Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, aki a sok aggodalom...

Van, aki a sok aggodalom miatt nem vállalt második babát?

Figyelt kérdés
Nem volt semmi gond sem a terhesség alatt, sem most 5 hónapja, mióta megszületett, hala az égnek. Soha ilyen boldog nem voltam, mint most, a fiammal teljes lett az életem. DE: mindenen, azaz tényleg mindenen aggódok, rettegek, hogy elveszítem, vagy valami baja lesz, és talán ez fog visszatartani attól, hogy legyen második baba, mert én nem biztos, hogy még egyszer ezt a sok aggodalmaskodast kibirom. 😅 Volt valaki így ezzel?

márc. 13. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem most dúlnak benned a hormonok másra nem tudok gondolni.

Az nem jó, hogy rettegsz, ezt a szót használod. A meglévő gyermekedet is túlféltheted, ami nem lesz jó neki.

Próbáld kezelni ezt, ha kell segítséggel, mert így nem csak 2. baba nem lesz, hanem a fiad életét is megnehezítheted.

márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1# azért ott nem tartunk :D kifele nem mutatom, inkább csak belül vannak bennem ezek a félelmek. Neki mindig a vidám enemet adom
márc. 13. 14:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a korom miatt nem valószínű, hogy még egyet vállalok, de igen, mindig azt mondom, többször nem bírnék ki ennyi parát. Szóval, ha fiatalabb lennék is csak akkor vállalnék, ha a pasi hordja ki és szüli meg😂 És még a terhesség felénél se tartok. (Mentségemre szóljon, hogy elég problémás és volt már vetélésem előtte.) A születése után szerintem nem leszek ennyire paramama.
márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi, de átverni nem tudod... hiába mutatod a mosolygós éned a gyerek nem hülye. Ha egy görcs vagy egész nap a félelmeid miatt azt le fogja venni hamar.
márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4# nem egész nap vagyok egy görcs. Igazából a legrosszabb az éjszaka, amikor ő már alszik. Nagyon jó alvó, 10-12 órákat alszik szinte minden éjjel, amit nyilván dijazunk nagyon a férjemmel. :D de ott a másik oldal, hogy valahogy ilyenkor érzem ot a legsebezhetőbbnek, mert mi van, ha én is mélyen elalszok, és nem veszek észre valamit pl? Ez egy példa...azt pl már elengedtem, hogy az elején a csecsemosok, védőnő, gyerekorvos mindenki azzal remisztgetett, hogy kiszárad, ha nem eszik X időnként X mennyiséget 😂 szerintem sok félelmet pont a "szakemberek" taplalnak bennünk..
márc. 13. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem aludnál eleget, még megérteném, de 10-12 óra után nem lehetsz fáradt hogy ilyeneken agyalj 😂

Rendben van ő is és minden.

Majd ha itt lesz az ideje, érezni fogod h kell e kistesó.

Én pont emiatt nem akartam, mert annyira tökéletes gyereket szültem elsőre, hogy ilyet még egyet nem lehet 😃

márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen időszak kb. 3-4 hónapos korában, mikor eszembe jutott hogy nagyon sok veszély leselkedik rá meg magunkra is mostmár extrán kell vigyáznunk stb. De elmúlt hamar. Lesz annyi minden még, nem lesz időd ezen agyalni.
márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy voltam, hogy 0 gyerekkel úgy éreztem, nekem csak 1 gyerek kell. Persze kívülállók okoskodtak, hogy majd meggondolom magam. Egy gyerekkel pedig megállapítottam, hogy ez teljesen helytálló. Egyszerűen képtelen lennék egynél több gyerekről gondoskodni. Magam is figyelemzavarral küzdök, örülök, hogy őt el tudom rendesen látni.
márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs elore is, 1 gyerekkel engem nyomasztott (tobbek kozt) a dolog,h elveszitem es egy sem lesz, tudom hulyeseg meg minden,de megis. Most 2 van... a kollegak is nyomasztottak a kisteoval,h ha majd ki meghalunk ott lesznek egymasnak,nem egyedul a nagyvilagban.
márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


Én meg remélem, mire mi meghalunk, lesz már saját családja, jó barátok, nem 1 testvér. Mert ha annyira számíthatna majd a testvérére, mint én a testvéreimre, azzal aztán kitörölhetné a fenekét...

márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!