Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Eseményutánit későn vettem be?

Eseményutánit későn vettem be?

Figyelt kérdés

Láttam vannak hasonló kérdések de nagyon megosztóak a válaszok.

November 1-én volt peteérésem akkor történt a “baleset “ is reggel.

Kb 36-40 óra múlva vettem be a gyógyszert amit nehezen tudtam megszerezni sajnos.

Ennyi idő elteltével is hatásos lehet a tabletta?

Én is ezt az Escapelle nevezetű gyógyszert kaptam. A tájékoztatóban az van viszont hogy ez az ovuláció késleltetésére való gyógyszer. Esetleg valakinek tapasztala van ezzel kapcsolatban vagy vette be ennyi idő múlva a gyógyszert és hatásos is volt



nov. 5. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
én úgy tudom hogy az eseményutánit 24 órán belül kell bevenni( aktustól számítva)
nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
72 órás tabletta de igen a tájékoztatón az van 24 órán belül van nagyobb hatása… :/
nov. 5. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
36 óra után vagy hat, vagy sem.
nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
77%
Ha aznap volt ovulációd,és te másfél nap(36-40óra) múlva vetted be, akkor mégis mit késleltessen a tabletta szerinted?Hiszen már régen ovuláltál,sőt igazából,már a petesejted vagy megtermékenyült vagy elhalt,hisz a petesejt 24 óráig él.
nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es: az esemény utáni tabletta NEM az ovulációt akadályozza meg! Semmi köze ehhez, a ciklus bármelyik napján hat, ha megfelelö idöben szedik be.
nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En is ugy tudtam hogy az ovulaciot tolja ki a gyogyszer.
nov. 5. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy tolja ki..ugyanúgy van ovuláció csak a gyógyszer megakadályozza hogy a sperma megtermékenyítse a petesejtet.
nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy az ovulációt befolyásolja, hosszabb ideig kellene szedni a megfelelö gyógyszert.

Másrészt ennek éppen az a lényege, hogy a ciklustól függetlenül hat, bármelyik napon szedi be valaki, müködik. Azért érdekes, milyen hamar használja valaki, mert a megtermékenyítést akadályozza meg, utólag már nem müködik.

nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Most mar en is kivancsi vagyok mert 2 tablettat forgalmaznak itt magyarorszagon az egyik a 72 ora a masik pedig a 120 oras.

A 72 oras ahogy irtad utolag nem hatasos, a 120 oras amiben mas fajta hormon van ez az ami akadalyozhatja a beagyazodast mivel vekonyitja a mehfalat.

Talatam is ezzel kapcsolatban par bejegyzest.


A levonogestrelre igaz, hogy nem hatásos, ha bevétele az ún. LH csúcs (luteinizáló hormon, aminek hatására a tüszőből kiszabadul a megtermékenyítésre váró petesejt, ez leggyakrabban a 14. nap körül történik) létrejötte után történik, mivel hatása azon alapszik, hogy akadályozza a luteinizáló hormonszint csúcsának elérését, ezáltal késleltetve a tüszőrepedést, az ovulációt.


Akkor nem ertem. Ezt az Escapelle tablettara irjak, a masikat az EllaOne azaz a 120’oras tabletta az ami tenyleg akadalyozza a beagyazodast mivel vekonyitja a mehfalat.

nov. 6. 22:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma megjott vegul a menzeszem igaz 2 nappal elobb is.
nov. 15. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!