Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk a párommal gyereket...

Szeretnénk a párommal gyereket nem is kérdés, de van egy szorongató érzésem ezzel kapcsolatban, hogy mi van ha valami betegsége lesz? Ti hogy birkóztatok meg ezzel?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy merre specializálódó magánkórházba elmegyünk majd terhesség alatt genetikai vizsgálatokra, de sok dolog van, amit nem lehet így sem kiszűrni. Vagy ott van pl az autizmus. Ti hogy tudtátok ezeket a gondolatokat elhessegetni?
jan. 11. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy arra gondoltam, hogy a babák nagy része egészségesen születik, úgyhogy nincs okom arra gondolni, hogy az enyém ne lenne az.


Másik, hogy attól hogy ezen aggódok nem lesz se kisebb se nagyobb az esélye, felesleges ezen agyalni, inkább élvezni kell a terhességet, mert kitudja leszek-e még az életben ebben az állapotban.

jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Az elsőnél nekem is jöttek ilyen gondolatok, de elhessegettem. A másodiknál nem volt idő ilyeneken agyalni. És ott lett is gond :( Már 2 éves, a mai napig sokszor eszembe jut, hogy miért nem lehetett "normális" a gyerekem?
jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gondolkodásodon kell változtatni, illetve megfogalmazni, honnan ez az irreálisan nagy félelem. Volt a családban beteg gyerek? Esetleg láttál közelről családot, ami tönkrement bele?

Nyilván mindenki egyészséges gyereket akar, és izgul a nagy vizsgálatok előtt, de egy egészséges szinten kell tartani a parát.

Mert ennyi erővel a gyerek egész életét végigizgulhatod, amíg csak élsz. Lesz-e születéskor oxigénhiánya, ami miatt, noha egészséges volt, sérült lesz? Éri-e baleset, súlyos, nem veleszületett betegség.

jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Nekem eszembe sem jutott, eleve az volt bennem mind szülésre, mind gyermeknevelésre, hogy ez természetes folyamat, milliók születnek egészségesek és maradnak azok később. Ehhez képest..


Aggódj nyugodtan, semmilyen befolyássalj nem vagy az egészre, nyugodtan lehet kicsit izgulni miatta, de úgyis annyi minden fog történni, miután megszületik(meg terhesség alatt), hogy egyszerűen nem marad rá időd. Az enyém problémás, néha annyi mindent kell csinálni, hogy eszembe sem jut:)

jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!