Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció - lh teszt?

Ovuláció - lh teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az 5. ciklus amit nézek lh teszttel.

Az előző ciklusaimat nézve, már kellett volna hogy legyen peteérésem. De valószínüleg csak most lesz holnap/holnap után.

A minap tettem fel egy kérdést, amiben arról kérdeztem, hogy lh teszt és lh teszt között mennyire normális a nagy eltérés?

Mindkét (az új is ég a régi teszt is) 25-ös érzékenységű, annyi eltéréssel, hogy más márka.

Hogy értsétek: az első, amire feketével van írva az LH, az az a teszt, amit eddig az előző hónapokban használtam. Annyit még hozzátennék, hogy ezen a teszten amit eddig használtam, a tesztcsík SOHA nem volt erősebb a kontroll csíknál.

Ez pl az előző havi tesztelésből van. A 10. napon volt a legerősebb a tesztcsík, de látszik, hogy még így sem erősebb a kontrollnál.


[link]


Majd már csak 1 db volt ebből a tesztből itthon, így elszaladtam venni. De abban a boltban nem volt az a fajta teszt amit eddig használtam, másik boltba már nem akartam menni, így vettem azt ami ott volt. Az az ezt a fajta tesztet (amin fehérrel van az LH, ez az új teszt). Ezen ma már elég szép erős vonalka volt, csatolom a képet.


[link]


Viszont közben vettem a régi fajta tesztből is, és ezzel egyidőben, mindig ugyan abból a pisiből teszteltem mindkét teszttel. A régi fajta teszt szerint még nincsen ovum. A régi fajta teszt szerint ahogy nézem pl az előző havi teszteket, kb 2 nap múlva lenne csak pozi a teszt. Csatolom erről is a képet:


[link]


Viszont bizonytalan vagyok, mert a régi fajta teszten sosem volt még erősebb a tesztcsík a kontrollnál, ezen az újon pedig szép erős most. A másik ami miatt bizonytalan vagyok, eddig minden hónapban elég erősen görcsöltem peteéréskor, most néha-néha enyhén szurkál de ennyi. Tehát most még ebből sem tudom követni.

Csatolok azért képet erről a hónapról, ahol mindkét tesztről látszanak a képek, viszonyításképp, hogy mennyire eltér a 2 fajta teszt:


[link]


A félreértések elkerülése végett, a képek tetején az 1.-2. nem azt jelenti, hogy ezek az első és második követett ciklusom, hanem ezeket kezdtem el ragasztgatni a füzetbe, a korábbi teszteket kidobtam mindig.

Melyik tesztnek hihetek? Hogy lehet ekkora eltérés a 2 teszt között? Persze, még holnap folytatom a tesztelést, mert lehet még csak most lesz, és az új fajta teszt is erősödik még. De mi van ha nem? Mi van, ha a régi teszt ennyire halvány marad (ismét), és az új teszt jelzi jól? Egyforma erősségű tesztek, de mégis ekkora az eltérés? Miért? Főleg, ha ugyan abból a pisiből vannak csinálva?


Bocsi hogy hosszúra sikeredett, köszönöm ha elolvastad, és köszönöm, ha válaszolsz :)


jan. 3. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem igazán tudok érdemben hozzászólni, mert sajnos fogalmam sincs, hogy miért nem mutat azonos eredményt a 2 külömböző teszted.

Hány napos a ciklusod?

Itt láttam hogy van akinek mindig halványabb volt a második csík is de mégis erősebb 1-2 napon mint a többi napon, ezt vette pozitívnak. Szerintem az utolsónak ami 2.án volt hihetsz.Volt együttlét tegnap? Mert amint pozitív akkor nap jó ha együtt vagytok, meg másnap azaz ma.

Én egy amazonról rendelhető premom lh tesztekkel teszteltem( azt is csak innen tudtam meg gyakoriról hogy vannak külömböző erősségű tesztek) nemtudom hogy hanyas erősségű de 3 hónap után terhes voltam.

