Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy bepánikoltam?

Normális, hogy bepánikoltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

35 hetes terhes vagyok, és mostanában egyre többször pánikolok.

Egyre többször aggódok azon, hogy mi lesz a szülés után, milyen lesz az életünk, jó döntés volt-e. Jó anya leszek-e, mi lesz velünk, egèszséges lesz-e a baba?

És még egy csomó más kérdés is felötlik bennem.

Annyira rossz èrzès, hogy így érzek, mert szerettük volna, sokáig is próbálkoztunk, mire sikerült.

Eddig azt hallgattuk barátoktól, hogy már ideje lenne nekünk is baba, mióta kiderült, hogy terhes vagyok, meg mindenki azt hajtja, hogy egy pokol lesz az életünk, megszünik minden, ami eddig volt.

Hát nem segítenek ezek az érzéseimen az biztos.

Itt is sokan írják, hogy megbánták az egészet, tönkre ment a kapcsolatuk, vagy beteg lett a baba.

Sok helyen olvasom, hogy mostanában beindul a “fészekrekó” meg az “anyai” ösztön, de én semmi változást nem érzek magamon.

Nem tudom, tényleg ennyire rossz lesz minden?

Normális, hogy így érzek?

Próbáltam beszèlni másokkal erröl, de mindenki azt mondta hülye vagyok. Meg, hogy ezt akartuk, tudtuk mivel jár, akkor most mit problémázok.

Más is volt így, kinek, hogy alakult aztán?


2021. aug. 3. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha aggódsz, attól jobb nem lesz

Meg mostár így is úgyis meg kell szülnöd, szóval felesleges is :D

2.terhességem, 32.hét. foggalmam sincs, milyen az a feszekrakó ösztön.

Igen, sokan írták, hogy rámegy a kapcsolatuk, az életük. De kb ugyan annyian azt is írták, hogy jobb lett az élet, közelebb kerültek

Tény, hogy sok lemondással jár, de annál több "haszonnal"

2021. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
fészekrako ösztön szülés előtt van,az az amikor egésznap energiád van,a baba ruháit százszor átmosod,kitakaritod a baba szobáját,nagytakaritást csinálsz. babdá egészséges lesz.szülés után jo anya lezel.férjedel házaságotok babával még erősebb még jobb lesz
2021. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy így lesz, ahogy mondjátok.

Vannak jobb idöszakok, amikor teljes mértékben biztos vagyok abban, hogy minden jó lesz, csak mostanában többször van ez az aggódás.

Lehet azèrt, mert egyre közelebb a vège. Nem tudom.

2021. aug. 3. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Első terhes kismama vagyok. Én is félek,de úgy vagyok vele,hogy lesz ami lesz és mindig az aktuális problémán fogok izgulni. Most például ajd azon hogyan kell etetni, hány óránként stb. De majd úgyis kialakul.
2021. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekünk is elsö baba.

Azért is ez a nagy izgulás 😅

2021. aug. 3. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még a harmadik előtt is ezt éreztem, sőt, akkor jött csak rám igazán, hogy ezt hogy fogom bírni, ez már sok lesz, stb., aztán ugyanúgy megy tovább az élet így ötösben is, megszoktuk.
2021. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez, hogy ,,tudtátok, mit vállaltok"...honnan is tudhatnátok? Az egyik baba ilyen, a másik meg olyan. Van, aki egyszerűbb eset, és van, aki nehezebb. Ami nagyon nehéz az elején, hogy a kimerültségben is maradjatok a pároddal egy csapat, próbáljátok meg ne egymáson levezetni a feszültséget. Mind a kettőtöknek el kell fogadni, hogy most pár hónapig ő lesz az első. Aztán ahogy a 6-os mondja, pár hét és belejöttök a rutinba, előre fölösleges izgulni rajta. :)
2021. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Úgy látszik csak a körülöttünk lévök ennyire negatívak.

Lesz, ami lesz, megpróbálom kihozni mindenböl a maximumot majd.

2021. aug. 3. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!