Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezésnél figyelembe...

Babatervezésnél figyelembe vettétek, hogy melyik hónapban/évszakban szeretnétek szülni?

Figyelt kérdés

Természetesen azt is tudom, hogy ha valaki régóta próbálkozik és/vagy olyan egészségügyi problémája van aminél nem is valószínű a siker, az teljesen más és ott ilyen hülyeségre nem is gondolnak.


Viszont akiknek ez eszükbe jutott, az mit preferál és miért?


Nyílván nem ez lesz a leghasznosabb kérdés az oldalon, de érdekességnek szerintem jó :)



nov. 18. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk meglepetésbaba volt, de pont tökéletesen jött ki. Októberben szültem, így amikor legnagyobb volt a pocakom tudtam csinos ruhákban járni, nem kellett túlvariálni
nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

#1 bocsi elküldte

nem kellett túlvariálni az öltözködést, nem kellett külön kismama ruhákat venni. Nagyon kényelmes volt. Mikor szültem már nem volt kánikula, de túl hideg sem.

nov. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én is pont azt az időszakot tartom optimálisnak, mi ebben a hónapban kezdtünk el próbálkozni (sajnos úgy néz ki sikertelenül), bízom benne, hogy 3-4 hónapon belül azért össze jön :)

Bár úgy vagyok vele, hogy jöjjön amikor jönni szeretne, de azért szívesen kihagynám a téli macerát :D

nov. 18. 14:57
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

En inkabb ugy mondanam, hogy atfutott az agyamon egy olyan gondolat, hogy nyaron a 40 fokban nem szeretnek mindenoras terhes lenni es szulni. Mert meleg van, nincs klimank, az en velemenyem szerint rossz lehet, habar meg nem probaltam ki 😅 Es alapvetoen se szeretem a meleget.


De nem kifejezetten ezert kezdtunk el probalkozni akkor, amikor, hanem mert egyszeruen akkor koltoztunk be az uj hazunkba es ugyan meg tokeletesen nem volt berendezve, de ugy voltunk vele, hogy megprobaljuk.

Elso honapban terhes lettem (nem is szamitottam ra) es aprilisban szultem.

Azert is volt ez igy jo, mert nagyon sokaig hanytam es volt hanyingerem, 22. hetig. Igy sokszor az volt a trukkom, hogy kint acsorogtam, amikor mar hidegebb volt a levego, az nagyon sokat segitett ezen.

nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyi volt a vágyam, hogy ne karácsony környékén szülessen, hogy ne mosódjon össze a szülinapja a karácsonnyal. Márciusra várom.

Szerintem minden időszakban van jó is és rossz is. Én majd kínlódok az öltözéssel télen (már most is akadnak gondok), tesóm meg a 40 fokban szenvedett augusztus elejéig mindkét kislányával.

nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Nekem csak annyi volt, hogy ne tavaszi baba legyen :D Téli lett :)
nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6-os, miért nem szerettél volna tavaszi babát? :)
nov. 18. 15:41
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a ne karácsonykor legyen szegény gyerek születésnapja volt a vágyam... Őszintén nekem bűntudatot is volt emiatt, 3 évig próbálkoztunk a babával, de március-áprilisban egyik évben sem voltam olyan lelkes...


Végül pont úgy jött volna ki a lombik, hogy oda essen. Ennyi idő után már nem vártam volna plusz egy hónapot csak hogy ne decemberi legyen, de valami óriási mázli folytán a lombik előtti ciklusban spontán terhes lettem.

nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen öszintén én ebbe nem gondoltam bele.Decemberben eldöntöttük hogy szeretnénk babót azt szerettem volna csak ha 2023ban születik.2024 februárra vagyok kiírva májusban sikerült teherbe esnem.Annyi volt a célom h minél hamarabb teherbe essek, nem gondolván az évszakokra.
nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem gondoltam erre mikor teherbe estem. Mind két lányom nyáron született. A nagyobbik lányom augusztusba már 8 éve a kisebbik lányom júniusban ő most lesz 5 hónapos.
nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!