Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális a bunkó viselkedés...

Normális a bunkó viselkedés vetélést megélt női rokonoktól, barátoktól?

Figyelt kérdés

Én természetesen megértem és én próbálok együttérezni velük, semmi olyan kijelentést nem is teszek, ami bántó lenne, nem kérkedem a gyerekeimmel, nemcsak róluk beszélni, szóval próbálok minden nőve tapintatos lenni, akiknek nehezen jön össze a baba. Persze én szóba se hozom, ha ők felhozzàk, sem megyek bele részleteibe csak mondom, hogy ha szeretnének róla beszélni, szívesen meghallgatom, bàr nyilván nem tudom mit élhetnek most át, de nagyon sajnàlom őket. Biztosan nagyon borzasztó lehet.

Nekem a két gyermekem hálát adok értük, könnyen is érkeztek és nem is volt vetélésem, hogy tudjam milyen. Ezt sem szoktam közölni velük, csak nyilván nem tudnak úgy velem azonosulni. Ezért hát eltávolodnak, bunkóznak és teljesen látszik rajtuk, hogy irigykednek, pedig én ezt egyáltalán nem szeretném. A gyerekeimet nem tudom eldugni előlük..ennél többet màr nem tudok tenni.



2023. okt. 23. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

"A gyerekeimet nem tudom eldugni előlük."


Ne is akard.

Te korrektül viselkedsz. Ha ők ennek ellenére bunkók, az az ő szegénységi bizonyítványuk. És természetesen neked se kötelességed tartani a kapcsolatot azokkal, akik bunkók veled.

2023. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem akar összejönni és vetélésem is volt, de nem vagyok emiatt bunkó másokkal. Nem vagyok senkire irigy. Sose értettem, miért lenne jó az nekem, ha másnak se jönne össze a baba vagy nehezen. Én attól nem leszek terhesebb, mert ő se.

Nem kell eldugni a gyerekeidet és nem feltételezem, hogy beszólogatnál nekik, lehet, hogy tényleg csak simán irigyek és bunkók. De mivel nem álltál a másik oldalon, leírom, nekem milyen "jó szándékú" beszólások estek rosszul, mert olyan előfordul, hogy a másik jót akar, de nem tudja, hogy azzal milyen mély sebet ejt.

1. 3gyerekes anyától, akivel a 2 utolsó gyerek előtt megbeszéltük, hogy "együtt szülünk", de csak neki sikerült. A negyediket majd "velem szüli". Terhességem alatt: Á, ő már mégse akar többet. Vetélésem után 1 nappal: "Megyek gyereket csinálni, úgy kedvet kaptam." No comments.

2. Neki 6 év után jött össze a gyerek, nekem 2-3 sikertelen hónap után: "Rossz a pasi, különben miért nem vagy még terhes?" (Neki tényleg a pasi volt "rossz", azért nem jött össze és az ő szemszögéből lehet, hogy ez úgy hangzik, TE nem tehetsz semmiről, de lefordítva, mivel ez a pasi adott, nincs másik, ő meg "rossz", add fel 3 hónap után, úgyse lesz gyereked.) Ugyanez a szöveg a vetélés utáni 3.sikertelen hónapban.(Ugyanaz a pasi rossz, akitől 1x már sikerült.)

3. Miért nem tesztelsz már? (Értsd, ovu után kb.6 nappal,) mert én is teszteltem és látod mi lett belőle. Csak olyan ovu tesztet használj, amit én, mert látod nekem lett, csak olyan hcg tesztet, mert látod, itt alszik, csak olyan vitamint szedj, mint én, mert látod, nekem itt van stb. Mintha ezeken múlna 🤦🏽‍♀️ (Az már nem számít, hogy nekem 6 év után jött össze "ezekkel a módszerekkel", te nyilván azért nem vagy még terhes 3 hónap után, mert nem úgy csinálod, ahogy én 🙄)

4. Spontán próbálkozás utolsó hónapjaiban lombik előtt: Mikor mész már lombikra? Ez azért bántó, mert tudja, hogy mikor megyek, nem rajtam múlik, hogy előbb nem tudok és jobban esne a "mikor van ovud", drukkolok, hogy most sikerüljön, mint ez a burkolt "lombik nélkül úgyse sikerül, fölösleges is próbálkoznod". Bónusz: Én is elmentem volna. (Csak neki pont lombik előtt sikerült spontán, de én ne is reménykedjek.)

Szóval összességében, ha nem akarod megmondani, "hogy kell gyereket csinálni", mert "látod, nekem is van", már mindent megtettél. Illetve, ami még nem szokott jól esni a "majd te is megtudod, ha terhes leszel/gyereked lesz." Nem, egyáltalán nem biztos, hogy megtudom, mert a terhességek se egyformák, meg a gyerekek se. Mellesleg épp arra vágyom, hogy végre megtudjam, így nem igazán hat meg a fenyegetés. Inkább tűnik fölösleges okoskodásnak/panasznak.(Utóbbi nem fölösleges, de ne pont a meddő ismerőseiddel oszd meg, pl. mióta nem alszol a gyerek miatt. Tartogasd inkább a szintén kisgyerekes ismerőseidnek.)

