Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megtörténhet, hogy nem veszem...

Megtörténhet, hogy nem veszem észre, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok paranoiás, vagy nagyszeretném már...

Lassan 20 éves leszek, állandó párkapcsolatom van, ahol gyógyszerrel védekezünk. Egyszer-kétszer előfordult, hogy kimaradt a gyógyszer, mert máshol aludtam elfelejtettem elrakni, meg nemes egyszerűséggel, elfelejtettem.

Ezeket figyelmen kívül hagyva kiegészítő védekezés nélkül szexeltünk. Nem tudom itt mennyi az esély a terhességre, de a menszeszem (megvonásos vérzésem) 2 hónapja nem volt, a melleim megpüffedtek és minden áron minden nap lángost akarok enni brokkolival.

Eleinte ezeknek nem tulajdonosítottam nagy jelentőséget, de mostanra kezd bennem kialakulni egy kérdőjel. A gond, hogy tesztet se merek csinálni. 2 okból, mert félek, hogy pozitív lesz és mert félek, hogy negatív lesz. Nem tudom mibe reménykedek, már jöhetne egy baba, de szerintem a szüleim se örülnének,mert náluk lakunk még egyenlőre.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!


nov. 15. 09:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hat pedig tesztelni kéne.

A gyógyszert rendszeresen kell szedni,nem maradhat ki egy egy darab...

nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont egy teszt lenne a megoldás, így senki nem fogja tudni megmondani, hogy valóban terhes vagy-e. Inkább most tudd meg, ha igen, amíg még el lehet vetetni. Majd akkor félj, ha már későn derül ki a terhesség.
nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
egyszer már kérdezted.
nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha tesztet nem mersz csinálni, akkor mindenképpen éretlen vagy még a gyerekre, de még a szexuális életre is. Meg azért ezek a tabletta-elfelejtések se vallanak felelősségteljes emberre. Vagy akkor vállaljátok be, hogy ha akar jönni a baba, akkor jöhet és ne védekezzetek. Csak persze akkor az önálló lakhatást is illene megoldanotok.


Az egész kicsit olyan, mintha két felelőtlen tini felnőtteset játszana.

nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Képzeld, nem látunk bele a méhedbe....

A felelőtlen, szerintem elég gyenge kifejezés rád.

Csak úgy, kihagyogatsz gyógyszert. Hidd el, a legkisebb baj a babam olyan szinten hazavághatod ezzel a hormonrendszered, nem kell utána a teherbeesésen aggódni.....

Illetve nem jött meg már 2hónaoja, te meg karbatett kézzel nyugodtan üldögelsz otthon?!

nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Tesztelj egyet.

És nyugodj meg.

Ha terhes vagy gondold át hogy te mit szeretnél és beszélj a szüleiddel, hogy ők tudnak e támogatni. Ezek alapján hozz egydöntést.

Én 19 évesen lettem terhes, majd 20 évesen szültem. (Nekem az egyik antidepresszánsom ütötte ki az orvos által felírt fogamzásgátlót).

Végül megtartottam a kicsit, a gyógyszereket elhagytam és pszichológus segítségével szülésig helyreállt a betegségem.

Szülés után 1 évig laktunk a szüleimnél akiknek a kapcsolatát a pici és az életkedvüket felpörgette.

Otthon spóroltunk már saját lakásban vagyunk (hitellel vettük) amit szép aprénként újítgatunk.

A feladathoz könnyen felnőttem, egészséges 2 évesem van.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy ha alarsz valamit megtudod csinálni. Az első lépés a teszt.

nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet erre mondani, azon kívül, hogy nem vagy normális?

Igen, megtörténhet, hogy nem veszed észre, hogy nem vagy terhes, mivel észre se akarod venni.

Nyugodtan húzd az időt, véletlenül se csinálj tesztet, de annyit tegyél már meg, hogy miután otthon beleszülöd a vécébe pár hónap volna, nem próbálod meg lehúzni, hanem elcsattogsz vele egy kórházba és belerakod egy ott elhelyezett inkubátorba, amit pont az ilyen ostoba libáknak találtak ki, hogy durvább jelzőt ne használjak, pedig nagyon nehezemre esik.

nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

*jav.:hogy nem veszed észre, hogy terhes vagy.

#7

nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk arra nem gondolsz, hogy ha a párod abban a nyugodt hitben van, hogy nem eshetsz teherbe, mert fogamzásgátlót szedsz, majd kiderül, hogy helytelenül szeded, és emiatt teherbe esel akkor - teljesen jogosan - nem fog örülni és simán lehet, hogy szakít veled és/vagy ragaszkodik az abortuszhoz? Amit te persze elutasíthatsz, de akkor készülhetsz arra, hogy egyedülálló anya leszel. Vagy ő is tudja, hogy ki-ki marad egy tabletta és nem bánja, hogy nem védekeztek, nem bánná ha jönne a baba? Akkor hagyd abba a tablettát, és tervezzétek a gyereket, ez így nagyon nem jó több szempontból sem. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben, bármilyen faramuci is a szülőknek is lehet szava, mert mondjuk ha most szülsz, akkor lehet hogy nem 2 évre, hanem 6 évre ragadtok náluk és mondjuk ő ezt nem így tervezték.


És igen, tesztelj.

nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Tudja a barátom is, hogy volt amikor nem sikerült bevegyem. Ettől függetlenül megtörtént és egyáltalán nem is akarná az abortuszt, beszéltünk már ilyenekről. Mindketten dolgozunk, a jövőnk is sinen van, de úgy nem szeretnénk házat venni, hogy ne legyen rá való az újításokra. Max 1 évet kellene itt éljünk még.

Apa szeretné, ha maradnánk, magunk miatt szeretnénk elköltözni.

nov. 15. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!