Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszeminációra készülünk....

Inszeminációra készülünk. Akik bejelentették a munkadójuknak, Ti mikor jelentettétek be? Mi volt a főnök reakciója? Utána ért Titeket emiatt valamilyen megkülönböztetés? Légyszi mondjátok el tapasztalatotokat! Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen úgy gondolom, hogy jó főnökeim vannak, határozatlan idejű a munkaszerződésem, de tanácstalan vagyok azon téren, hogy elég ha csak a főnökök tudnak a dologról? Vagy mindenképpen megtudják úgyis a kollégák, s akkor gyakran kérdezgetnek majd a "témáról"?

Nálatok hogy volt?



2017. máj. 10. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint "a reprodukciós eljárás alatt" védett vagy, illetve ha létrejön a terhesség, természetesen az alatt is, az első pillanattól fogva.


Viszont neked kell tudni, hogy ha netán nem sikerül, akkor nem fognak-e kirúgni, mert van, ahol nem szeretik azokat, akik gyereket akarnak.

Nálunk elég toleránsak, de sajna van, ahol nem.

2017. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, azt tudtam, hogy 6 hónapig nem rúghatnak ki, szerencsére meg vannak elégedve velem a főnökök, viszont idegenforgalomban dolgozom, s ugye itt nincs megállás, s nem tudok olyat tenni, hogy holnapra szabit veszek ki a vizsgálat miatt, mert előre egy hónappal meg kell tudni mondani a szabiigényt. Így lehet,hogy a vizsgálatok miatt el kellene mondanom, mert így kötelesek lennének elengedni... S sajnos ugye nem tudjuk hanyadik inszem, esetleg lombik fog sikerülni, s nem tudom, hogy elmondjam-e a főnöknek. Neked van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?
2017. máj. 10. 18:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 8. sikertelen hónap után elmondtam a főnökömnek, hogy gyúrunk a babára és kivizsgálásokra megyek, néha később tudok jönni vagy munkaidőben rendel csak ilyen-olyan doki stb. Azóta eltelt 3 év, több inszem, műtét, rengeteg vérvétel, sokfajta doki még több vizsgálattal. Mindig meg lehetett főnökömmel beszélni, sokszor beszélünk utána, drukkol nekünk, pedig tudja, hogy ha sikerül szinte biztos nem megyek vissza oda dolgozni. Nagyon nagy szerencsém van vele. Mindig azt mondja első a család(alapítás) és az egészség, utána jöhet minden más. Persze cserébe elvárja a pontos naprakész munkát.

Szóval Te ismered a főnöködet, más kollégákkal hogy viselkedett ilyen helyzetben.

2017. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elmodntam a főnökömnek és a közvetlen kollégáimnak. Mindenben támogattak. Szurkoltak nekem és vártak vissza a babázás után.

Én máshogy nem tudtam volna megoldani. Volt olyan, hogy egy héten háromszor kellett menni uh-ra munkaidőben, egy hónapban összesen kb. 8-10-szer mentem és csak a 3. sikerült. Mégis milyen kifogást tudtam volna találni? A kollégáimnak is inkább elmondtam, minthogy találgassanak. Ha nem tudták volna az igazi okot, akkor lehet meg is haragudtak volna, hiszen néha meg kellet csinálniuk helyettem ezt-azt.

2017. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a inszeminációt teljesen felesleges bejelenteni. Annyi értelme van azt bejelenteni, mint egy fogászati kezelést. Simán meglehet oldani pihenőnapcserével, szabadsággal, 1-2 nap táppénzzel. Én nem mondanám el, ha csak kicsit is látom esélyét annak, hogy hátrányom lehet belőle.

Nekem megvolt az összes kötelező inszem, és bár a csoportvezetőm tudott róla, az én munkahelyem speciális eset, mert ide felveszik terhesen is a nőket határozatlan idejű szerződéssel, így tudtam, hogy nincs félnivalóm, és így legalább a csop. vez segített a pihenőnapcserékben, és biztosan kaptam mindig szabit, ha kellett, akkor is, ha a létszám nem engedte.

Nekem a munkatársaim is tudják az esetemet, az elejétől fogva sem csináltam belőle titkot. Így legalább senki sem b*sztat "mikor lesz baba?" kérdéssel, hanem tudják, hogy megpróbáltuk, és nem lett.

2017. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Nagyon köszönöm a válaszod! Jó pozitív példákat olvasni. Sajnos eddig csak olyan volt, hogy valaki bejeletette, hogy babaát vár, gratuláltak neki, s el is ment táppénzre. Remélem én is hamarosan ezt jelenthetem be! :) Gratula a babóhoz!
2017. máj. 11. 11:56
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló! Köszönöm a válaszod! Teljesen egyetértek abban, hogy az UH-kat tényleg nehéz megoldani, főleg az én munkahelyemen úgy,hogy a szabit már előre 1 hónappal meg kell mondani. Örülök, hogy ilyen széleskörű támogatást kaptál a kollégáktól! S gratula a babóhoz!

Kedves 5. válaszoló! Én is úgy érzem, hogy az inszemet nem szívesen mondanám el, a lombikot már mindenképpen el kell. Mivel a szabit egy hóra előre le kell tudnom adni, így a táppénz maradna a napokra, mikor UH van, vagy a beavatkozás. Valószínűleg el fogom mondani a főnökömnek, mert jobb nyugodtan elmenni Uh-ra, s próbálkozni az inszemmel, hogy közben nem kell hazudozni, s végre már a "mikor akartok gyereket?" kérdéssel is békénhagynának (ahogyan az 5. válaszoló is írta). Már az 1. inszem meg volt, ami a beosztásomnak köszönhetően pont úgy jött ki, hogy nem kellett elmondanom. sajnos nem sikerült. Elégé elkeseredtem miatta.

De nem adom fel, minden hónap számít!

Nagyon köszönöm a bátorító válaszokat!!! :)

2017. máj. 11. 12:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Még várok tapasztalatokat, tanácsokat! Köszönöm, ha írtok!!!
2017. máj. 15. 14:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak, hogy az utókort ne hagyjam kétségek között: Bejelentettem a főnökömnek, s teljes mértékben megértett, a beosztásomat is módosítja, s szerintem a környezetemben ő szurkol nekem a legjobban, hogy sikerüljön a babó! Nagyon pozitív csalódás volt!!! :)
2017. jún. 12. 18:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Augusztusban pozitívat teszteltem! Spontán sikerült!!!:)
2017. szept. 9. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!