Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Általános kérdés, független: ...

Általános kérdés, független: A 72 órás tablettát, ha egy Nő 74 óra elteltével veszi be, lehet belőle terhesség?

Figyelt kérdés

Ez az, amire kíváncsi vagyok egy ideje. No de nem azért, hogy Én így jártam, csak a GYIK-esek véleményere is kíváncsi vagyok.


20/L



jan. 9. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Lent leírom
37 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván itt esélyekről van szó, vagyis a hatásgörbe 72 óra után kezd leesni. Hogy hogyan, azt legföljebb az tudná megmondani, aki olvasott erről szakfolyóiratokban (vagy konferencián hallott erről), magyarul szülész-nőgyógyász szakorvos, aki követi az új tudományos fejleményeket is, nemcsak felírja receptet.

Tehát nyilván 71 óra elteltével sem 100% és 73 óra elteltével sem 0%. Ha te konkrétan ilyen helyzetbe kerülnél, akkor a legkisebb rossz, amit tehetsz, hogy beveszed a tablettát (2,8%-kal lépnéd túl a megadott időtartamot, amin belül hatásosnak tekintik a gyógyszert). Lehet, hogy egyébként sem estél volna teherbe, ezzel azért tettél annak érdekében, hogy ha teherbe estél volna, mégse essél, de elvileg lehet, hogy így is teherbe fogsz esni. Ha végiggondolod, minden védekezési módnál van esély terhességre. Ahogy mondani szokás, egyetlen tutibiztos módszer van: Aszpirin tabletta, térd közé szorítva. :-)

jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Azért nincs értelme a kérdésnek, mert simán van egy minimális esély a terhességre, ha 72 órán belül veszi be...

De egyebekben igaza van az 1. válaszolónak.

jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha 72 órán belül veszed be nem egészen 1% sem az esély, 72 óra után ez jelentősen megnő 80-85%-ra is akár, mivel addigra felúsznak a spermiumok a méhbe.
jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
30 óra elteltével vettem be olyankor, amikor alapból alig volt esély, mégis terhes lettem 🤷‍♀️
jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3!

Nem az volt a kérdés, hogy mekkora az esély, hanem hogy LEHET-E terhes a nő.

Márpedig a válasz 72 órán belüli bevételnél is "Igen", a többi a kérdés szempontjából irreleváns.

jan. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Én vagyok az élő példa,hogy bevettem a 72 órást a 34 ik órában....és terhes voltam,már késő volt azt mondta a doktor hogy elöbb történt a beágyazódás..az első 5 órán belüli bevétel a fix hatóidő ez elvileg rá is van írva.
jan. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél később veszi be, annál nagyobb az esélye, hogy nem fog használni. Tehát nem biztos, hogy terhes lesz, de egyre nagyobb a lehetősége. Időben be kell venni, ha lehet, közvetlen aktus utáni órákban és akkor nem lesz baj.
jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!