Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akarom kiprobálni az...

Most akarom kiprobálni az ovaria comp-ot és nagyon értem a "használati utasítását" A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta. A ciklus az a menstruáciom elsö napja? és nemtudom mikor van p. érésem.

Figyelt kérdés
Nos akkor hogyis kell szednem???? :)))
2008. okt. 28. 19:17
 1/6 A kérdező kommentje:
azt akartam irni hogy NEM nagyon értem .. elirtam xd
2008. okt. 28. 19:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igen.Ha meg jön a mensid,kezd el szedni. Ha nem tudod mikor van peteérésed,akkor vegyél ovu tesztet.Ha két erős vonalad van,az peteérés,tehát leállsz az ováriával. Ha vagy a teszveszen,vagy vaterán regisztrálva,esetleg ismerősöd van regizve,akkor ott tudsz rendelni 20 db.os tesztet 2000 ft-ért.a gyógyszertárban 5-7 db-os 2500-4200 ft között van.Az nagyon húzos.

A tájékoztatójában le van írva hogy a ciklus hosszodnak megfelelően melyik napon kell elkezdeni a tesztelést...sajnos nem minden hónapban van egyforma időben,nekem pl: első hónapban 17-18 ciklusnap volt peteérés,a következőben a 10,cn-en ebben a hónapban a 8.cn-en,ma meg a 18.cn ismét mutat,tehát valőszínű egy kobor petém most érik :)

Sok sikert!!!

Ada

2008. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
muszály venni ilyen ovu tesztet vagy mit? muszály tudni ebbe hogy mikor van a peteérésem ? azt hittem csak szedni kell az kész
2008. okt. 28. 19:54
 4/6 A kérdező kommentje:
honnan tudjam mikor kell tesztelni azzal az ovu tesztel ...?? tehát menstruáció elsö napján szedem és akkor hagyom abba ha már nem menstruálok és utána tesztelek ezzel az ovuval???????????????
2008. okt. 28. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ovuteszt azért jó, mert biztosra tudod,hogy ha pozitív, akkor 36 órán belül lesz peteérés! Megéri venni, egy hónapra legalább, hogy betájold magad.

De én pl.mindig érzem a peteérést, tojásfehérjeszerű nyúlós nyálkám van, és valamelyik petefészkem nyilalósan szurkál egy pár percet.

Ha esetleg te is érzed, akkor addig kell szedni az ováriát!

Vagy ha a ciklusaid minidg ugyanolyan hosszúak, pl. ha 30 naposak, akkor levonsz belőle 14-et, tehát 30 napos ciklus esetén a 16. ciklusnapon van peteérés, -általában!

Sok sikert!

2008. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még valami.

Tehát mensi első napjától szeded a peteérésig!

Az ovuteszttel pedig nem a mensi kimaradáskor kell tesztelni, mert az a HCG teszt, vagyis terhességi teszt, hanem az ovuteszttel középidőben kell naponta egyszer tesztelni, délután, előtte kevés folyadékot igyál!

De a használati útmutatóban benne van, hogy hány napos ciklus esetén hányadik ciklusnapon kell elkezdeni tesztelni.

Ez a teszt nem olyan, mint a terhességi, hogy ha már van rajta egy halvány csík, akkor pozitív, hanem:

ez akkor pozitív, ha a 2. csík vagyis a tesztcsík ugyanolyan erősségű vagy erősebb színű, mint a kontrollcsík!

A pozitív napo(ko)n (1 vagy 2 nap mutat ilyet a teszt), és az utolsó pozitívat követő első negatív napon tanácsos együtt lenni, akkor a legnagyobb az esély a babára!

2008. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!