Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » El akarunk kezdeni próbálkozni...

El akarunk kezdeni próbálkozni a második babával, és bepánikoltam, ez normális?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, a férjemmel régóta beszélgetünk róla, hogy szeretnénk egy második babát is, úgy érzem vágyom rá, mindenhol a babákat nézem, hiányzik is a kisbabás korszak sokszor. Nemrég letettem a fogamzásgátlót, a doki szerint minden oké, elkezdhetünk próbálkozni. Ahogy ezt kimondta, az öröm helyett pánik töltött el, hogy biztos akarom én ezt? Hogy fogunk boldogulni egy babával egy kisgyerek mellett, aki szintén sok figyelmet igényel? Nem akarom, hogy elhanyagoljuk őt. Ezenkívül szerintem egy gyerekkel mindent tök jól megoldottunk eddig, de kettő mellett minden nehezebb lesz. A nagyszülők csak hétvégén tudnak segíteni, plusz őket se akarjuk sokat terhelni.


Egyrészt tudom hogy ez lenne az ideális idő, munka és a korunk miatt is, másrészt most úgy érzem lehet mégis korai.


Ha ilyen gondolatok vannak bennem, lehet még várni kellene? Vagy ez normális? Volt még olyan, akinek ilyen kétségei voltak?


jan. 17. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Fogtok boldogulni. Sőt! Mivel már rutinotok van, nem fogtok a kicsinél pánikolni, szorongani. Sok boldogságot!

Mi hatan vagyunk testvérek. 😁

jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk 2.5 év van köztük.

Bennem egyáltalán nem merült fel ilyen. Tudtuk 2t akarunk, kis különbseggel,igy nem volt kérdés, pánik, stb.


Boldogulni fogtok... jahm. Ezt így könnyű kijelenteni. Mi is 5en vagyunk tesók, mégis a 2 gyerekemmel a túlélésre megyek...

jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Most lesz 21hós a fiam, biztos tuti hogy nem vállalnék újabbat mellé. Most vannak a nagyon figyeleméhes, dackorszakos, önveszélyes időszakukban, nonstop figyelem kell nekik.


Mi van, ha veszélyeztetett terhes leszeel és feküdnöd kell, vagy épp kórházba befeküdni? Nálam volt ilyen.

Ha pánikolsz, az jelent valamit, nyugodtan várhat a dolog annyit, hogy már ovis legyen a nagyobb.

jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Amíg így érzek, nem vágnék bele.
jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Amíg így éreztem nem vágtunk bele. Én most, hogy elmúlt 2,5 éves (30 hónapos) érzem, hogy oké jöhet.
jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Én várnék, legalábbis ezt én gondolom így, ez egy személyes vélemény.Mindig is két gyereket akartunk kis korkülömbséggel.

Megszületett az első másfél éves és én nem akarok egyenlőre kistesót én úgy vélem hogy nekünk ideálisabb lenne később amikor már a lányunk nagyobb lesz. Minden figyelmemet rá szeretném fordítani, mindannyian tudjuk hogy ha születik egy második baba öt kell ellátni 0-24ben ő többet igényel mint a nagytesó.30 vagyok. Nem szülnék azért mert benne vagyok a korba, munkád meg lesz mindig is. Lehet nem is lesz második, tökéletes az életünk így is.Nem szülök azért mert jaj számíthatnak majd az életben egymásra( saját példa,én nem számíthatok a nővéremre) meg mindenhol két gyerek van.

Ha ilyen érzések vannak benned és valóban szeretnétek 2.gyereket ennek nem most van itt az ideje.

jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg normális.:) Ebbe minden ismerősöm belegondolt. Én is elgondolkoztam,majd összejött és nagyon boldog és nyugodt vagyok,nem bántam meg. Nálam kis korkülönbséges ismerősök vannak. Nálunk annyi játszott még,hogy úgy volt,hogy a lányunk sem jön össze,sajnos. Nekem 27 évesen a semmiből majdnem totál kimerült a petefészkem. Végül évek után összejött nagy nehezen. Akkor azt mondta a nőgyógyász,hogy ha akarunk valaha még egyet, időben kezdjük el,mert az sem kizárt,hogy nem lesz,de ha várunk 3-4-5 évet vagy többet,akkor végképp nem. Mi mindig kettőt terveztünk, kis korkülönbséggel, úgyhogy úgy voltunk vagy összejön vagy nem lesz több,sajnos. Összejött,nem bántuk meg, több nem lesz,de nem is akarnék ha lehetne sem. Nálam az csak egy plusz dolog volt,hogy a helyemen új ember van határozott szerződéssel,nem teszik át,mert nincs hely. Úgyhogy nálunk,ha visszamegyek egy fél évre repül az illető majd ha újra eljövök megint kereshetnek valakit. De ezek harmadlagos dolgok voltak. Igen, kórházba kerülhetsz, én voltam is sajnos pár napot. De ez akkor is előfordul,ha nagyobb a gyerek. Én 4 voltam mikor megszületett a koraszülött testvérem,mondanom se kell, hónapokig nem láttam anyát. Nagyon rossz volt,akkor már jobban fel is fogtam ezt,mint egy kisebb. Mai napig bennem él az emlék. Ennyi erővel senki ne vállaljon többediket. Neked kell érezned kérdező és az alapján döntsetek.
jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is kéne várni még, ha így érzel. Nagy feladat egy új gyerek még akkor is, ha lelkesen és minden porcikáddal akarva is vágsz bele. Sokkal nehezebb, ha nem érzed még magad késznek. Pláne, ha neked is 3 hónap hányással indul a terhesség, amihez kell egy lélekjelenlét, hogy túléld kisgyerek mellett.
jan. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7# vagyok. Hú,de lepontoztatok egy véleményt,anyák szégyenei. Nekem minden vélemény hasznos volt.
jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Vagy amúgy itt csak az hasznos vélemény,hogy várjon még 10 évet? Ja,akkor bocs.:D Akkor kérdező, szerintem is várj még minimum 5 évet,hidd el akkor könnyebb lesz mindenbe. Hadd döntse el a kérdező ezt. Sokan évekig várják az elsőt, még is bepánikolnak,akkor az emberek 80%-a ne vállaljon,szerintem. 7# voltam.
jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!