Teherbe eshettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 3 hónapos babánk. Már visszaállt a szülés óta a menzeszem, nem szoptatok. 5-9-ig ebben a hónapban is megjött. 9-én együtt voltunk a párommal, óvszerrel védekeztünk, ami sajnos megadta magát.

Másnap reggel csak úgy kíváncsiságból csináltam egy ovulációs tesztet, ami (talán) pozitív lett. Bementem a mosdóba megcsinálni a tesztet, de közben a babám felsírt álmából, így nagyon siettem, negatívnak láttam és kijöttem. Amikor legközelebb mentem pisilni, észre vettem, hogy elfelejtettem kidobni, akkor viszont láttam halványan a 2. csíkot. Nem tudom, lehet esetleg kiszáradási csík volt vagy minek is hívják. Talán 2-3 óra telt el a lepisilése után. A teherbe esésem előtt hónapokig próbálkoztunk, akkor rögtön erősen látszódott a 2 csík az ovulációs teszteken.

Létezik, hogy menzesz elmúlása után rögtön ovuláljak? Vagy esetleg az LH és HCG szinten kívűl másra is "érzékeny" az ovulációs teszt? A hormon háztartásom még úgy érzem nem teljesen az igazi a szülés óta. Az befolyásolhatja a tesztet? Tartok tőle, hogy esetleg "besikerült" a kistesó, de egyelőre meg nem terveztük volna. Járt már valaki hasonlóan?


2023. szept. 11. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Az lh teszt akkor pozitív, ha a teszt csík ugyanolyan, vagy erősebb, mint a kontroll. Nem akkor ha talán vagy halványan van ott egy második csík. Azt gondolná az ember, hogy ezt tudod, ha már korábban is használtál ovulációs tesztet.
2023. szept. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, ezelőtt mindig digitálisat használtam. Azt gondoltam ez a "csíkos" fajta úgy működik, mint a terhességi teszt.
2023. szept. 11. 07:47
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Az lh teszt mindig kèt csíkos és időn túl erősebb rajta a csík (legalábbis a facelle-n amit használok). Illetve reggeli vizeletből nem csinálunk ovu tesztet max a clearblue digitális ovu tesztjét mert ahhoz nagyon koncentrált vizelet kell illetve írja is a tájékoztató, hogy lehet…(én is így csinálom).

Az LH hormon mindig jelen van a szervezetben. Menstruáltál is és utána történt a baleset…1% esélyt adok a teherbe esésnek.

2023. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!