Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Autoimmun betegség és terhessé...

Autoimmun betegség és terhesség? Lehetséges? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 12:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. nov. 11. 10:26
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak az Ana miatt adják a vérhigítót? Ez érdekes... Mindenesetre nem kell tőle félned, a kis molekulaszámú heparin rád nézve nem káros és a terhesség kihordását pozitív irányban befolyásolja. Minden rendben lesz!!!
2010. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen, csak amiatt. Köszi :)
2010. nov. 11. 12:14
 14/19 anonim ***** válasza:
szia,én 2006-ban súlyos AIHA-ban szenvedtem,majd utána kaptam egy mélyvénás trombózist.Sokáig tartott a felépülés,ma csak ellenőrzésekre járok.Karácsonykor volt 5 hónapos a babám,szép és egészséges!szerencsére problémamentes terhesség volt.Veszélyeztetett terhesség volt,fokozottan odafigyeltünk mindenre nem volt gond.Eleinte ijesztgettek ,hogy majd nem lehet babám,de szerencsére nem így lett.Gondolom nem minden autoimmun betegség esetén problémamentes a babavárás,de ennek utána kell járni,megkérdezni az orvosokat.jó előre felkészülni,tájékozodni a lehetséges problémákról.
2011. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Gratulálok!!

11 hetes terhes vagyok és szúrom a Fraxiparint, de jól vagyunk szerencsére :)

2011. jan. 3. 17:20
 16/19 A kérdező kommentje:
5 napos terhes voltam a kérdés kiírásakor, csak még nem tudtam :)
2011. jan. 3. 17:20
 17/19 anonim ***** válasza:

De jó, Gratulálok:)

Nagyon vigyázzatok magatokra. Tudat alatt biztosan sejtetted, hogy Ő már úton van:)Kitartást és jó egészséget Nektek!!

36 hetes autoimmun km

2011. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Neked is minden jót és gratulálok!
2011. jan. 3. 20:25
 19/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Ha az ANA-d pozitív, emelkedett, akkor bizony van esélyed arra, hogy a terhesség alatt, után az autoimmun betegség rosszabbodhat. Én raynaudos vagyok, amihez köztudott, hogy társul a szisztémás sclerosis. Ha társul, akkor szekunder raynaud és nem csak jelenség. Nekem nem ajánlotta a dokim, hogy gyerekem legyen. A saját érdekemben!

2013. nov. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!