Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak nők, akik gyereket...

Vannak nők, akik gyereket akarnak, de férjet nem?

Figyelt kérdés
Ezért egy balekkal csináltatnak maguknak egy gyereket, utána valahogy elválnak, így a férj fizetheti a gyerektartást. Mindezt már az első randi előtt így tervezve. Találkoztatok ilyen esettel?
ápr. 14. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, találkoztam ilyen esettel.
Nem, de el tudom képzelni, sőt jó ötlet.
Nem, de elítélném ha ilyet hallanék.
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez a terv alapból, minek kéne hozzámenni? Arra a lépésre mégis mi szükség lenne?
ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elválás vagy szakítás lényegtelen melyiket írom. Legyen "elválnak útjaik".
ápr. 14. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha egy férfi ennyire paranoiásan retteg attól, hogy biztos "tőrbe akarják csalni", akkor baromi egyszerű: használjon gumit, probléma megoldva. A gyerekcsinálás két ember felelőssége.
ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem épeszű nő ezzel a céllal nem létesít kapcsolaton ilyen módon.

Eleve ha valaki vágyik gyerekre, akkor a legjobbat szeretné neki, amibe az is beletartozik, hogy van anyja és apja is (írom ezt úgy, hogy már a terhesség elején elhagyott az "apuka", de nyilván nem ez volt a célom, és gyerektartást sem kérek tőle, ha nem foglalkozik vele, akkor a pénze sem kell, viszont azért nem akartam elvetetni a gyerekemet, mert ő átvert...).

De ha már nem egy egyéjszakás kaland következménye a gyerek, hanem egy kapcsolaté, akkor ha a gyereknemzésig kibírják együtt, tehát vélhetően jól megvannak, akkor már felnevelni is megpróbálhatnák közösen, az más dolog, ha időközben kiderül, hogy ez mégsem megy.

És bár azon a véleményen vagyok, hogy a védekezés mindig annak a félnek a dolga, aki nem akar gyereket, mégis elítélem azokat a nőket, akik átvágják az apajelöltet ezügyben, és még a gyeretartásért is képesek tartani a markukat utána.

Ja, és ha a nő ilyen eszközökkel éri el, hogy gyermeke legyen, és az apa vállalja az apaságot (akár önként, akár a bíróság kényszeríti), akkor kellemetlen hatása is lehet később, hisz az apának is vannak jogai, amikre muszáj tekintettel lenni neki és a gyereknek is.

ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Olyat ismerek akinek az volt a terve, hogy egyedül nevelje a gyerekét, viszont nem volt olyan terve, hogy pénzt kérjen az apától, úgy tudom, hogy nem is tud róla, hogy van egy gyereke(ez mondjuk szerintem szemétség a gyerek és az apa felé)
ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nincs semmi rossz, ha egy nő egy számára szimpatikus pasival felcsináltatja magát. Csak beszéljék meg.
ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én pont ilyen vagyok. De azért annyira genyó nem vagyok, hogy így átvernék bárkit. Meg persze a saját ellenségem se vagyok, nem mennék hozzá senkihez és addig se állnék össze, amíg összejön a gyerek. Azért ez hosszú hónapok vagy évek. Eleve egy pasi se csinálna rögtön, aztán általában nem is jön össze elsőre. Meg nekem az se hiányzik, hogy aztán összekössön valakivel a gyerek, akit a hátam közepére se kívánok. Fr@nc se akar folyton egyezkedni egy idegennel. Meg nehogy már elvigye a gyerekem!

Na neeem! Ennél sokkal tiszteségesebben és egyszerűbben oldottam meg, hogy legyen gyerekem. Nekem! A pasinak pedig ne.

ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Simán el tudom képzelni, hogy van ilyen. Ugyanis a legtöbb nőnek, nem egy élmény a párkapcsolat, házasság. Akkor, ha kb. mindent ő csinál a háztartásban, míg a gyerek apja henyél. Ez mondjuk inkább az előző generációkban volt így, de azért most is, ha körbenézek a baráti, ismerősi körömben, mindenütt a nő végzi a több, sokszor aránytalanul több házimunkât. Még a fiataloknál is.

Ezt alapból véve, simán el tudom képzelni, hogy valaki eleve így indul neki a párkeresésnek. Pláne, ha nem élete első komoly kapcsolatát keresni, hanem már van mögötte egy-két ilyesfajta kapcsolat, tehát meg is tapasztalta a saját bőrén milyen az, mikor ő a házicseléd, nemcsak hallomásból tud erről. Ekkor el tudom képzelni, hogy embert maga mellé már nem akar egy ilyen nő, akinek elege van a kihasználásból, csak gyereket.

ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Barátnőm...

A férfiakban annyit csalódott, hogy nem akart kapcsolatot. Ellenben gyereket igen.

Így egy sráccal, akivel jóba volt, teherbe ejtette magát. A srác nem is tudott róla, hogy barátnőm abbahagyta a fogamzásgátlót.


Megfogant a baba, barátnőm pedig "szakított" a sráccal.


De ő se gyerektartást, semmit nem kér. Lett egy gyereke akit boldogan nevel. Apuka meg szerintem nem is tud róla.

ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem Magyarországon, de ismerek néhányat és ahogy észrevettem, egyre többen lesznek.

Az egyik barátnőm is titokban esett teherbe, utána már nem is látta a srácot többet.

Kérdeztem az okát, azt mondta, hogy nagyon sok olyan példa van körülötte, ahol az apák kapták a gyerek felügyeleti jogát és őszerinte nem fer dolog, hogy a nő szenved a terhességgel, ő adja fel a karrierjét és ennek ellenére bármikor elveszítheti a gyerekét.

Mondjuk ebből a szempontból valamennyire egyet értek vele, mert érdekes módon a házasság/párkapcsolat alatt a férfi a legjobb anyának tartja a párját, de ha válásra kerül a sor, akkor hirtelen ő lesz a legszarabb, és kapálózik a felügyeleti jogért. Ezzel nem is lenne akkora probléma, ha ő maga foglalkozna vele és nem lepasszolná az új nőnek/nagymamának a gyereket. De sajnos nem ez a helyzet az esetek többségében ☹️

ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!