Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 év sikertelen próbálkozás...

1 év sikertelen próbálkozás után, milyen vizsgálatokra érdemes elmenni?

Figyelt kérdés

1 éve próbálkozunk, féléve ovu teszttel sajnos nem jön össze a baba.

Sajnos volt egy korai vetélésem pár hónapja.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2023. ápr. 24. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Reprodukciós központba menjetek. Ott ki fogják írni a szükséges vizsgálatokat
2023. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi így csináltuk:

Eentünk magánban spermatesztre (nem volt anno olyan nagy összeg), ott kiderült minden oké.

Nekem voltak hormongondjaim korábban, így nagyjából tudtam milyen panelt kell nézni (ciklus panel + pajzsmirigy hormonok + cukorterhelés), amúgy is kellett nekem egy kontroll. Ezeket megcsináltattam Synlabban, gondoltam, úgyis kell majd a meddőségibe.


Bejelentkeztünk a meddőségibe, mellette pedig egy magán endokrin dokihoz is, aki nagyon emelt adag metformint írt a leleteim alapján. Ennek a kúrának köszönhetően a következő ciklusban terhes is maradtam, mire visszahívtak a meddőségiből (kb 2.5 hónap után), szerencsére már nem volt aktuális.


Bár nem volt olcsó de így úgy éreztük, abszolút mindent megtettünk a dologért és hamar lett foganatja is.

2023. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

"Sajnos volt egy korai vetélésem pár hónapja."


Ácsi!

Akkor ne mondd, hogy nem jött össze a baba!

Eszerint akkor 8-10 hónap után egyszer összejött. Akkor a párod tud gyereket nemzeni, te meg teherbe tudsz esni. Próbálkozzatok tovább.

2023. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen Januárban sajnos 6 hetesen elment a baba.

Akkor voltam nőgyógyásznál, illetve folyamatos vizsgálataim voltak utána, hogy a ciklusom és a hormonjaim helyre álltak e.

Vetélés után 1 hónapot orvosi javaslatra pihentettük a dolgot.

2023. ápr. 24. 10:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Rndokrinológus, vérvételen tsh t3 t4 és cukor és inzulin terhelés. Ezeket érdemes azonnal nézetni.
2023. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem mindegy, hogy egyáltalán nem jött össze, vagy volt vetélésed. Én a korom miatt rögtön kértem vizsgálatokat. Először hormonpanelt, aztán meddőségiben csináltatták a többit. Voltam nagy laboron, IR terhelésen. Eddig az derült ki, hogy TSH-kicsit magasabb volt, de azt a meddőségiben néztek még 1x, addigra magától lement kettő alá. A tesztoszteronom nagyon picit magasabb volt, valószínűleg azért, mert van egy enyhe IR-em. De sajnos még senki nem értékelte ki a leleteimet, így elkezdtem diétázni, de gyógyszert nem szedtem. Most jött volna az átjárhatósági, de közben terhes lettem, csak sajnos elvetéltem egy hete😥 Azt mondta a doki, akkor az átjárhatósági megvolt 😕

Szóval szerintem hormonpanellel és cukorterheléssel kéne kezdened(a meddőségiben úgyis küldenek), de utána keress hozzá endokrinológust, hogy kiértékelje és írjon gyógyszert, ha szükséges, mert baromi hosszú idő, amíg visszajutsz a meddőségibe. Én sajnos így jártam ☹️

2023. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy érzem valami történik 8 napja volt ovulációm (teszt és hő alapján) és beszúr az alhasam, megjön érzésem van. Nálam a menstruáció előtt nem szoktak ilyenek lenni ezért figyeltem fel rá, tegnap kezdődött.

Nem tudom, hogy ez jelenthet e valamit, 4 nap múlva kéne megjönnie.

2023. ápr. 26. 10:53
 8/16 anonim ***** válasza:

#7! Nekem pontosan így kezdődött. Sajnos, nem maradt meg😥 Az volt az első jele, hogy nekem is csak a nem várt napján szokott fájni a hasam. De azért ne éld bele magad, ez azért nem kőbe vésett, mástól is lehet.

#6

2023. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze nem élem bele magam.

Csak tegnap felfigyeltem rá, hogy nem olyan mint máskor.

Ha még is ki csoda miatt szurkál be a hasam, remélem meg marad.

2023. ápr. 26. 12:59
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok neked 🤞

#8

2023. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!