Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy házaspár felveszi a...

Ha egy házaspár felveszi a CSOK-ot, onnantól a gyerek/teherbeesés is könyebben jön?

Figyelt kérdés

Kifejtenék, hogyan működik ez?

Orbán hogyan találta ki?

2019 a családok éve volt, akkor több gyerek jött világra?

Nőtársaim, milyen volt nektek az az év?

Köszi a választ


Csak érdeklődő vagyok🥰

19/Lány



dec. 6. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Persze, ahogy bevezették ezeket ha jol emlékszem 1 honapon belül meg is ugrott a születések száma! Orbanisztánban ez mar csak igy működik
dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De most komolyan


Statisztikai szempontból nézve 2019-ben több nő esett teherbe?

dec. 6. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Inkább csak azok vették fel a csokot akiknek már eleve volt annyi gyerek...
dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aha.


Mindenestre, hol lehet utána nézni?

Mármint a CSOK-igénylés folyamatának. Egészen a teherbeesésig.

dec. 6. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 Annyival nem. Az csak propaganda duma. Tény hogy én 2020 nyarán babyboomban szültem (vagyis 2019 őszén lettem terhes), de összességében nem volt annyival több a gyerek. Akkor es ott éppen igen, de mire 3 nap mulva hazamentem, mar voltak üres szobák, vagy legalábbis üres ágyak is.


Viszont rengetegen szivnak akik felvették ezeket, aztán elválnak. A legkegyetlenebb uzsorasok se szamolnak ennyi kamatot

dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

KSH még mindig a legmegbízhatóbb statisztikai honlap Magyarországon, még ha szeretik is buherálni az adatokat, de az ilyen egyértelműen számszerűsíthető adatokat, mint születésszám, elég nehéz bekamuzni. Szóval bármikor megnézheted évekre lebontva a születési statisztikákat az országban, utánanézel mikor vezették be a CSOK-ot és társait, és levonhatod a magad következtetéseit.


Egyébként nem született annyi gyerek, mint amennyiben reménykedtek, ezért is módosítanak rajta. Annyival nem dobta meg azért a gyerekvállalási kedvet, tisztára mintha nem csak ezen múlna, hogy ki hány babát vállal. Hm-hm, ki hitte volna.

dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy csak a poén kedvéért ideírom, hogy nekünk külföldi munka miatt várni kellett 2 és fél évet a Babaváróra, hogy fel tudjuk venni, rá kb 1 hónapra pozitív lett a tesztem :D (3 éve próbalkozunk). Beszéltük is a párommal, hogy biztos kivárta :D
dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azota még esett is a születésszám. Az emberek nem hülyék szerencsére. Nem, sőt, csok után csomó embernek nehezebben jött össze a baba a stressz miatt, hogy produkálni kell.
dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfi ismerősöm mondta, ő nem hajlandó úgy teljesíteni az ágyban, hogy közben Orbán tartja a gyertyát 🤣🤣🤣
dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem rosszak ezek az állami támogatások csak észnél kell lenni. Nem aláírni előre 3 gyereket, úgy, hogy még 1 sincs főleg, vagy már eleve szar a kapcsolat, de azért a gyerektől várjuk a megoldást és még hitelt is veszünk fel.

A kislányom 2017-ben született, egy egyszobás albérletbe, a kisfiam 2019-ben született, októberi, épp fel tudtuk venni a babavárót szülés előtt, amit egész tavalyig őrizgettünk, akkor forgattuk házvásárlásba önerőként egy részét+ felvettük hozzá a CSOKot és CSOK hitelt, aláírtunk mégegy gyereket, hisz amúgyis tervben volt. Màr úton van, 23 hetes vagyok, kértük a jelzáloghitel elengedést 4 milliót. A babaváró 30% is elengedik így.

Szóval most van egy kertes házunk, amire a törlesztő annyi, mint a 2 szobás full penészes albérletünk bérleti díja volt.

Ki lehet ezeket használni okosan is, csak sokan beleugranak ész nélkül, el sem olvassák mit írnak alá....

dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!