Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8 hetesen elvetéltem, aki...

8 hetesen elvetéltem, aki esetleg járt hasonló cipőben: Nektek mit mondott a doki, mikortól lehet újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 9 hetesen halt el a babám karácsony előtt, első lett volna, nagyon megviselt, úgyhogy megértem, min mehetsz keresztül. Szerencsére a kaparás után könnyen rendbejött a méhem, még a beavatkozás után sem vérzett, csak 1-2 napot. Ennek ellenére a dokimtól kaptam egy 10 napos hormonkezelést a kaparás utáni 12. naptól kezdődően, majd három hónapig kell fogamzásgátlót szedjek, hogy szabályozza a ciklusom, majd 2 hó szünet, és a 6. hónaptól kapom a folsavat és akkortól lehet próbálkozni. Nekem a lelkemre kötötte, hogy nehogy teherbe merjek esni addig. Amúgy szexelni kizárólag óvszerrel (esetleges terhesség, fertőzés elkerülése végett) már a harmadik héttől azt mondta, szabad. Szóval nyugi, neked is minden rendben lesz. Neked mit javasolt az orvos?
2009. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom ami veled történt!nekem azt mondta,hogy 3-6 hónapot várjunk,én a vetélésem után 4 hónapra lettem babás!már 11 hetes babás vagyok!
2009. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom ami veled történt! Nekem okt 5.-én volt a műtét 11 hetesen sajnos. A 6 hetes kontrolon aztmondta a doki hogy minden rendben van,várjak meg két mensit és lehet próbálkozni. Hát most karácsonykor kellett volna megjönnie harmadszor de nem jött. 5 napja még a tesztem negativ volt ma akarok csinálni mégegyet. Fel a fejjel sajnos ilyenkor nem egyszerű,és én már előre félek kicsit a következőtől.
2009. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hetesen vetéltem el. A doki a műtétkor azt mondta, hogy a következő mensiig ne szexeljünk, utána kontroll. 6 hét múlva jött meg az első, utána visszamentem kontrollra. Alaposan kivizsgált, csináltatott labort, uh-ot és azt mondta, minden rendben. A műtét napjától számolva 2-3 hónap után próbálkozhatunk újra. Az pedig pont a kontroll napján telt le.

Azt mondta, hogy nem lehet általánosítani kinek mennyi idő szükséges, mert ezt egyénileg kell elbírálni a leletek, előzmények alapján. Van akinek 1 évet ajánl, pedig "csak" 6 hetes terhességet veszített el.

Szerintem ez korrekt hozzáállás.

2009. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nagyon sajnálom és tudom mit érzel. Én is 8 hetesen vesztettem el a babám. Az hogy mennyit kell várni, az attól is függ, hogy volt-e művi beavatkozás. Nekem spontán vetélésem volt, ezért 2 hónapot mondtak. De ha volt beavatkozás lehet érdemes lenne várni picit többet. De olyat is hallottam, hogy a vetélés után rögtön terhes lett valaki és egészséges gyermeke született.

Sok sikert és fel a fejjel.

2009. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Együtt érzek veled. Nekem is a 8. héten halt el a terhességem. Műtéti úton fejezték be. A műtét után 6 hétig nem élhettem házaséletet, aztán a kontrollon minden rendben volt (ez a műtét után 6 hétre volt)és azt mondta a doki hogy a babával várjunk még meg egy menstruációt aztán hajrá! Egyébként nekem a műtét után 24 napra megjött az első mensi, aztán azóta volt még egy. Jövő héten ha nem jön meg akkor csinálhatok tesztet. Izgulok is miatta. Remélem neked sem kell sokat várni! Sok sikert neked!
2009. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, most jöttem a dokitól, nem kell kaparni,mert szerencsére szépen kiürült. Valami cseppeket adott, ami még erősebb méhösszehúzásokat idéz elő, és teljesen kitisztulok. Nekem azt mondta, hogy várjuk meg a következő mensit és utána lehet próbálkozni, csak hagyjam abba a szoptatást ;) Ideje lenne, mert 14 hónapos a kisfiam...

Köszönöm a bíztatást, nem vagyunk nagyon elkeseredve, úgy gondoljuk, hogy ha jönni akar, jönni fog!

2009. jan. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!