Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostilbegyt gyógyszerrel...

Clostilbegyt gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi…aki szedte, sikeres lett vele a babaprojekt és ha igen, mennyi idő elteltével?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál, mert fèl éve nem sikerül a harmadik baba (már van két fiam). Nem látott semmilyen eltérést UH-n, viszont azt is látta, hogy most nem lesz peteérésem ebben a ciklusban. Ez nem meglepő, mert nem is érzem a tipikus ovus tüneteket. Máskor egyébként szoktam, plusz ovutesztet is szoktam használni, volt már az is máskor pozitív.

Lényeg, hogy a mensim első napjától 5 napig napi 1 szem Clostit kell szednem.


márc. 19. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapig szedtem, a második hónapban terhes lettem.
márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapot adtam neki utána lombik lett inkább. Semmi értelme nem volt ezzel próbálkozni.
márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ovuláció indukciós kezelésnek csak akkor van értelme, ha valakinek nincs ovulációja vagy csak ritkán, illetve nem jó minőségű az ovuja (alacsony a progeszteronja a ciklus második felében).

Esetedben nem értem az indikációt. Legalább folliculometriát csinál mellette??

márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kúrát írt fel a doki, az első hónapban összejött
márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyereked már, akkor is illett volna clostyl előtt egy átjárhatósági vizsgálat.

Sajnos sok orvos úgy írja fel, mint a cukrot.


Nekem egyébként nem segített, de legalább megfontoltan alkalmazta az orvos, rendes cikluskövetéssel.

márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

3-as: őszintén szólva én is azt hittem, hogy cikluskövetés is lesz, ehelyett csak annyit mondott, hogy jelentkezzek, ha sikerült. Amennyiben nem sikerül, akkor ír fel mást. Azt is hittem, hogy majd elküld vérvételre, de teljesen úgy tűnt, mint aki nem lát problémát nálam és csak ezt a kis rásegítést látja szükségesnek. Hát, minden erőmmel azt kívánom, hogy így legyen! :)

márc. 19. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez eddig oké, csak ha valakinek alapból nincs gond a peteérésével, és rátolják a clostyt, akkor esetleg 2-3-4-5 tüsző lesz egy helyett, aztán nagy lesz az öröm a pozitív tesztnél, és nagy a döbbenet, mikor kiderül, hogy 3-4-5 petezsák van.

Sajnos én már láttam egy ilyen akció következményeként hatos (!) ikerterhességet. Folliculometria nélkül ovuláció indukciót csinálni veszélyes.

márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem, hogy egészen biztosan alacsony a progeszteron szintem, mert viszonylag rövidek a ciklusaim és szoktam barnàzni ovu után. Mondjuk a második terhességem előtt is barnáztam és mégis sikerült. Szóval a fene tudja…remélem ezen is dob majd valamennyit a Closti.
márc. 19. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6


Ez azért gáz, mert mi van, ha túlstimulálódsz. Az ilyenekből lehetnek az extrém többes ikerterhességek.

Hisz azt sem látja, hány tüsződ van. Inszemnél pl. 1-2 felett nem is csinálják meg, ha több lett a clostyllal.

márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem összesen 3 ilyen clostys hónapom volt, abból született 2 gyermekem. De szerintem fontos az, hogy ultrahanggal kövesse az orvos a ciklusodat.
márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!