Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak az én környezetemben...

Csak az én környezetemben ennyi a császáros szülés és a faros baba?

Figyelt kérdés

Mind 25-35 közötti anyukák, különböző kórházakban, különböző orvosokkal. Azt mondják, Magyarországon 30% a császárosok aránya. Ehhez képest én összeszámoltam, az ismerőseim, kolleganőim, rokonaim között 70%-ra jött ki!

A faros babák pedig 30%-ra (ezt pedig 5%-ra olvasom mindenhol).

Én beleesek abba a kicsi %-ba, hogy nem volt faros a babám és hüvelyi szülésem volt.

Ez csak véletlen, hogy körülöttem ennyi császáros anyuka van, vagy tényleg ilyen sokan vannak?


(Természetesen nem vitát akarok kelteni, tudom, hogy néha muszáj a császár!)


2010. jún. 17. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Most biztos lepontoznak.

Én is császáros voltam és a kórházban ahol szültem szinte mindenki. ahogy "találnak" indokot császároztak.

Életmentő műtétnek minősül, így a kórház több pénzt kap érte.

2010. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Remélem senkit nem fognak lepontozni a kérdésem miatt. Tényleg nem azért tettem fel a kérdést, hogy vita legyen.

Csak feltűnt, hogy körülöttem mindenki császáros és hogy rengeteg a faros baba is.

2010. jún. 17. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Régen pedig ennyi volt a szülésbe belehaló anya és baba!Azért nagy többségében CSAK INDOKOLTAN császároznak Magyarországon.
2010. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!Engem is császároztak!!Sajnos nekem muszáj volt mert 22óra után sem tágultam!!De abban a kórházban ahol voltam rengeteg császáros volt!!Engem kihoztak a műtőből egy óra múlva meg egy anyukát hoztak,utána, még egyet egy nap már 6-an voltunk császárosok!!
2010. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak így jött ki.


Az én környezetemeben meg minden fiatal pár terméketlenségi gondokkal küszködik, pedig ennek az aránya országosan "csak" 20%. Egyiknek endometriózisa van, a másiknak PCOS-e, a harmadiknak is, a negyediknek hiszterektómiája volt, az ötödiknek a prolaktinja magas, a hatodiknak és a hetediknek lombikja lesz... Szinte ciki, hogy nekem azonnal jöt a baba.

2010. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

sokan vannak és ennek egy oka van. az orvosok védik magukat. sokan neki sem állnak egy olyan szülésnek, ahol a komplikációnak a legkisebb veszélye is fenn áll, mert bármi történik az egyrészt persze a baba/mama egészségébe kerül és persze az ő orvosi karrierjébe. ezeknek a szüléseknek nagy része levezethető természetes úton, de nem vállalják a kockázatot. nálunk a családban 2 baba született mostanság, mindkettő császárral. egyikőjüknél faros volt a baba, de már 3.gyerek így a doki le akarta vezetni, de méhlepényleválás miatt azonnal császározni kellett, másikójuk pedig 8 óra alatt semmit sem tágult, nagyon lelassult a baba szíve, így szintén műteni kellett. olyat is ismerek, aki 3at szült császárral, mert megmondták neki az orvosok hogy olyan keskeny a csípője, hogy nincs az az orvos, aki levezeti a szüléseit természetesen.

szóval sok van ezekből, de a császár is valahol érthető. nyilván természetes úton a legjobb szülni, de sok babát megment, az biztos.

2010. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Az én környezetemben is kb olyan az arány, mint a tiédben, kb 70 % császár, sajnos az enyém is, bár sürgősségi volt, nem faros baba miatt. Pedig én is ezt a 30%-ot olvasom egyébként mindenhol.

Mi sokszor beszélgetünk arról, hogy na most már javíthatna valaki a 70-es átlagunkon, de aztán valahogy megint császár és megint :(


Szülési sérült babaákkal foglalkozom egyébként és tény, hogy mióta így megugrott a császáros babák száma, azóta kevesebb a súlyosan sérült oxigénhiányos baba (ezt nem csak én vettem észre, hanem a nálunk dolgozó orvosok is mondták már) Nagyon óvatosak lettek az szülészek szerintem.

2010. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem is császároztak mert faros volt a baba és első. Még 3 barátnőm járt így. :( Sőt 4!

Amikor én szültem, aznap 17 (!) CSAK császáros szülés volt, hogy az őrző tele volt és volt akit már a gyermekágyon helyeztek el mert nem fért el az őrzőbe. (SOTE II.)

2010. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mondták is hogy ez már rekord! (azt hiszem épp front volt)
2010. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szia!Nálunk is több a császáros,mint a "SIMA" szülés.én nem császárral szültem,de ismeröseim közül sokan megbeszélték a dokikkal
2010. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!