Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan kismama/anyuka,...

Van itt olyan kismama/anyuka, akinek több hónapnyi, esetleg évnyi próbálkozás után végre sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Hogy bírtátok ezt az időszakot? Végül valamilyen kezeléssel sikerült a terhesség, vagy csak szimplán..?
2010. nov. 3. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

7 ev

aztan csak ugy besikerult

nagyon nehez volt, feltekeny voltam minden kismamara, anyukara

most itt van mellettem es gyonyoru, es mindennel jobban szeretem

megerte a varakozas

2010. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első férjemmel 10 évig próbálkoztunk, jártunk ide-oda orvoshoz, több havi fizetésünk és a házasságunk is ráment a csalódásokra, aztán 1 évvel később megismerkedtem a második férjemmel, másfél év múlva elkezdtünk meddőségi klinikára járni és ott a nőgyógyászati vizsgálaton kiderült, hogy 7 hetes terhes vagyok, miután 3 hónapig nem is menstruáltam, nekem azóta egy csoda a kisfiam, szerintem nem véletlenül...egyébként már 2 éves elmúlt.

2010. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Atya ég... 7-10 év... Én felnézek rátok, hogy ennyi ideig kibírtátok...!! Mi egy évig próbálkoztunk...de nekem ez az egy év is egy örökkévalóságnak tűnt. Mindenki nyugtatott, hogy még fiatal vagyok, és nem vagyok lekésve semmiről, de akkor is nagyon rossz volt hónapról hónapra a negatív tesztek által okozott csalódás.
2010. nov. 3. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hó sikertelenség után elmentem orvoshoz, azt mondta várjuk ki az 1 évet, majd ha akkor sem jön össze menjek vissza. Nem akartam várni. Elmentem egy második orvoshoz. Clostyt adott, kivizsgálás nélkül. Elment a baba egy erős menstruációval a 2. héten.


Orvost váltottam. Elkezdtem mérni a hőmet. Kivizsgált. Picit magas volt a prolaktinom. Kaptam gyógyszert rá (bromocriptin) és mellé clostyt. A 2. hónapban sikerült a baba, most 16 hónapos.

Örülök, hogy nem vártam 1 évet,mert így az egy év alatt úgy jött össze, hogy már terhes is voltam. :)

A ciklusom 11-18. napjáig napi egy együttlétet mondott a doki, nehogy lemaradjunk:) Megcsináltuk.


Amúgy azt hittem teljesen jó minden nálam... Mondjuk rá is stresszeltem rendesen, lehet hogy az sem tett jót. Már minden nap vártam a babát.. hátha ma összejön alapon.


Nem volt könnyű időszak.

2010. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia! Mi másfél éve próbálkozunk,úgyhogy ismerős a negatív tesztek okozta csalódás minden hónapban. :( A párom türelmesebb (próbál lenni),de Én már sajnos nem tudok. Szörnyű ez a várakozás, és persze non fárasztó is.Kitartás! Csak ennyit tudok mondani! A remény hal meg utoljára! (Egy sorstárs)
2010. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!14 hónap után clostyval sikerült,kb. 8-9 hónap után kezdtem el "rástresszelni".Teszteket nem vettem,de mikor megjött,bőgni tudtam volna.Amúgy nem tudom volt-e köze hozzá,de a nézőpontomon is változtattam.Addig mindig azt hajtogattam magamban,hogy tuti nem sikerül,abban a hónapban mikor sikerült,meg csak pozitívan gondolkodtam,hogy most tuti baba lesz.

11 hónapos és Ő az életem értelme!

Kitartás!

2010. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 év kudarcai után derítette ki a sokadik orvos, hogy PCOS a baj oka. Néhány hónap múlva felírta a Metformin nevű gyógyszert és a gyógyszerszedés első hónapjában már terhes is lettem! Azóta 7,5 hós gyönyőrű babám van!!!
2010. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi ez a closty? Még nem hallottam róla...

A nagynéném 1 év sikertelen próbálkozás után orvoshoz fordult a férjévél. Kiderült, hogy a férjének krónikus prosztatagyulladása van...(nem észlelt semmilyen tünetet) Kapott rá gyógyszert, és rá egy hónapra a nagynéném teherbe esett. Sajnos, most a második babával ugyan ez van...Nem akar összejönni, lassan egy éve...

2010. nov. 3. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
17:29-es vagyok,a gyógyszer teljes neve clostybegit.Petetérés hiányára vagy serkentésére adják.Én azért kaptam,mert a ciklusaim 29-46 nap köztiek voltak,volt peteérésem,de össze-vissza.Ezzel pont félidőben volt,viszont a hátránya,hogy több petesejt is megérik,ezért gyakoriak tőle az ikerterhességek.Ennek elkerülése érdekében járni kell uh-ra,hogy lássák a peteérést.Sok párnak ezzel jött össze a baba.(Nekem 7 érett petesejtem lett,paráztam is rendesen,de csak egy fogant meg szerencsére)
2010. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!