Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok, ha hosszabb a ciklusot...

Lányok, ha hosszabb a ciklusotok, ti is szoktatok nemkívánt terhesség miatt parázni, vagy ezt engedjem el?

Figyelt kérdés
Szóval párommal a ciklus 2. Felében szoktunk megszakítással védekezni, mert sajnos az óvszert én csak sikosítóval viselem el, a latexmentes se valami jó. Már 36 napos a ciklusom, még nem jött meg, de érzem hogy meg fog. Tudom stresszes volt ez a hónap nekem, de most valamiért mégis aggódok, hogy miért ilyen hosszú ez most. Statisztikailag sehogy se eshettem teherbe, mert amikor ovum volt, akkor nem is volt az országban, csak rá 1 hétre. Tudom, mindig van esély ezzel a módszerrel teherbe esni, csak hormont meg nem akarok szedni... :(

2023. szept. 5. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ovud biztos?
2023. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
En jobban aggodnek a hosszabb ciklus miatt. Ha nem 28 napos,altalaban van vmi problema (cukor,pajzsmirigy stb)
2023. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Hőmérőzés.

Azzal eltűnt minden "terhesség para", ha véletlenül 40 napos lett egy ciklusom akkor is tudtam 1,5 héttel előre mikor kell igazából megjönnie és aznap mindig meg is jött. 32-45 nap közötti ciklusaimmal szerintem másképp meg is őrültem volna, sose mertem volna fehér nadrágot se húzni :D

2023. szept. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem akarsz gyereket mindenképp védekezz ne kifogásokat gyárts.


Latexes óvszer kényelmetlen, hormont nem akarsz.. hát basszus, tudod te hogy egy abortusz vagy terhesség mennyivel jobban felborítja a szervezeted?

2023. szept. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Volt egy trombózisom gyógyszer miatt soha többé. pesszáriumot is szoktunk használni, de azt nyaralásra azért nem viszem magammal. Édesanyám se szedett soha gyógyszert, mégis csak a tervezett 3 gyereke született meg.


Most megyek kivizsgálásokra, mert én is vagy IR-re vagy pajzsmirigyre gyanakszom, még az sincs kizárva, hogy cisztám van. :(


Az a baj, hogy tesztet nem érdemes vennem még, mert mindig is hosszú, 32-35 napos ciklusaim voltak.

2023. szept. 6. 06:52
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as: én hőmérőzhetek, de a párom szerint gyullasztóan meleg vagyok, amikor ovulálok, plusz sajnos nekem mindig fájdalommal jár, így tudom mikor van. Később volt, mint kellett volna legyen, de addigra véget ért, mire a párom visszajött az útról.


Szerintem veszek tesztet ha a 40. Napra se jön meg, bár minden mensis tünetem kínoz már.

2023. szept. 6. 06:55
 7/12 A kérdező kommentje:

4: mi már abban az élethelyzetben vagyunk, hogy ha becsúszna, megtartjuk. Amikor nem akartunk, akkor gyógyszert szedtem, de hát pórul jártam vele. :/


Csak közben meg nekem most annyira nem ideális, páromnak stabil, jó állása van és mindketten akarunk egyszer gyereket.

2023. szept. 6. 06:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod mikor van ovud onnantól 14 nap. Addig semmin se kell parázni.
2023. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Üdv a klubban, 1x nem védekeztünk a férjemmel abban a hónapban amikor fogant a tesó, statisztikailag már le kellett volna mennie a peteérésemnek is, de mégis úgy álltak a csillagok, és az ovulációm is csúszott 1,5-2 hetet, hogy pont sikerült teherbe esnem. :D Én is azt hittem, hogy a hormonjaim szórakoznak csak, és simán késik, meg 30 felett már ki tudja..de aztán csak babánk lesz. :))
2023. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha vasárnapig nem jön meg, veszek egy tesztet, de mindenképp megírom, mi lett!


Most vettek fel próbaidőre az új munkahelyemen, úgy vagyok vele, ha negatív, akkor szeretni fogom az új munkahelyem, ha pozitív, akkor is, csak el kell menni szülni. Szerződéskötéskor tök jó fejek voltak, mondták h az összes esetis papírom keressem meg és vigyem be (volt mellékállásom), mert ha szülési szabira kell kiírni, akkor minden beszámít... nagyon határozottan megmondtam hogy egyelőre nem tervezek gyereket. XD Ja, ezt majd az Univerzum eldönti helyettem úgy tűnik.


Ma már a mellduzzanatom is eltűnt... :/ simán kimaradhat ez a hónap, nagyon stresszes volt ez a munkahelyváltás előtti időszak nekem, ilyenkor nem csodálkoznék ezen.


De tényleg egyszer kell bakizni, és bumm bármi lehet. :D Most màr tényleg megbékéltem a tudattal hogy bármi lehet, de vasárnap előtt korai lenne, a koratesztekben nem akarok bízni.

2023. szept. 6. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!