Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyis van ez? Sok helyen...

Hogyis van ez? Sok helyen olvasni, hogy a pozitív és az első negatív ovutesztes napon kell együttlenni, de azt is, hogy naponta nem érdemes, csak kétnaponta, hogy legyen idő a kiskatonák újratermelődéséhez. Akkor most mi a leghatásosabb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a doki annak idején a minden másnapot javasolta. Igen, kicsit zavaros, mert sokan arra esküdnek, hogy ha kihagynak pár napot és ovukor együtt vannak akkor sikerült, és van akinek nem.Aztán olvastam olyat is, hogy átlag havi 15 alkalommal kell együttlenni, mivel így lesznek mindig jó minőségü kiskatonák, ugyanis ha ritkábban közösülünk, akkor a régi spermiumok "raktározódnak" vagy legalábbis nem frissülnek fel... Így hát mi kétnaponta akcióztunk:-)

Sok sikert.

2010. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, még annyit, hogy naponta meg azért nem jó, mert akkor meg nincs ideje újratermelődni a friss katonáknak.Én így tudom/tudtam.
2010. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lehetne tudni pontosan, hogy "hogy is van ez", akkor valószínűleg nem lenne ennyi gyermekáldásra sokat/hiába váró pár...

Különbözőek vagyunk. Ha mindketten egészségesek, akkor nincs szükség különösebb "akciózásra", mert a hímivarsejtek átlagosan 3, de jó közegben akár 5 napig is elélnek, a petesejt élettartama pedig 12-24 óra (ritkább esetben 6-18 óra.)


Gondolom, ha a szűkösebb sáv "működik" a nőnél, plusz a férfi katonái kevesebben vannak, esetleg nem annyira élénkek, akkor nehéz az ovulációt elcsípni, aminek pontosa idejét nem tudjuk, csak ha UH-ra kötik a nőt, és azon keresztül figyelik.

Az ovutesztek a hormonváltozást jelzik, de azt nem, hogy mikor reped meg a tüsző, a hőmérőzés+nyákmegfigyeléses módszer is csak kb. tehát egy-két nap elcsúszással mutatják, hogy mikor volt ovu.

Van ebben az egészben egy nagy rész, ami kiszámíthatatlan és természetfeletti (már ha természetes úton próbálkozunk), ez a szépsége és egyben a nehézsége is...


Mihamarabbi gyermekáldást kívánok!

2010. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erre sincs szabály. Mindenkinél máshogy lesz jó, próbálkozni kell. Nyilván akiknek alacsony a spermaszáma, azoknál a ritkább együttlétek hatásosak.
2010. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Én dokim azt mondta,hogy egy "egészséges" férfinek lehet akár minden nap is!

Persze megfelelő spermaszámmal!

Mi a pozi napokon(2 napig az nekem)és az első negatív napon voltunk együtt és sikerült!

A 2 napos szex nálunk nem vált be.

2010. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!