Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » SOS! Inzulinrezisztencia...

SOS! Inzulinrezisztencia gondozása milyen orvos feladata?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk, a nődoki küldött terheléses cukor vizsgálatra, ahol kiderült, hogy IR-m van. A körzeti diabetológus nem kérhet labort, így nem tudja ellenőrizni az esetleges javulást, és amúgy is "ránézésre" dolgozik.

Mivel a meddőségiben is azt mondták, hogy ezt kezelni kellene, próbáltam időpontot kérni terhes diabetológiára, ahol nem foglalkoznak velem, mivel a vércukrom normális. Most akkor hová forduljak?


2010. nov. 1. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Látom még senki nem írt neked. Szóval ilyen esetekben nem diabetológushoz kell fordulni, hanem endokrinológushoz. Nekem is IR volt és szénhidrátmentes diétát csináltam + tornáztam. Így tudtam csak teherbe esni. Most 6 hónapos a drágám.
2010. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ajjaj, hát sajnos azt kell mondanom, hogy az inzulinrezisztencia egy sötét folt a magyar orvosok tudásában... legalább 6-7 orvosnál voltam, diabetológusoknál és endokrinológusoknál (az egyik professzor volt) de nemhogy abban nem tudtak megegyezni, hogy milyen kezelésre van szükségem (kell-e metformin vagy csak diéta) de abban sem volt egyetértés, hogy egyáltalán kóros-e az az inzulinszint, amit mértek! Arról nem is beszélve, hogy a Mens Mentisben, ahol elvileg erre specializálódott orvosok vannak, leginkább arról szólt az egész, hogy minél többet fizessek. Tehát a tanácsom a következő: vegyél egy cukorbetegeknek való diétakönyvet, és próbálkozz meg egy 180 g-os diétával (ennyi gramm szénhirdátot ehetsz meg egy nap) 30 g reggeli, 20 g tízórai, 50 g ebéd, 20 g uzsonna, 40 g vacsora. Ha eddig nem mozogtál, fokozatosan kezdj valami sportba, ez legalább annyit számít mint a diéta. A gyógyszert én szedtem, de most már nem, mivel maguk az orvosok sem értenek egyet az alkalmazásában... de a diéta és a mozgás biztos, hogy csak segíthet az állapotodon, még egészségeseknek is ajánlható:) 22/L
2010. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja azt kifelejtettem, hogy nekem áprilisban érkezik a bébi:) nem tudom, a diéta miatt vagy amúgy is sikerült volna...
2010. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. nov. 1. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is inzulinrezisztenciám van, a mensmentisbe járok és nagyon meg vagyok az orvosommal elégedve. Szerintem az, hogy 3-4 havonta kell kontrollra járni, helyben megcsinálják a terhelést (amit tb alapon képtelenség intézni), ha kérdésem van írhatok az orvosnak és felhív az egyáltalán nem lehúzás. Én szívből ajánlom RR doktornőt, (a honlapon megtalálod a nevét), figyelmesebb, emberségesebb orvossal még nem nagyon találkoztam mint ő.
2010. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!