Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovu tesztet érdemes már...

Ovu tesztet érdemes már onnantól kezdve használni, hogy szeretnénk babát, vagy eleinte ne figyelgessem ennyire?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki hogyan járt el/járna el :)

dec. 12. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha tudod mikor ovulálsz akkor okés, ha ismered tüpontosan a ciklusodat.Ha minél hamarabb teherbe szeretnél esni és nem hónapokig próbálkozni akkor én ajánlom a tesztet a saját példámból kiindulva.De aztis meglehet hogy 2-3 naponta vagytok együtt és akkor nem kerülitek el az ovulációt.Mi heti 2-3 alkalommal voltunk együtt 3 hónapon át nem jött össze majd a 2.tesztelős hónapban összejött a babám.Én nem tudtam sose mikor ovulálok, sose volt semmi jele nemis foglalkoztam ezzel csak akkor amikor elkezdtünk próbálkozni ugye a 3 hónap sötétben tapogatózás után.. Én teszttel indítanék így kiismered a ciklusodat a luteális fázist hány napos stb.
dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha telik rá, és kedved van, nézegesd nyugodtan. Én sajnáltam volna ennyi pénzt elkölteni erre, végülis nem az ovu tesztből lesz a gyerek. Egyszer volt itthon egy néhány darabos doboz (még akkor közelében sem voltam a gyerekvállalásnak), elhasználgattam, csak kíváncsiságból, hogy jobban ismertem a ciklusom. Nem mindig sikerült egyértelműen kimutatni vele a peteérést, ha sikerült, akkor sem pontos időpontot tudsz még, hanem csak hogy ebben a 2-3 napban valamikor. Ennyire magamnak is meg tudom saccolni az egyéb tüneteimből.

Meg igazából attól, hogy tudod, hogy ovulálsz (és hogy saccperkábé mikor), még nem vagy sokkal előrébb. Lehet, hogy pont pár órával később szexelsz, mint kellett volna, mert a petesejted már 28 órája kilökődött. Meg ugye az ovuláció és az időben abszolvált együttlét sem jelent feltétlenül sikeres teherbeesést.

dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szabályos a ciklusod, akkor nem nagyon kell ehhez ovuteszt. Ciklus hossza -14 nap az ovuláció (az esetek túlnyomó többségében). Ha annak környékén együtt vagytok, az elég.
dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyi hogy nem lehet mindenkit egy kalap alá venni. a 21.ciklusnap ovuláltam 30 napos ciklusnál szóval irtó messze álltam 14.naptól
dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre szerintem akkor még várok vele, mert nekem vannak "jelei" amikor ovulálok (alhasi fájdalom azon a napon, tojásfehérje nyák). Ha esetleg egy darabig nem sikerül, alkalmazom majd a teszteket.

dec. 12. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!