Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi röntgen sugár kell...

Mennyi röntgen sugár kell ahhoz hogy vki meddő legyen tőle vagy befolyásolja azt hogy teherbe tudjon esni illetve hogyan károsít?

Figyelt kérdés

Nagyimat én szoktam elkísérni a negyedéves rákszűrő vizsgálataira mivel tolószékhez kötött bent is vagyok vele a vizsgálatokkor.Kétszer röntgenezik egyszer a mammográfia során 4 felvételt és egyszer a mellkasról készítenek 2 felvételt.Mindegyik doki megkérdezi hogy nem e vagyok terhes illetve mostanság nem akarok gyereket mert akkor ne legyek bent.(Nem vagyok terhes és még nem is tervezem egyenlőre)Megkapom az ólom mellényt és csinálják a felvételt.De ma amikor csinálták a mellkas felvételt és egy hokedlire ültették nagyimat szegény meg nehezen tartja meg magát mondtam hogy maradok és segítek megtartani hogy jó legyen a felvétel de nem volt bent ólom mellény kérdeztem anélkül nem lehet egy felvétel nem a világvége... erre a nő jött megint a gyerek kérdéssel hogy van gyereke mondom nincs és akar? mondtam hogy igen akkor inkább fáradjon be a vetkőzőbe és ott várjon.

És ezzel el is jutottam kérdésemig.

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


2010. nov. 4. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A röntgen sugár csak a már megtermékenyített petesejtben okoz károsodást, illetve a fejlődő magzat petesejtjeit teszi tönkre.

Hogy akarsz-e gyereket azt azért kérdezik, hogy nehogy véletlenül tudtodon kívül terhes légy. Ha még nem tudsz róla, de terhes vagy, szóval ha csak épp megtermékenyült az a petesejt és röntgensugár éri a hasadat, akkor elhalhat és észrevétlenül elvetélsz.

Ez a cikk is érdekelhet: [link]

2010. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ sikerült megnyugtatnod!:)
2010. nov. 5. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!