Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek rendszertelen a...

Ha valakinek rendszertelen a menstruációs ciklusa,hogyan számolja a peteérését?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Rendszertelen menstruációs ciklus nem megfelelő inzulinszint elsődleges mutatója. Csináltass egy inzulinvizsgálatot.


Ne ijedj meg, de az esetek nagyon nagy többségében a rendszertelen menstruáló nőknél nincs peteérés, illetve csak annyi ami nem elégséges terhességhez, félig megért tüszők formájába, ami manapság már simán orvosolható.

ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De van peteérésem hiszen azért van menstruációm!

25-28 naponként jön meg ,ez igen régen !!

ápr. 18. 18:33
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

2 Rosszul tudod:


"Az elmaradt peteérés tünetei, okai

Elmaradt peteérés

Mit jelent?

Alapvetően akkor beszélünk elmaradt peteérésről, ha a finoman összehangolt folyamat valamelyik fázisának akadályozottsága miatt a pete nem érik meg és nem szabadul ki a petefészkéből. Nem lehetetlen, hogy valakinek egy hónapban elmarad a peteérése, majd a következőben ismét normálisan ovulál.

Előfordulhat, hogy észre sem vesszük az elmaradt peteérést, mert a menstruáció továbbra is normális, de az is megtörténhet, hogy a menstruáció leáll. Emellett ovulációs teszttel is tetten érhető a kimaradás.

A rendszertelen menstruáció annak a jele is lehet, hogy esetleg nem történik állandó peteérés. Amennyiben az elmaradt peteérés krónikus, akkor beszélünk terméketlenségről."


"Az elmaradt peteérés okai

A ciklus bármely pontjában lehet fennakadás

Mivel a ciklus során végbemenő folyamatok egymásra épülnek egy rendkívül érzékeny rendszerben, a legkisebb akadálytól is tapasztalhatunk elváltozást. A rendszerestől eltérő körülmények olyan hormonális változásokat indítanak el, amelyek az egész ciklusra hatással vannak.

PCOS

A PCOS az egyik leggyakoribb oka az elmaradó peteérésnek. Ilyenkor a hormonok nem képesek összehangolt működésre. Számos további tünete is lehet, mint például a petefészekben létrejövő kis ciszták, elhízás, zsírosodó bőr, depresszió, valamint nem kívánt arcszőrzet. Súlyos esetekben meddőséget is okozhat. Sajnos nem ritkák a tünetmentes esetek sem, ilyenkor előfordulhat, hogy az érintettek nem is tudják, hogy ez az állapot áll fenn, amíg meg nem próbálnak teherbe esni. Ha felmerül a rendellenesség gyanúja, mindenképp fordulj szakemberhez."

ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

"De van peteérésem hiszen azért van menstruációm!"


Rosszul tudod.

ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Jézusom miket írsz!

Nos voltam orvosnál minden ok!

Volt cisztám már nincs!

ápr. 18. 18:56
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Én azt javaslom, hogy ahelyett hogy ovulációs tesztek százait vennéd, kérj az orvosodtól inzulinvizsgálatot, és a szokásos hormonvizsgálatokat, mielőtt bármibe is kezdesz. Csomó időt, energiát, pénzt, idegeskedést, kudarcot megúszol igy.
ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

5 Nem én írtam, hanem orvos-onnan másoltam neked.


"Volt cisztám már nincs!"


Ha volt cisztád, akkor tuti gond van az inzulinoddal. Ugyanis a magas inzulinszint okozza.

ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Egyszer volt ,kb 2 éve cisztám

Hagyjál már az ijesztgetéseddel!!!!!

ápr. 18. 19:05
 9/23 A kérdező kommentje:

A cukrom is rendben van megsúgom !!

Januárban voltam vérvételen!

Többet nem is olvasom a kérdésemet !!

Töröltem magamnál!’

ápr. 18. 19:07
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Miért kell kiakadni? Igazuk van egyébként, attól , hogy menstruálsz, nem biztos, hogy van peteérésed. Ráadásul attól, hogy a cukrod jó, még lehet inzulinrezisztenciàd.
ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!