Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha veszek ovulációs teszteket,...

Ha veszek ovulációs teszteket,és ha aszerint leszünk együtt biztos a teherbeesés?

Figyelt kérdés

Vagyis ha az mutatja hihetek a tesztnek és van peteérésem ??

Köszönöm szépen


ápr. 23. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Peteerest kimutatja szerintem. De attól, hogy van peteérés még ezer gátló tényező lehet.
ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Magas lh szintet mutat. De hogy megreped-e a tüsző, történik-e peteérés, az csak ultrahanggal deríthető ki.
ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
ápr. 23. 20:43
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha van is peteérésed, akkor sem biztos a teherbeesés.
ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nem ,sajnos.
ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nem mutat biztosat.


Hasznosnak tűnhet az ovulációs teszt arra, hogy kicsit megismerd a tested, de valójában csak pénzkidobás, sokaknak nem válik be, mert sosem pozitív. Akár azért, mert elmulasztja a 12 órás LH csúcsot, akár azért, mert előtte sokat ittak, vagy akár azért, mert nem megfelelő érzékenységűt vettek (10-20-25).


A legjobb hőmérőzéssel kombinálni, az utólag tudja jelezni, hogy valószínűleg volt ovulációd, a testhőd alapján.


Vagy önmagában csak hőmérőzz.



Az ovulációs teszt egyébként az LH szintet mutatja. Amikor a legmagasabb az LH szint, az kb. 12 órán keresztül tart. Onnantól kezdve pedig 24-36 óra maga az ovuláció, a petesejt megrepedése. (Ezért a legbiztosabb, ha 2 naponta együtt vagytok a menstruációd abbamaradása után, egészen a következő menstruációdig. Igen, tudom, ez sajnos nem mindenkinek és mindig megoldható.)


Az ovulációs teszten mindig 2 csík van (ellentétben a terhességi tesztekkel). Akkor magas az LH szinted, ha a második csík ugyanolyan erős, vagy erősebb, mint a kontrollcsík. Az LH szint hullámzó a szervezetedben, lehet, hogy napokig erősödik a teszt, majd nagyon erős, majd hirtelen negatív. Lehet, hogy napokig negatív, halvány a 2. csík, nem egyenletesen erősödik, hanem hirtelen 1 nap felugrik pozitívra, majd megint leesik.


Onnan fogod tudni, hogy az ovulációs teszted pozitív VOLT, hogy másnap, ugyanabban az időpontban tesztelve már negatív. Tehát az ovulációs teszt biztosat csak másnap mutat, amikor már negatív.


Ovulációs tesztet délután érdemes csinálni úgy, hogy 2 órával előtte nem pisilsz, nem iszol, így elég koncentrált lesz a vizelet.


És akkor jön a "legjobb" rész: az ovulációs teszt nem garancia semmire. Ha negatív, attól még lehet, hogy volt ovulációd, csak lekésted a teszttel az LH csúcsot. Ha pedig pozitív, attól még nem biztos, hogy megtörtént az ovuláció, nem biztos, hogy meg is reped.


Ha pont elszalasztod ez az időablakot, a 12 órás magas LH szintet, mert pl. mindig délután 4-kor tesztelsz, de közben neked éjféltől délig volt a legmagasabb 12 órán keresztül, akkor előfordulhat, hogy minden egyes nap negatív lesz a kis csík, sose lesz annyira erős a második csík, hogy pozitívnak hívhasd és ettől megijedsz. Ezért javasolt inkább napi kettőt használni.


A másik opció, hogy pozitív lesz. Ez meg sajnos nem garancia arra, hogy meg is repedt a tüsző. Csupán azt mutatja a pozitív ovulációs teszt, hogy LH csúcs van, azaz 24-36 órán belül megrepedHET a tüsződ.

ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1x használtam ovulációs tesztet és szépen erősödött is a csík,és együtt is voltunk aznap másnap is!

Mégsem lettem babás!

Most megint megpróbáljuk a kövi hónapot ha nem jön össze akkor abba hagyjuk a projektet!!🥹🥹

ápr. 26. 06:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy szuper kis Facebook csoport, szerintem érdemes csatlakoznod hozzá, termékenységről, teherbe esésről, ovulációról, ovulációs tesztről is van benne szó, a tested jeleiről, mikor érdemes együtt lenni, ha babát szeretnétek, hogyan készítsd fel a tested a várandósságra stb.


Én is tagja vagyok, hetente van új videó, szerintem nagyon hasznosak!



Babára Vágyó Nők: Egészségközpontú,könnyed teherbeesés,mellékhatások nélkül.


[link]

ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az ovulációs tesztet hagyod abba, mint projekt? Vagy magát a babavállalást, de gondolom nem arra értetted, ugye?


Mióta próbálkoztok egyébként? Pár hónapja, és úgy jött az ovulációs teszt ötlete? Vagy már legalább 1 éve?


Egészséges párnak egy ciklusban (35 év alatti nő esetén) kb. 20-25% esély van a teherbe esésre, ha eltaláljátok az ovuláció körüli napokat. Így egy párnak 1 év alatt 80% esélye van teherbe esni.


Ezt a folyamatot, a természetet irányítani egyszerűen nem lehet, maximum kicsit rásegíteni. Például dohányozni tilos, alkohol mértékkel, legyen elegendő alvás, sport és egészséges táplálkozás mindkettőtöknek. Vitaminokat érdemes szedni, főleg a nőnek, D-vitamint, szerves folátot minimum. (Ha egészségügyi gond van, pl. pajzsmirigy érintettség, PCOS stb., akkor ezek sajnos nem lesznek elegek, akkor irány az orvos.)


A spermiumok maximum 3-5 napig életképesek, ezt előre nem lehet tudni, minden férfinál más. Maga a petesejt pedig 1 napig életképes. Tehát összesen maximum 6 nap, amikor van esély a teherbe esésre. De ez a maximum, az általános inkább 3-5 nap, amikor van esélyetek.


Ezért érdemes 2 naponta együtt lenni, miután abbamaradt a menstruációd, így nem fogjátok kihagyni a legesélyesebb napokat, majd magát az ovulációt.


Ha erős az ovulációs teszt, és aznap meg másnap együtt vagytok, az szuper, de akkor is csak 20-25% az esély a teherbe esésre abban a hónapban, abban a ciklusban.


Az ovulációs teszt, hőmérőzés, ciklustérképezés (pl. méhnyaknyák figyelése) stb. módszerei segítenek megismerni a tested. Például mikor vagy a legtermékenyebb 4-6 napban, és milyen hosszú a luteális fázisod.

Ezeket te esetleg már tudod, ismered a saját luteális fázisod hosszát?


Érdemes megismerni a saját tested, a termékenységed. Egyrészt az egészséged érdekében, másrészt amikor babát szeretnétek, utána hasznos lesz akkor, ha egy ideig nem szeretnétek (újabb) gyermeket, végül a menopauza idejére is fontos, hogy ismerd magad, a tested jeleit. Egyszerűen minden életszakaszban fontos :)


Ha még nem telt el az 1 év, ne keseredj el!


(Ezt úgy mondom, hogy nálunk már 2 év telt és, jelenleg meddőségi központban kezelnek, tudom, milyen hónapról hónapra reménykedni és csalódni, aztán újult erővel "belevágni" következő a hónapba.)

ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!