Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek milyen esetekben...

Szerintetek milyen esetekben "megbocsátható" az abortusz?

Figyelt kérdés

Elég gyakran eszembe jutott már és érdekel, hogy másoknak mi a véleménye erről. Az édesanyámnak volt egy abortusza 16 évesen én pedig 1 vagy 1,5 évre rá születtem. Nem is hajlandó róla beszélni, csak egyszer engedte, hogy kérdezzek róla, de akkor is rövidre zárta a dolgot. Kicsit neheztelek rá amiért ilyen felelőtlen volt, mindig is vágytam egy nagytesóra, de valahol meg is értem miért tette, de valószínűleg elfogult vagyok vele szemben, mert nagyon szeretem, a legjobb anya a világon.:)

Nálunk mindenki 20 éves kora előtt szült a családban, de én már erről lemaradtam, most vagyok 23 éves. Sokszor eszembe jutott, hogy mi lenne, ha teherbe esnék "véletlenül", mit tennék ilyen esetben. Most már kicsit más a helyzet, mert párommal együtt élünk és nagyon szeretnénk egy babát, de szeretnénk várni, amíg megteremtjük az alapokat, nem is dolgozom sajnos, már majd' 1 éves nem találok munkát.:( Szerencsére a párom jól keres, úgyhogy nem szenvedünk hiányt semmiben, de félretenni nem igazán tudunk. Nem tudom mi lenne nagyobb butaság, abban az esetben, ha teherbe esnék: ha megtartanám a babát, vagy ha elvetetném. Természetesen védekezünk, de ugye az sosem 100%-os, ezért eszembe jutnak ezek a dolgok. Ti mit gondoltok?


2011. okt. 4. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyedben teherbe esnék, tehát már 20 fölött el sem gondolkoznék az abortuszon, főleg ha első baba, és nem a hetedik.

Nem kerültem ilyen helyzetbe és nem is akarok soha. Nem vagyok abortuszpárti, de ha valaki amellett dönt, mert úgy érzi túl fiatal, túl felelőtlen, túl rossz az anyagi helyzet, a baba esetleg erőszakból fogant vagy mit tudom én, akkor megértem, ha ezt nem akarja bevállalni.


Szerintem felelős döntés, ha meg akarod alapozni az életed. S ilyenkor a védekezés is nagyon fontos, hogy elkerüld az esetleges számodra korai terhességet.

2011. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem szoktam abortuszos kérdésekre válaszolni, mert itt nagyon durván lepontozzák az embert pusztán szimpátia alapján. Viszont most még is kifejtem a véleményem. A magyar jogszabályban leírtakkal miszerint milyen esetekben lehet műviabortuszt végezni 100% osan egyetértek.


("Egészségügyi ok (Ha a terhesség az anya

életét vagy egészségét veszélyezteti, ha a

magzatnak genetikai ill. egyéb

károsodása van)

Ha a terhesség bűncselekmény (nemi

erőszak, vérfertőzés) következménye

Ha a terhes nő súlyos válsághelyzetben

van (anyagi nehézségek, családi állapot,

apa hiánya, az anyának már több

gyermeke van, és nem kíván újabb

terhességet, vagy túl fiatal (például

fiatalkorú) gyermeke felneveléséhez").


Viszont ha egy nő az abortuszt egyfajta "fogamzásgátlónak" tartja azt mélyen elítélem és megvetem.


21 L

2011. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha az anya élete veszélyben van, vagy a magzat beteg, akkor a legjobb megoldás az abortusz. A bűncselekménynél is nálam arra hajlik a mérleg. Más esetben szerintem az örökbeadásnak kéne dominálnia, hiszen rengeteg az örökbefogadó szülő, és "bűn" annyi egészséges magzatot megölni, ha lehet nekik jobb életet teremteni. Szerencsére nekem 20 évesen megvan a lehetőségem, hogy a családom/párom támogatna egy gyermek felnevelésében, de ha ez nem lenne, és nem tudnám tisztességesen felnevelni, biztosan örökbe adnám. Nehéz döntés, sokat szenvednék miatta, de boldogabb lennék azzal a tudattal, hogy van egy gyermekem a világban, akinek jobb életet teremtettem, mint hogy volt egy gyermekem, akit megöltem, mert túl önző voltam örökbe adni.
2011. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Csak abban az esetben, ha magzat beteg vagy veszélyes az anyára nézve.
2011. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sok ok miatt dönthet így az ember, ha nincs pénze, ha nincs stabil kapcsolata, ha még nagyon fiatal. Az adott nő dönt erről, ő érzi, hogy megtudja-e tenni, kibírja-e, feltudja-e dolgozni és nem lehet elítélni senkit a döntéséért. Sokan elvetetnek babát, mert rosszkor jött, míg mások csak sóvárognak bárcsak lenne. Ez nem arról, szól hogy megbocsátanak-e neked, amúgy ki, te önmagadnak, a magzat neked? Ez az élet, élni kell, döntést kell hozni, és vállalni kell a felelőséget.
2011. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem akkor, ha bűncselekmény "eredménye", vagy ha beteg.