2023. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

#2


A természet olyannak mégis ad gyereket, aki földhöz veri, és hagyja kínok közt meghalni. Lásd friss pécsi eset.

Szóval arra célzom, hogy nem azért nem lett gyereke, mert rosszindulatú (pláne nem a külseje miatt). Vagy alapból olyan volt, vagy belebetegedett, és ezért lett olyan kiállhatatlan, hogy másokon vezeti le a keserűségét. Örülj neki, hogy nem kell megtudnod, milyen a bőrében lenni. (Rosszindulatért meg ez alapján neked sem a szomszédba menni.)

2023. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A bunkóság nem normális.


Az, hogy irigykednek meg eltávolodnak, azt viszont megértem. Nyilván a franc se akarja folyton azt nézni, ami nem adatik meg neki, hiába vágyik rá.

2023. okt. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Amikor ilyen általánosító kérdést látok, hogy valakivel többen vagy éppen mindenki ilyen, akkor 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a hiba a kérdező oldalán van, hibás állít mást. Hogy van egy ilyen ember, aki bunkó ok nélkül, elhiszem, se amikor "miért bunkók X meg Y?" akkor garantáltan az álszentkedve pillázó kérdező a tahó, aki pusztán nem veszi észre magát.


Van gyerekem, kettő is, soha nem volt velem bunkó se vetélt, se lombikos, se gyerektelen ismerős, rokon, barát, pedig van pár.

2023. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem ezeket a kérdéseket.

Itt kell megerősítés, hogy hű, te szuper vagy, ügyes, mindent jól csinálsz, bezzeg ők? Mi értelme van?

2023. okt. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, mint pl. 3-as válaszoló írt.

Pontosan emiatt teszem fel az ilyen “hülye” kérdéseket, hogy tudjam mikre kellene még odafigyelnem.

Kötekedőkre nem reagálok.


3-as!

Köszönöm, hogy így kifejtetted.

Azért ebben van jócskán olyan kijelentés a másik fél részéről, amik nagyon bántóak lehetnek… “Rossz a pasi, miért nem tesztelsz és hasonlók”

Soha nem említenék ilyet nekik.

Nem szoktam panaszkodni, de ha megkérdezik miért nem aludtam, akkor úgy elmondom, hogy a gyerekek miatt.

De nyilván jobban figyelek ezekre is!

2023. okt. 24. 08:09
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Neked nem kell semmire figyelni.

Nem csinálhatsz úgy, mintha nem léteznének a gyerekeid.

Ha ő ezt nem tudja feldolgozni hogy masnak van, neki meg nincs, nem tudsz vele mit csinálni.

Ha bunkó vagy eltávolodik, hagyd neki.

Én mondjuk nem voltam bunkó fe 8 honapig próbálkoztunk, mire sikerült a baba, kozben 4en is bejelentették, hogy nekik jön a baba. Plusz Facebookon még egy csomó ... Azért gondoltam, hogy na szuper... Csak nekünk nem sikerül. De persze gratuláltam, stb, nem voltam irigy csak egy kicsit. 😊 de szerintem ez normális, ha nagyon vágysz valamire és nem adatik meg. Attól bunkónak nem kell lenni meg elszigetelődni sem. De ha vaalkinek így konnyebb, hagyd neki. Ezt is fel kell dolgozni.

2023. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy közeli ismerősöm, akinek a sokadik lombikra jött össze a baba. Én három hónap után lettem várandós, nagyon izgultam, hogy mondjam el Neki úgy, hogy ne sértsem meg. Amikor összeszedtem a bátorságom, közölte, hogy babát vár... ❤️ Azóta megszülettek a kicsik.

Azóta kicsit megváltozott a véleményem ezzel kapcsolatban: Igyekszem nem az orra alá dörgölni senkinek a gyerekeim létezését, de nem érezhetem rosszul magam, mert ők vannak.

2023. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 7 év után sikerült a baba, nagyon sok mindent próbáltunk mivel nem találtak egyikünknél sem "bajt" de a végén lombik lett.

A baráti körben néhányan tudtak róla de mégsem beszéltem róla szívesen. Volt vetélésem (missed ab) azt meg csak a szülők tudták,tudják.

A missed miatt egy babaváró bulit ki is hagytam mert ahhoz nem volt lelki erőm és sajnos volt időszak amikor én irigykedtem ha valakinek sikerült nekünk pedig még mindig nem..mert sajnos van olyan ismerős akinek csak a pénz miatt jött a baba.

Volt olyan összejövetel is ahol mi csajok külön ültünk de mindenkinél volt már baba nagyjából egy idősek is és az volt a téma én meg hozzá se tudtam szólni.. elég kellemetlenül éreztem akkor magam.

Szóval szerintem rendes dolog tőled hogy próbálsz ilyesmire figyelni amennyire lehet,de ha valaki ilyen miatt bunkó azt akkor hanyagold. Én sok mindenen átmentem az évek alatt a babáért de bunkó sosem voltam ha irigykedtem is azt meg csendben magamban.

2023. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!