Dpo-n miért tesztelsz reggel 6-7 orakor? felesleges. Ha terhes vagy, azt egy hcg teszt kimutatja pl 12 dpo-tol ha 14napos a luteálisod.Felesleges stresszelni magad a luteális fázisokban lh tesztekkel.Illetve én nem este tesztelnék ilyen későn.Hanem délután 14-18h között úgy hogy nem pisilsz+iszol elötte 2-3 órával. Én mindennap ugyanabban az időben teszteltem. Reggel felesleges pl. Délelötti 11óra jó lehet.Én pl 2x teszteltem naponta amikor erősödni kezdett a 2.vonal. Ciklus 11 napján ovulálsz? A ciklus első napja a menstruáció első napja.Ez alapján is ciklus 11.napján erős a teszted?

jan. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én direkt 10es LH tesztet használtam, hogy ne kelljen rajta agyalnom, az egyértelműen pozitív lett.

2 követett ciklus után elhagytam és inkább a 2 naponta együtt vagyunk azokon a napokon módszert alkalmaztuk, így igazából felesleges a sok teszt.

12. napon szokott lenni az ovum, decemberben is így volt és most pozitív lett végre a Hcg teszt is :)


Szerintem ha nem nagymértékben változó a ciklusod (pl van hogy 25 van hogy 35 nap) akkor engedd el a tesztet.

jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért kezdtem el tesztelni, mert a ciklusom változó, 22-24 napos. A peteérésem pedig a ciklus 9-11. napján szokott lenni, a luteálisom pedig 11 nap (vagyis a 12.dpo-n szokott megjönni, tehát az ugye az új ciklus 1.napja)

Abbahagyni pedig azért nem szeretném, mert nem tudunk, és nem is szeretnénk olyan sűrűn együtt lenni, nekünk bőven elég 3-5 naponta. Ha meg ritkábban vagyunk együtt, akkor lehet, hogy pont elkerüljük az ovut. Ezért inkább tesztelek, és így könnyebb “pont jókor” együtt lenni :)


#1: az előző hónapban csak kirpóbáltam a jóstesztelést, de felesleges volt, többet nem fogom, csak egy próba volt. Az ovum környékén amikor elkezd erősödni a teszt, akkor szoktam általában napi 2x tesztelni (délelőtt, és este 17-20 óra között), mert volt már, hogy délelőtt volt pozi a teszt, este meg már full negatív.

jan. 3. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány hónapja próbálkoztok? Egyébként nekünk is ez a 3-5 napontai együttlét az igényünk, ezért is teszteltem én is.Igen sajnos ez a jóstesztelgetés nem ér semmit.Ha van ott valami akkor kiderül úgy is 11dpo-n nálad vagy már a 10en ha 12.-n jön meg.Nekem dpo10en jött meg mindig.

🙏 Ne hagyd el a tesztet de én a helyedben megpróbálnám ezt amit én használtam ha mégsem jön össze hónapok mulva sem a baba.

jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#1,4 voltam
jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Május óta próbálkozunk úgy “kimondva”, de kb 1 éve nem védekezünk. Május óta próbáltunk együtt lenni ovulációs görcsölésnél, majd nem lett semmi, és szeptember? óta használok lh tesztet.

Köszönöm a tippet, lehet hogy ha most sem jön össze, akkor megpróbálom azt a tesztet onnan, amit te használtál! :)

jan. 3. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Így teljesen érthető, hogy ragaszkodsz a teszthez. Remélem hamar sikerrel jártok! :)

2 voltam

jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ennyire sem volt még soha pozitív az lh tesztem! :)

Úgy tűnik, ez az új fajta teszt jobban bevált nekem.

A felső a régi teszt, az alsó pedig az új. Ezen az új teszten végre erősebb a tesztcsík a kontrollnál :)

Ma nem tudunk együtt lenni, sem holnap, de remélem a tegnapi az még hasznos volt :)

Viszont még mindig nincsen ovus tünetem egyáltalán, ami nálam mindig van.


[link]

jan. 3. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen a tegnapi együttlét "jó lehet" A legjobb még a mai lett volna jó.De mindenesetre az esély meg van rá ebből az egy együttlétből.Kiderül sikerült e megtermékenyíteni egy tegnapi spermának a petesejted ami holnap szabadul ki pl.
jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!