Egyéb esetekre ott az örökbeadás!


Jujj, de le fognak pontozni a feministák :))


Nekünk ismerősök és a szülők is azt mondták, hogy ha mindig a "megfelelő" alkalmat várjuk, sosem lesz gyerekünk. Van benne valami ;)

2011. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Abban az esetben nem ítélem el, ha


- nemi erőszak következménye a terhesség

- ha a babának vagy az anyukának komolyan veszélyeztetett az egészsége

- ha valakit otthagy a párja, miután kiderül, hogy babát vár (persze most lehetne mondani, hogy akkor egyedül nevelje fel, de mi van akkor, ha a nőnek korlátozottak a lehetőségei?)


Amúgy én ellenzem az abortuszt, nagyon szomorú dolognak tartom. Ha tiniként felelőtlen módon teherbe estem volna, szerintem akkor sem vetettem volna el, hanem megszültem volna, utána pedig egy meddő házaspárnak adtam volna oda.


27/L

2012. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Már a kérdés is hülyeség. Az abortusz miatt senkinek nincs joga a másikat lenézni, a másiknak nem megbocsátani. Az abortuszról egyedüli döntési joga a nőnek van! Ő vállalja vagy nem vállalja a gyermek kihordását, Ő vállalja vagy nem vállalja a gyermek felnevelését (ne gyertek azzal, hogy van annak a gyereknek egy apja is.... ja az a nagy átlag, hogy minden család él boldogan, szeretetben férj feleségként.


Micsoda barom tanács az, hogy véletlenül teherbe estél (mert azt nem feltételezem senkiről, hogy ez a hobbija, hogy terhes lesz és elveteti) és tartsd meg, hogy utána örökbeadd. Akkor minek a 9 hónapot végig szenvedni és a szülés fájdalmait is élvezni? Majd ha érett lesz rá akkor szüljön az ember. Egyébként a lánykámnak én is azt fogom tanácsolni, hogy az elsőt ha már 22 fölött van tartsa meg, ne az anyagi helyzetet nézze, mert gyerek nélkül nem élet az élet, és nehogy többet ne lehessen gyereke. De ezt is mérlegelés után a nő dönti el és senkinek sincs joga ezért őt megkövezni! Van neki éppen elég baja, amikor ezt a döntési helyzetet megkapja az élettől.

2012. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a minősítést! Mindenkinek megvan a joga a saját véleményéhez, de azért nyilvánítsuk már ki ezt kultúrált formában a kérdés minősítésének hanyagolásával!


Egy kérdés egyébként sem lehet hülyeség, mivel vagy mások véleményére kíváncsi valaki, vagy egyszerűen szeretne valamit megtudni. Nehogy már hülyének érezze valaki magát, amiért nem tud valamit, vagy érdekli mások véleménye!


És képzeld igenis van olyan eszement ember, akinek az a "hobbija", hogy gyereket csinál, aztán elveteti. Pontosabban ezzel oldja meg, ha nem akar gyereket, ahelyett, hogy normálisan védekezne. És ne mondd, hogy nincs ilyen, mert elég sokkal találkoztam már a munkámból kifolyólag. Sőt olyan is van, aki már a 3. gyerekét szülte meg és hagyta a kórházban és mind a 3 pici lánynak ugyanazt a nevet adta, mert annyira nem érdekelte egyik gyerek sem, hogy még másik nevet választani is lusta volt. Szóval nem minden fekete vagy fehér! Én ilyen esetben nem tudom megbocsájtani sem az abortuszt, sem az örökbeadást!

2012. máj. 24. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!