Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakításos közösülés,...

Megszakításos közösülés, negatív teszt, mégsem jön meg?

Figyelt kérdés
Megszakítással voltam együtt a férjemmel. Még pár hónapot akartunk várni az élesben próbálkozással, viszont mostanra úgy érzem, megért bennem, hogy biztosan akarok babát és nem akarok várni sem. Reménykedtem, hogy talán összejött, mert pont peteérés napján voltunk együtt ... Csináltam is tesztet, de negatív lett. A menzeszem viszont nem jön meg. Most félek, hogy pont amikor megszületett az elhatározás, talán valami baj van velem és mégsem volt peteérésem vagy valami hormonális gond van velem. Kérdésem igazából nincs, véleményeket várok és saját tapasztalatokat. Köszönöm.
márc. 19. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

A véleményem az, hogy nem kell mindent belelátni egy sima késésbe.

A tapasztalatom meg az, hogy egész életemben megszakítással "védekeztem", sose lett belőle gyerek.

márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdtünk élesben próbálkozni az első gyerekkel, nekem teljesen felborult a ciklusom. Azelőtt sem volt tűpontos, de azért 27-30 nap között jelentkezett mindig, erre 2-3 hónap próbálkozás után nekiállt össze-vissza megjönni, valamikor 20 nap után, máskor 35 napra. Nem tudom, mitől, nőgyógyásznál is voltam és mindent rendben talált (legalábbis megnézett UH-n és csináltunk hormonpanelt, D-vitamint szedtem csak extrában, és talán attól, talán egyébként is, de utána jött össze a baba a 9. próbálkozós hónapban). Szóval simán lehet, hogy minden problémától függetlenül, csak úgy, hogy stresszeljen az élet vagy nem tudom, de késik a menzeszed. Egyébként előtte mi is évekig megszakítással védekeztünk a férjemmel, és volt pár kérdéses hónap, végül csak akkor jöttek a babák, amikor ténylegesen is akartuk. Nyilván van, akinek azonnal összejön, de azért ismerősi körben is meg ahogy olvasom is, nem annyira meglepő, ha ez kicsit nehezebben jön össze, így annyira nem reménykednék még a helyedben. Ettől még ha te már készen állsz, akkor beszélj a férjeddel szerintem, mert egyrészt sose tudhatod, hogy ti is a szerencsés kivételek lesztek-e, akiknek egyből összejön, vagy hozzánk hasonlóan próbálkozni kell hónapokig (vagy rosszabb esetben évekig), másrészt meg pár hónapon úgy igazán sok amúgy sem múlik :D
márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira ráfeszültél most a témára, hogy amiatt is késhet. Kicsit relaxálj, attól még hogy te most magadban eldöntötted, hogy babát szeretnél még nem fog egyszerre villámcsapás szerűen összejönni. Élesben is lehet több hónap, akár egy év, megszakítással meg ki tudja...
márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a stressz, vagy mégsem akkor volt esetleg a peteérés. Tesztet használsz vagy kalkulátort ehhez? De leginkább a megszakítás lehet az oka.
márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb évi 1x ki szokott maradni a havim, vagy nagyon későn jön még (40 és 50 nap között). Volt, hogy 2x is kimaradt. Nem voltam egyiknél sem terhes, teszt is negatív volt. Nem vagyunk robotok, belefér, ha késik, vagy ki is marad.

Megszakítással "védekeztünk" nagyon sokáig, csak akkor lett gyerek, amikor akartuk. (Azért így, mert nem lett volna akkor sem gond, ha becsúszik.)

márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Már bocs, de ha megszakítással vagytok együtt, az egyenértékű az élesben próbálkozással, hiszen nem védekeztetek. A megszakítás nem védekezés. Elképesztő, hogy mit művelnek felnőtt emberek, komolyan.
márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# Én sem reckíroznèk ezzel, meet vagy akarok v nem, de hagyjuk már....ha nem élvezett bele mitől lenne terhes?
márc. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező amúgy a férjeddel is megbeszélted azóta hogy akkor jöhet a gyerek? Mert ez normális esetben 2 ember döntése kell hogy legyen
márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!