Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátommal kilyukadt az...

A barátommal kilyukadt az óvszer peteérésemkor, mennyi az esélye hogy a teherbeesésnek? Többi lent

Figyelt kérdés
A peteérésem 5-16ig van elméletileg és nekünk 13-án lyukas ki. Tehát ha jól számoltam akkor az előző nap vagyis 12-én volt a legnagyobb esély a teherbeesésnek. 35. napra szokott általában megjönni. Szóval 27-én kéne. Kétszer csinaltuk egy nap, köztük körülbelül 3 óra telhetett el. Az elsőnél semmi gond volt, a dolog után elment pisilni is. Majd utána a másodiknál elszakadt valamikor de fogalmunk sincs hogy mikor. Nem csak egy pici lyuk volt rajta hanem egy egész kráter és a nemi szervének a tövébe volt lecsúszva az egész. Tehát ha úgy vesszük olyan mintha nem is lett volna rajta. Majd utána póz csere közben észrevettük hogy baj van. Elég fehér volt a gumi belseje már ami maradt belőle. Szerintem előváladék volt. Elmenni nem ment el de közel volt. Mindig védekezünk, egyszer volt olyan hogy kiszakadt és elment bennem de akkor vettem be esemény utánit. Viszont utána elég rosszul voltam és szétcseszte a mensim is ezért nem vettem most be bár így visszagondolva lehet be kellett volna inkább. Ti mit mondtok, mennyi rá az esély?
ápr. 16. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez elég ciki, és van esélye a terhességnek. Én mennék az ügyeletre.
ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, ha tényleg az ovuláció előtt volt pár nappal.


Mivel ez már 3 napja volt, olyan hatású esemény utáni gondolom nem létezik, sajnos már nincs mit tenni.


Tesztelj 2 héttel az elszakadás után, és kiderül.


Azt hadd kérdezzem meg, hogy érted, hogy a peteérésed 5-16 között van? Mármint április 5-16 között?

Vagy csak elírás, és április 15-16-t akartál írni? De ha április 15-16 körül van a peteérésed, akkor miért írtad, hogy április 12-én volt a legesélyesebb teherbe esed?


Az aktus, amikor kiszakadt, az volt április 13-án, ugye? Ha 27-én jönne meg legközelebb, és 35 naposak a ciklusaid, akkor április 13-án voltál a 22. ciklusnapon.

Ha pont aznap, a 22. ciklusnapon volt peteérésed, és 35 napos a ciklusod, az 13 napos luteális fázis, annyi simán lehet.

ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Milyen szart használtatok koton helyett????? (Mert egy közepes minöségünél ez nem fordul elö!)
ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A flo alkalmazás azt írja hogy 5-én volt az első napja a peteérésemnek ami 16-án ma múlik el elméletileg. 12-re azt irja hogy ekkor volt a legnagyobb esély a teherbeesésre. Nekünk 13-án szakadt el, erre a napra azt irja hogy csak sok esély van rá. Igen 22 ciklusnapomon történt. Neharagudj, eltudnád kérlek magyarázni hogy ez a luteális fázis alatt mit értesz?
ápr. 16. 23:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Durexet használunk már egy éve és eddig nem volt vele problema de hat akkor megint valtanunk kell másikra
ápr. 16. 23:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nőnek érdemes ismernie ezeket a fogalmakat, egyrészt a testtudat miatt, az egészséged miatt, másrészt a termékenységed miatt, akár a védekezés a cél, akár a teherbeesés. Mindannyiunknak meg kell tanulnia egyszer, gondolom fiatal vagy, van időd megtanulni bőven 😊


A Hormonnentes nevű oldalt ajánlom, rengeteg cikk van fenn a menstruációs ciklus működéséről.


Fontos fogalmak:

Luteális fázis, follikuláris fázis, peteérés, méhnyaknyák.


Nincs olyan, hogy 5-16 között van peteérésed, a spermiumok maximum 5 napig életképesek, maximum 4-5 napig vagy termékeny. A normális alkalmazás termékeny időszaknak 4-5 napot ír összesen.

ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig szívesen összefoglalom, mi az a luteális fázis, de a hormonmentes.hu oldal tényleg szuperül leír mindent.


A menstruációs ciklusnak 4 szakasza van, gyakorlatilag mint a 4 évszak 😊


A tél maga a menstruáció, ilyenkor "begubózunk", pihenünk, óvatosan érdemes sportolni.


A follikuláris tavasz jön ezután, az a szakasz, ami a menstruáció abbamaradásától tart az ovulációig. Eltérő a hossza, egyénenként is változhat hónapról hónapra. Ilyenkor "kapunk erőre", elkezd több energiánk lenni, jól tűrjük a fájdalmat stb. (ilyenkor érdemes pl. fogorvoshoz menni).


Az ovuláció egy rövid szakasz, a termékeny szakasz, a nyár. Előtte akár már egy héttel érezheted a tested jeleit, szebb lehet a hajad, a bőröd, emelkedik a libidód, több a méhnyaknyák, azaz ott lent nedvesebb érezted lehet. Az ovuláció előtt emelkedik az LH szint, amikor a legmagasabb az LH szint, onnantól 24-36 órán belül reped a petesejt. Ezt szokták a nők figyelni ovulációs teszt segítségével, az LH szintet. Plusz a test jeleivel is lehet figyelni, mikor lesz ovuláció, például hőmérőzés, vagy nyák vizsgálat, méhnyak vizsgálat. Vagy orvos tudja megmondani ultrahang követéssel, vérvétel eredményől.


Ovuláció után jön a luteális fázis, az ősz. Kevésbé vagyunk energikusak, kevésbé akarunk szocializálódni, többet pihenünk. A luteális fázis 12-16 nap hosszúságú (valaki 10 napossal is teherbe tud esni). Ez egyenként fix, tehát például neked fixen 13 vagy 14 napos. Akkor neked sosem lesz 12 vagy 16 napos. Másnak viszont mindig 16 napos, szerintem érted.


Ha elmész nőgyógyászhoz, ő mindig ráírja a papírra, mit lát, hogy milyen fázisban vagy. Például egy érett tüszőt lát, follikuláris fázist, még épphogy ovuláció előtt. Vagy már luteális fázist lát, ovuláció után, egyre vastagodó nyálkahártyát.


Vagy ha menstruáció előtt mész hozzá egy nappal, akkor vastag nyálkahártyát lát (ideális esetben, mert vékony nem ideális), ami nemsokára leválik a menstruációval. Ha elmarad a menstruáció, és az legutolsó menstruációhoz képest 6-7. héten mész orvoshoz, akkor már meg tudja állapítani, hogy terhes vagy.

ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszönöm szépen 😊
ápr. 17. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kicsi az esély
ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!