Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe esnek a menstuacio...

Ha teherbe esnek a menstuacio elott 2-3 nappal ugyanugy megjonne?

Figyelt kérdés

pontosabban:

kb 2-3 nap mulva kellene megjojjon a menstuaciom viszont elotte ha teherbe esnek ugyanugy megjonne a havi verzesem?



2023. ápr. 24. 02:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%

Hihetetlen, hogy mennyire nincsenek képben ezzel a nők.


Az ovuláció kb 2 héttel, de minimum 11 nappal a menzesz előtt van.

Tegyük fel, valakinek általában 28 napos ciklusa van és 14. napon ovulál. Ha 14. napon ovulál, nem eshet teherbe a ciklus 25. napján, mert addigra a petesejt, ami 12 óráig életképes, rég elpusztul.


Olyan lehet, hogy valakinek, bár rendszeres a ciklusa, mégis eltolódik az ovulációja.

Mondjuk 14. Nap helyett csak 25. Napon ovulál. Ha pont akkor vannak együtt, akkor teherbe eshet, de értelemszerűen nem fog megjönni a menzesz a 28. Napon, hiszen a késői ovuláció miatt, ha nem lenne terhes, akkor is 25+14, azaz 39. Napon jönne meg…


Ha tolódik az ovu, tolódik a vérzés is.

2023. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Normális mensi nincs olyankor mivel az ovu később történik...más hormonok dolgoznak, de valamiért a szervezet mégis produkál vérzést a megszokott időben.. nem ugyan olyan hosszú mint szokott nem is olyan mennyiségű. Ez nem fix dolog, mert van akinek nem lesz vérzése, hanem normálisan halad a ciklus, később van ovu, annyival később lenne esedékes a mensi. És van akinek a kései ovu ellenére jelentkezik vérzés, de az nem mensi.
2023. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%
Jajj de okos vagy :):)
2023. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#20

Örülök neki,nem olvastam el rendesen amit írtál. Hála ég nem szorultam soha a számolgatásra meg különféle terhesség elemezgetésekre meg ilyesmire, mint írtam egy este alatt terhes lettem, úgy, hogy azt mondták 50 napos ciklusokkal eleve lehetetlen lesz, szóval abszolút hidegen hagy ez a terhesség téma amúgy általában. A biológia is :) Mert mint látod, amúgy sem úgy van, ahogy írják a nagy biológia könyvek. Sosem érdekeltek a reál tárgyak sem. Én csak azt írtam a kérdezőnek, amit nekem mondott az orvos.

2023. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, te most arra vagy büszke, hogy 10 hetesen jöttél rá, hogy terhes vagy, vagy hogy nem érdekel a biológia? Egyébként 50 napos ciklusnál teljesen természetes dolog, hogy a számított középidő után hetekkel fogan a baba.
2023. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%

Egy este alatt terhes lett..😂😂😂

Mi sem reszletekben hoztuk ossze a gyerekeinket 🤣🤣

Amugy hogy gondoltad ezt?parod beled elvezett es meg aznap este celt ert a cucc meg is fogant be is agyazodott ?😂

2023. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem, egy alkalom után. Nyilván érti aki akarja. Nem vagyok rá büszke, de 0 tünetem volt, miből jönnél akkor rá, hogy az vagy? Én nem csináltam teszteket már az ágyban azonnal 😂 De nem maradtunk le semmiről, minden szükséges vizsgálat megvolt mikor kellett.
2023. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
38%

jézusom micsoda válaszok jöttek.... 😱😭


tehát akkor nézzük:

- a ciklus első napja az, amikor megjön a menzesz, nem a barnázás, hanem az élénkpiros vér.

- nem létezik spontán peteérés.

- az ovuláció csak a "tankönyvi", 28 napos ciklus esetében van pont középidőben.

- a ciklus úgy áll össze, hogy van egy mensi szakasz, amit a follikuláris szakasz követ. ezután jön az ovuláció és a luteális szakasz, majd egy újabb menstruáció ha nem lesz terhes az illető. tehát időben az ovulációt úgy kell kiszámolni, hogy a ciklus hosszából, kivonjuk a luteális szakaszt, ami 12-16 nap. ez egyénileg változik, hogy kinek mennyi, de egy adott személynek mindig ugyanannyi nap. nekem pl mindig 16 nap. tehát az ovutól 16 nap telik el a következő mensiig. azaz ha visszaszámolok a következő mensiből 16 napot, megtudom, hogy mikor van ovu. vagyis kb. mikor, mert pár nap csúszás lehet, de akkor a follikuláris szakasz lesz hosszabb/rövidebb.

2023. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!