Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik 30 felett vannak és még...

Akik 30 felett vannak és még nem akarnak gyereket nem félnek, hogy később nem fog összejönni, vagy csak nagyon nehezen?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés, tényleg érdekel. Azért az tény, hogy egyre kevesebb az esély, akkor is ha a szomszédnak 40 évesen is elsőre összejött. Szóval nem paráztok ezen lányok?
2017. szept. 9. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én elég sokat olvasgattam a témában, mivel nekünk évekig nem jött össze és valójában 30 felett még nem nagyon csökken az esély. Jelentősen 40 fölött csökken a teherbeesés esélye, 35-40 között is romlik már, de nem olyan vészes, 30-35 között pedig még alig kevesebb, mint 30 előtt. Mondjuk nem 3 hónap alatt fog teherbe esni egy 32 éves, hanem 5 (csak példa). Nekem 25 évesen sem sikerült teherbe esnem.
2017. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez a 3o felett nehezebben jön össze szöveg csak duma. Van erre reprezentatív minta? Összehasonlítható egy 30-on túli állapot egy másik ember 20 körüli állapotával?
2017. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyilván a kor előhaladtával megvan az esély, hogy nehezebben jön össze, vagy kockázat van, de azért 30-as korban is nagyon nagy esély van nemhogy egy, de akár több terhességre is, teljesen egészséges gyermekekkel. Számos olyan ismerősöm van, akik 30 felett szültek több gyereket. Könnyen összejött, nem éveket próbálkoztak és egészségesek a gyerekek.

Mondjuk én fiatalon szültem, huszonévesen és nem tervezünk többet, de ha épp úgy jött volna össze, hogy 30 éves korom felett, akkor akkor vállaltam volna.

2017. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem érdekel. Nem életcélom egy gyerek, ha nem jön össze, ez van.
2017. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Jó, biztos van kivétel, de!

Szerintem akiben 30 éves korára nem fogalmazódik meg a gondolat, hogy gyereket szeretne, annak nem is lesz.

És itt most nem azokról beszélek, akiknek nem lehet gyerekük vagy nincs párjuk, potenciális partnerük, aki apja lehetne a gyermeküknek.

Hanem azokról, akik egyszerűen nem akarnak gyereket, mert vagy nem szeretik a gyerekeket, vagy más gyereke cuki, aranyos, de otthonra nem kéne vagy fontosabb a karrier, esetleg féltik a vékony alakjukat, stb. Ezer oka lehet.

Van egy rokonom, ő már most 40 éves elmúlt és nincs gyereke, soha nem is akart. Ő így jól érzi magát, ennyi. Persze, azért fél attól, hogy öregkorára egyedül marad, de azt mondja, ne azért vállaljon valaki gyereket, hogy öreg korában legyen aki bepelenkázza. Valahol igaza van.

Nekem van 2 gyerekem, de én mindig tudtam, hogy családot akarok.

Most vagyok 28 éves, még úgy 8-10 év múlva szülnék egy harmadikat. Ha összejön.

2017. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki egyáltalán nem akar gyereket, nem fog félni. Ha szeretne és valami miatt (pl. karrier) későbbre halasztja, akkor valószínű, hogy van benne félelem.
2017. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ismerek valakit aki 30 évesen még élte a fiatalok bohém életét, azzal hogy ráér még a gyerek bőven. Most úgyis az a divat, hogy későn kell szülni. Most 36 és kimerült a petefészke, nagyon rosszul van, mert az ő hülyesége miatt sosem lesz gyerekük. Szerintem ez annyira komoly probléma a mai fiataloknál.
2017. szept. 10. 08:07
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is 23 évesen diplomáztam, utána még meg kellett csinálnom egy vizsgát, amihez 3 év gyakorlat kellett, tehát 26 éves voltam amikor "kész" voltam a tanulmányaimmal. Aztán jöhetett szóba az esküvő, amire azért gyűjteni is kellett, így 27 évesen voltam amikor az volt, hogy na most jöhet a gyerek. De ez ugye egy idilli helyzet, ha az embernek van megfelelő partnere és pénze is a gyerekhez, és még az érzés is megvan benne, hogy szeretne gyereket. De akkor is már szinte kicsúszott az ember az időből, főleg ha több gyereket is szeretne..Ha még esetleg partner sincs, vagy az anyagiak miatt kell várni akkor még jobban kitolódik. Szóval simán benne van, hogy 30 felett szülnek most a nők, főleg ha tanulnak előtte. Régen 18 évesen már "kész volt mindenki"...Nem szeretem ezt a világot..Bocsi, csak muszáj volt ezt kiírnom.
2017. szept. 10. 09:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem. 40, 42 és 43 évesen szültem.

Előtte évente voltam managerszűrésen, és a testem biológiai kora 19 éves volt. Minek aggódtam volna?

2017. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kolléganőm 39 évesen esett teherbe, 2 év próbálkozással és orvosi kezelések segítségével. Van olyan rokonom, aki 36 évesen könnyen teherbe esett.


Én is szeretnék 27-28 évesen gyereket, de anyagiak miatt sajnos majd csak kb 32 évesen fog összejönni. Így jártam, de még ez is jobb, mintha egyáltalán nem lenne gyerekem...

2017. szept. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!