anyját öltem volna meg. Meg jön a dumával, hogy hát még várni kellene stb. Tehát érezhetően próbál lebeszélni a gyerekről. Én megértem,hogy rossz neki, de nem szabadna így viselkednie a testvérével és velem. Na mindegy, most már semmit nem mondok neki!

Viszont, (itt a kivételektől elnézést kérek) nekem az is rosszul esik, amikor ezen az oldalon esetleg panaszkodik valaki,hogy elment a baba, vagy nem jön össze és a válaszadó odaírja, hogy hány hetes kismama. Úgy,hogy ennek éppen köze nincs a kérdéshez. Ennyi empátia lehetne benne, hogy ha nem muszáj, akkor nem írja oda!

2010. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem tudom hogy te mennyit vártál a babára, írtad hogy sokat, de a 6-8 év az rentgeted!!!Nem csoda hogy ezek, az általad említette nők meg vannak keseredve emiatt.Hát csak magam példáját tudom említeni, én is 3 évet vártam, ráadásul két vetélés is volt a 3 év alatt(az egyik halva szülés félidősen), és roppantul megviselt.Ráadásul az egyik családtag közben várandós lett(második gyerekkel pikk-pakk, mert nem akart gyes után ismét melózni, és ezt saját maga mondta), én meg hónapról hónapra csak csalódtam.Na akkor én sem tudtam vele tovább a régi viszonyt tartani, nem értettem hogy miért ilyen igazságtalan az élet.Ő gömbölyödött, én zokogtam a negatív tesztek felett, és az emékek súlya alatt.

De nagy nehezen terhes lettem, azóta megszületett a kicsim, és ismét kerek a világ:)

Nem szabad csak úgy ítélkezni,nem hiszem hogy olyan rossz ember lenne.

2010. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés ez. Mi négy éve hiába várunk babára. Ezalatt lelkileg nagyon sok minden átmentem. Nekem is volt olyan pillanatom, hogy szerettem volna megrugdosni a kismamákat, leírni is szörnyű de ez van. Azt hiszem ezt mind meg kellett élnem, hogy eljussak oda ahol most vagyok. Egyszerűen már nem érdekel ki szül, mikor szül, hanyadikat. Rájöttem jobb ha csak magammal foglalkozom, mert ha azon dühöngök hogy másnak összejött csak rossz kedvem lesz, azt meg nem akarom.

De azzal az érzéssel megküzdeni, hogy lehet soha nem lesz gyereked brutálisan nehéz. Persze az ember folyton remél, de a rossz érzés csak ott motoszkál a lelkemben.

Nincs más választás felül kell emelkedni rajta, aztán majd lesz valahogy. Az élet nagy igazságtalansága ez a gyereket akarok és nem jön téma.

2010. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!