Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezésnél figyelembe...

Babatervezésnél figyelembe vettétek, hogy melyik hónapban/évszakban szeretnétek szülni?

Figyelt kérdés

Természetesen azt is tudom, hogy ha valaki régóta próbálkozik és/vagy olyan egészségügyi problémája van aminél nem is valószínű a siker, az teljesen más és ott ilyen hülyeségre nem is gondolnak.


Viszont akiknek ez eszükbe jutott, az mit preferál és miért?


Nyílván nem ez lesz a leghasznosabb kérdés az oldalon, de érdekességnek szerintem jó :)



nov. 18. 14:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
10-es vagyok szerintem mind egy hogy milyen évszakban születik a baba csak egészséges legyen. Én így vagyok ezzel. Bár szerintem sokan így vélekednek ahogyan én.
nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Legtöbb esetben nem esünk teherbe az első hónapban van akinek kell 5 hónap vagy több és akkor ugrik az h hát " nem akartam nyáron szülni:l"
nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Persze, ezt én is tudom. De biztos sok ember fejében megfordul, hogy neki mi lenne a legideálisabb. Ezekre voltam kiváncsi
nov. 18. 18:14
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak örültem, hogy kétszer is megúsztam, hogy nyáron legyek nagyterhes.
nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindennnek van előnye és hátránya is. Nyáron nehéz mindenórásnak lenni, de viszont a gyereknek meg tök jó, ha nyáron kinti szülinapi bulit lehet tartani :)

Nálunk ez nem volt szempont, éveket vártunk rájuk, de fiam téli baba lett. Én nagyon szerettem télen szülni. Mindig bebugyoláltam és jó nagyokat aludt a mózesben a friss levegőn. Szerencsére még belefért a karácsony előtti időszakba :) December 18, így már azért féltem, hogy ne csússzunk át 24 körülre.

Most a lányomat tavaszra várom. Itt pedig biztos azt fogom élvezni, hogy jön a jó idő, egyébként is többet vagyunk kint, lehet menni sokat sétálni vele is.

nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

"gyereknek meg tök jó, ha nyáron kinti szülinapi bulit lehet tartani"


Nyári vagyok, pont emiatt nem lehetett soha szülinapi bulim. Nyáron szünetben nem volt kit és hogy meghívni, egyébként is mindenki nyaral, ilyen-olyan programjai vannak.


Huszadik szülinapomra, egyetemistaként próbáltam bulit szervezni. A kB 20 meghívottból, akikkel amúgy félév közben a koliban napi kapcsolatban voltam, a pasimon és a legjobb barátnőmön kívül senki se jött el.

nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok várandós a másodikkal, az első márciusi, most decemberi baba lesz. Abszolút nem érdekelt, hogy milyen időszakban születnek. Sógornőm az első babáját augusztusban szülte, azt mondta a következő tuti nem lesz nyári mert majd megpusztult a melegben óriási pocakkal, a második baba áprilisi lett.
nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Az elsőnél nem gondolkoztunk ezen, nagyon hamar összejött, ő októberi lett. Másodszorra gondoltam időzítsük úgy, hogy tavaszi baba legyen, hátha megint hamar sikerül. Így is lett, hamar teherbe estem, aztán sajnos elvetéltem. Egész életemben azt mondtam én nyáron a nagy melegben nem akarok szülni, hát a második gyerekünk július közepén született. :D Ember tervez…
nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán szerettem volna nyáron, kánikulában harmadik trimeszteres kismama lenni, de néhány sikertelen hónap után elfelejti ezeket az ember és örül, ha bármikor is kismama lesz. :) Nálam legalábbis így volt.

Júniusi babánk lett, szerintem pont optimális volt, már nem kellett több rétegnyi téli kismama cuccot vennem és tavasszal mindig jobb a közérzetem valahogy, így tök jól jött ki. Már a második van tervben, bármikor is jön, örülni fogok neki. :)

Fura, de nekem pl. konkrétan arra volt inkább elképzelésem, hogy én sötétben, csendben, éjszaka szeretnék szülni. Ne kérdezd miért, nekem valahogy ez állt közel a lelkemhez. Így is alakult és valamiért nagyon jó érzés volt, hogy reggel úgy ébredtem, hogy új nap, új kezdet. :)

nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem terveztük melyik hónapban szülessen a baba, egy év próbálkozás után örültem, hogy jön. Fiam szeptemberi, lányom júniusi.
nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!