Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megszakítás + óvszer kombóval...

Megszakítás + óvszer kombóval védekezünk a párommal már 4 hónapja, eddig működik, így jó eséllyel nem leszek terhes?

Figyelt kérdés

Nem szedhetek fogamzásgátlót, az óvszer viszont számára szörnyű, ezt én is tudom jól, így a jobb élmény érdekében maradtunk ennél a hibrid megoldásnál, s lám nem kell 30-40 perceket várni amíg szegény pàrom is el tud élvezni valahogy. Dolgozó felnőttek vagyunk, így annyira nem lenne gond, ha becsúszna egy baba, de eddig minden oké volt.


Ovulációkor is mindig együtt voltunk az elmúlt 4 hónapban mert en nem bírok magammal olyankor, páromnak pedig van előváladéka is. Megkérdeztem, ennyire más, mint amikor ténylegesen elélvez? Azt mondta tényleg, mert az előváladék nemcsak, hogy máshonnan jön anatómiailag, de nem is érzi, ha kijön. Én ezen csodálkoztam, mert ha nagyon fel van izgulva, akkor az előváladéka is spriccel.


Kérlek ne nézzetek szánalmasnak, több vizsgálat után a dokim is arra jutott hogy alapbol se könnyen esnék teherbe, családtervezéskor nem ártana majd extra kivizsgálásokra mennem, ezt javasolta. Egyelöre annyi a tuti, hogy IR-em van.



márc. 24. 13:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már nem lenne célszerűbb pesszáriumot használni? Semmivel sem lehangolóbb azt feltenni szex elején, mint megállni gumit húzni.


Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ha 4 hónapja "működik" akkor jó eséllyel hosszabb távon is fog. Van akinek semmi baja és védekezés nélkül is csak fél-egy év alatt jön össze a baba. :)

márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Ok, leírtad, hogy azért kell a végén a gumi, mert nem képes időben kihúzni (mi meg leírtuk, hogy az előváladék is épp elég lehet a terhességhez, ok, tudod te is, bevállalod, te dolgod).

De ha úgyis van rajta gumi, akkor meg minek a megszakítás? A kettő együtt akkor is felesleges szerintem...

márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

22 még mindig nem érted... amikor elmegy; akkor nem húzza ki belőlem, ezért van rajta a gumi mert képtelen volt időben kihúzni amikor megpróbáltuk gumi nélkül, így viszont bennem maradhat. Megszakítás akkor van, amikor felveszi az óvszert kb. Félidőben. 30 mpt sem vesz igénybe a művelet. Azért ennyit neha 2 póz között sincs bennem, mert mondjuk smárolunk. Szóval az élvezeten nem ront a félidőben felhúzott gumi, de cserébe a céllőveskor nem kell kihúznia belőlem.


A pesszáriumot minimum 6 órán àt bent kell hagyni, és tervezetten fel kell tenni aktus előtt legalább 15 perccel és kell hozzá spermicid is, anélkül nem elég jó a pearl indexe. Teljesen megöli a spontán szex lehetőségét, meg úgy az időbeosztásomat is, ha nappal kell kivenni. Páromnak sem ér meg ennyi szervezest a pesszárium.

márc. 24. 20:13
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem legalább 15 perccel előtte kell feltenni a pesszáriumot, hanem legfeljebb 15 perccel előtte. Tehát amint bent van mehet a dolog és ha már gyakorlott vagy akkor ez nincs egy perc azzal együtt sem, hogy belenyomod a gélt.

Isten ments, hogy rábeszélni akarjalak. Nekem mindegy hogyan védekeztek vagy nem védekeztek, csak a tévhitek eloszlatása érdekében írtam le.

márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk érdekes,hogy mindenre van kifogás tényleg akárki ír bármi ötletet. :D Bár a kérdést akkor nem értem kérdező mi célból íródott. De,lehetsz terhes így,de nektek így jó illetve írtad,ha becsúszik sem gond. Ismerek olyat,akinek az előváladéktól lett,pedig nem tervezték és hónapokig működött,egyszer nem. Akkor nincs is miről beszélni,ha belefér.
márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Nem bízom saját magamban annyira hogy mindig korrektül felteszem-e, vagy hogy nem csinálok magamnak egy jó kis fertőzést, emiatt használok pl: csak betétet is menstruaciókor. Plusz a gél jó eséllyel nincs jó hatással a hüvelyflórára sem hosszabb távon, pedig ha nem lennének ilyen kètelyeim, akkor nyilván kipróbálnám.
márc. 24. 21:22
 27/40 A kérdező kommentje:
25, mert remélem az feltűnt, hogy abszolúte nem is kértem más fogamzásgátlásra tanácsot, inkább az érdekelt, hogy kinek mennyire vált be a "lazaság". :/ unokatesóméknál 1x szakadt el az óvszer, egyből terhes maradt a baràtnője, imádják a gyereküket, hiába nem volt tervben és a körülmeny se volt annyira jó hozzá. Nálunk nem így volt ez, eddig 2x történt szakadásos baleset plusz 1x nem sikerült a megszakításos, de tudom, ez esetemben inkább szerencse/ nem is voltam termékeny akkor. Mondjuk én az előző bakiknál és hatalmas örömmel megszültem volna egy gyereket. Nem mindenkivel igazságos az elet sem, sok baba csak becsúszik, mások éveket küzdenek, hogy legyen. Én jó eséllyel hajlok a küzdeni kell majd irányba, hiszen 30 felett leszek, mire ténylegesen akarnék, mondjuk nem a mostani albiba szülni, hanem saját lakásba.
márc. 24. 21:29
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kicsit "Ugye terhes leszek így?" érzete van a dolognak.

Ha ez a cél, akkor ne húzzon gumit a pasid. Ha nem ez a cél, akkor ahogy most védekeztek nem biztonságos. Ha mindegy azt meg nem tudom értelmezni mert már vannak gyerekeim és amikor nem akartunk gyereket védekeztünk, amikor akartunk akkor nem védekeztünk.

Olyan is volt, hogy az egyikünk már akart a másik nem (mind a két felállásban), olyankor is rendesen védekeztünk egészen addig, amíg mind a ketten elérkezettnek láttuk az időt egy újabb babára. Mert nincs annak jó vége soha sem ha egy gyereket csak az egyik fél akar igazán.


Lehet, hogy a pároddal kellene leülnöd és megbeszélni, hogy szeretnél elkezdeni próbálkozni mert félsz, hogy évekig tart majd mire összejön a baba.

márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Megjegyzem unokatesomék 21 évesek voltak, én annyira rettegtem egyetem alatt a terhességtől, hogy kerültem a pasizàst is, nem mintha találkoztam volna bàrkivel aki megfogott volna. Utólag baromira megbántam, mert más korombeli nők azért sokkal előrébb járnak az életben ìgy 30 felé.
márc. 24. 21:32
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak vélemények kinél hogy vált be. Ismerek akinek bejött és olyat is akinek nem. Ez rád semmilyen hatással nem lesz nyilván. Ha jöhet,akkor ne védekezzetek,ha meg egyáltalán nem,akkor rendesen védekezzetek. Ez most a lutri így,szerencsejáték. De ha minden feltétel adott és a férjed is szeretné a gyereket,mi a gond,maradhat így.
márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!