Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek, hogy sikerült? Furdal...

Nektek, hogy sikerült? Furdal a lelkiismeret, mert ez az első hónap, hogy a babaprojekten vagyunk, és szégyellem magam, hogy még mindig becsúszik naponta egy-két szál cigi.

Figyelt kérdés
Úgy szégyellem magam, és nem tudom, hogy hagyjam el ezt is. Ez nagy fejlődés nálam, mert még fél éve sokkal többet szívtam, és tudom, hogy ha már biztos leszek abban, hogy babám van, meg fogom bírni állni, csak még most, hogy nincs nem megy. Tudom, hogy elítélendő, és higyjétek el, tényleg akarom a babát, és tudom, hogy ez nagyon nem kéne, de kinek milyen praktikával sikerült leszoknia?
2009. jún. 2. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! A párom több, mint 13 év után egy könyv elolvasásával leszokott. És nem is hiányzik neki, már 1,5 éve nem szívja. Ha gondolod, átküldjük neked is. Hozzátenném, hogy a tesója, és a kollegái is így szoktak le.
2009. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az én bajom is,így nem ítéllek el,de én utálom magam emiatt. Rossz mikor rágyújtok a lelkiismeretem,de,ha nem gyújtok nagyon feszült vagyok.Kb 5-6 szál a napi,de sokszor csak 2-3-at beleszívok és elnyomom,de kell!! Az egyik ismerősöm sem tudott leszokni kismamakorában,mikor nem gyújtott rá nagyon ingerült volt. Az orvosa azt mondta az idegeskedéssel többet árt a babának,úgyhogy párat elszívott naponta semmi baja sem lett a picinek(gyönyörű).
2009. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éven keresztül cigiztem !De két oka is volt h azonnal letettem a cigit az egyik h unokám született a másik h felmerült h áttét van a tüdömben /Tavaly Petefészekrákkal kezeltek/Eldobod és nem gyujtasz rá többet ,ennyi !Nagyon határozottnak kell lenned és kitartónak ,de megéri:)szoritok neked!Én ugy csináltam mikor megtudtam h lehet áttét van a tüdömön h jól kisirtam magam,a maradék cigit elszivtam és megfogadtam h nem lehet erősebb nálam egy tárgy ami mellesleg nagyon káros és büdös is!Másnap már nem szivtam és azota sem!Nem mondom néha ha ideges vagyok rágyujtanék ,de erőt veszek magamon és csak a negativ dolgok lebegnek a szemem előtt!Nem akarok meghalni!
2009. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Első kommentáló!

Ezt a bizonyos könyvet e-mail-ben tudnád nekem átküldeni, úgy van meg Neked? Képzelem milyen lehet, és valószínűleg nagy segítségemre lenne! :-)


Kedves Második kommentáló!

Sajnos gondoltam, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. És én is azért szégyellem magam, mert annyi nőtársunk olyan sokat szenved, és mindent megtennének, illetve megtesznek azért, hogy babájuk legyen, én meg egy ilyen dolgot nem tudok megtenni. Tényleg rajta vagyok az ügyön, csak nehéz, annyira nehéz.

Kitartást és erőt kívánok Neked is a leszokáshoz, és mielőbbi babaáldást, mert én biztos vagyok abban, hogy akkor már nem magad miatt nem fogsz rágyújtani, hanem miatta.

2009. jún. 2. 11:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Na Harmadik Kommentáló. Minden tiszteletem a Tiéd. Én is ilyen erős szeretnék lenni. Gratulálok Neked nagyon, merthát ennek a súlyát csak az érti meg, aki valaha is cigizett. És biztos vagyok abban is, hogy azóta egészségileg is sokkal jobban vagy. Az ilyen válaszok azért rendesen erőt adnak. Jó egészséget kívánok, és köszönöm, mert látom így, hogy nem lehetetlen.
2009. jún. 2. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg is találtam. Küldd át az e-mail címedet priviben és már küldöm is.
2009. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon kedves vagy és érzem szavaidból is h jó ember lehetsz és tényleg bánt a dolog!Tudom nagyon nehéz lesz de kérlek addig mig van lehetőséged egészségesen babaucit vállalni addig dobd el a cigit!Én most már igy utólag azt bánom miért nem előbb tettem sajnos nálam már egy kicsit komplikált a dolog de ha mégis ujból rákos vagyok ,küzdeni fogok MEGINT ,mert megéri !Csodálatos gyermeim vannak és a kisunokám......Értük érdemes ÉLNI!Ha bármiben segithetek csak irj nyugodtan ,nagyon szivesen teszem!:)Üdv:egy nagyon boldog nagyi és nagyon nagyon szoritok neked!
2009. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 2 éve nem dohányzom. A cigi az életem szerves része volt, imádtam, nagyon sokat cigiztem, és még ma is néha nehéz belegondolni, hogy többé nem lehet. De tudod végülis már nem is olyan rossz a tudat, inkább szerencsésnek érzem magam, hogy annyi dohányos között én egészségesebben élek és tisztább a tüdőm és nem bűzlök a cigitől. Hogy hogyan tettem le, persze segítséggel, de ha nincs az elhatározás, akkor lehet bármilyen segítség, akkor sem fog sikerülni. El kell határozni a dolgot, utána pedig foggal-körömmel ragaszkodni hozzá. Ennyi. Én mostmár úgy vagyok, hogy soha többé egy szálat sem, mégha meghalok is érte. Én lennék a világ legnagyobb ökre, ha ezek után újra rágyújtanék. Persze nekem is volt indok az elhatározáshoz: drága, büdös, egészségtelen, fogytam tőle, eltömítődtek a pórusaim és sok akném és miteszerem volt tőle, a párom utálta, illetve azt is mondta, hogy mielőtt babát akarunk, előtte már 2 éve nem szabad dohányoznom, hogy biztos lehessünk benne, hogy a baba nem lesz beteg. Neked is van indokod, babát szeretnél. Ez nem elég? Jó ha tudod, hogy a dohányzás még a teherbeesést is befolyásolhatja, lehet, hogy nem fogsz tudni teherbeesni, ha pedig a párod is dohányzik, lehet, hogy a kisfickók nem lesznek elég erősek. Másrészt egészséges babát szeretnél majd ugye? Nem szabad arra alapozni, hogy "dehát a Marika babájának nem lett semmi baba". Lehet, hogy a tied beteg lenne tőle. Én ismerek nem egy olyan embert, akinek a cigi miatt lett beteg a babája, vagy voltak komplikációk a szülésnél. Sok sikert a leszokáshoz!
2009. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm az őszinteségedet. Hallanom kell ezeket a szavakat, hogy rájöjjek, hogy butaság az egész, és nélküle is lehet élni. Köszönöm, hogy leírtad azt, amit tudok, csak félek belegondolni. Hónapok óta ezen rágódok, és erre hangolom magam, de ez kellett, hogy Ti válaszoljatok, hogy lássak "sorstársat", hogy elmeséljétek, hogy Ti milyen erősek vagytok, és hogy szembesítsetek a következményekkel. Köszönöm.

Azt hiszem az "erő" átjött. :-)

2009. jún. 2. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!