Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leányom 18 éves lesz és...

Leányom 18 éves lesz és állapotos! Férjem, aki a leányom apukája, nem mostanra akarta az unokát! Mit csináljak? Abortuszt semelyikünk nem szeretne! Jó lenne, ha adnátok tanácsokat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
22%
hát ez szeinrtem elég szomorú. miért nem akartok abortuszt? szerintem ezzel 18 évesen elrontja szegény lány az életét. Van még annyi ideje. De ha viszont tényleg szeretné a babát akkor csak az édesapja miatt ne vetesse el. szerintem.
2010. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom a lányod sem feltétlen igy akarta. Férjed szerintem meg fog idővel barátkozni a gondolattal. Nem tehettek mást, mint felnevelitek sok sok szeretetben és törődésben:)
2010. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem akarjátok elvetetni,akkor nektek kell felnevelni. Gondolom a lányod még nem gondoskodik önállóan sajátmagáról,és a baba apja sem tudná őket eltartani.

Ha pedig így van,akkor az abortusz az egyetlen lehetőség. Ne tegye a lányod tönkre a saját és a ti életeteket is.

2010. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
45%

hát igen, ki önszántából, ki atyai kényszerből hagyja el az addig biztonságot jelentő szülői házat.


nem te vagy a hibás, hanem a felelőtlen lányod. Neki kell választania, nem neked.

2010. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
22%
Talán ha nem mostanra akartatok unokát nem ártott volna odafigyelni a leányzóra, és a megfelelő védekezésre. Egyébként meg milyen választ vársz? Vagy elveteti vagy nem, te leírtad a kérdésedben az nem jöhet szóba, innentől? Más opció nincs.
2010. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
86%

Nem egészen kerek ez a történet, lányod férjnél van vagy stabil kapcsolatban?

Ha igen, akkor a kedves férjednek én nem hagynék beleszólási jogot, az biztos.

Mi az, hogy nem mostanra akarta az unokát?!És ezért vetesse el a lányod.

Ha állandó partner mellett esett teherbe, akire később is számíthat, akkor én inkább a kedves férjuramat kérném meg a helyedben, hogy ne szóljon bele a lányotok dolgába.

2010. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
82%

Már bocsánat, de miért az a legnagyobb probléma, hogy a férjed nem mostanra akarta? Miért a lányod, vagy Te igen? Nem hiszem...csak gondolom az urad hisztikézik" a legjobban.

Gondolom ha megtartja, akkor nektek kell segíteni, és a sulit sem tudja befejezni...DE!

Én mindig az észérvek miatt nem akartam babát, végül most szültem 36 évesen, és most állandóan azon agyalok, hogy eddig minek éltem, miért nem szültem azonnal 20 évesen? Ez egy olyan csoda, ami nem is gondoltam volna, minden megváltozott, és pozitív irányba...Szóval ha az én lányommal történik majd ez, akkor én elmondanám neki, hogy ez a sors ajándéka, az apja majd megbékél, Én segítem, és támogatom, de neki kell eldönteni, mert ez nagy felelősség is, tud-e lemondani, cserébe egy kis csodáért...

Ma 18 évesen egy lány még gyerek, de neki most fel kell nőnie, akármit is dönt...

Remélem hamar dűlőre juttok!

Minden jót!

2010. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 A kérdező kommentje:
Férjemnek az a baja, hogy nem dolgozott a leányunk a baba előtt, és így sajnos nincs keresete. 18 éves koráig kötelesek vagyunk eltartani, de aztán már nem. Természetesen nem akarjuk őket kitenni az utcára. Én kiállok a leányomért és az unokámért. Csak a férjem...
2010. dec. 31. 18:49
 9/80 anonim ***** válasza:
92%

18 évesen már neki kell eldöntenie mit akar. De tetteiért felelősséget kell vállalni. Tehát ha megtartja, neked nem kötelességed eltartani őt is és az unokádat is. Van is választása meg nem is. Tulajdonképpen mindenki tudja mi lenne a legjobb, mégis ott van mindenkiben, hogy az abortusz az gyilkosság, és ha abortusza lesz a lányodnak, lehet, hogy már nem lehet többé gyereke. Igen nehéz kérdés.

Ha az én lányom lenne hasonló helyzetben, elmondanám neki a jó és rossz oldalakat is, és ráhagynám a döntést. Nem hajítanám ki a házamból, de mondanám neki, hogy amint lehet, költözzenek külön a párjával. Ez így egészséges nekik is. Amiben tudnék, segítenék neki. Mi anyák, máshogy állunk a gyermekeinkhez. Legalább is én azt hiszem. Én, ha kiderülne, hogy leszbikus a lányom, vagy drogozik a fiam, vagy ilyesmi, nem tudnám kitagadni, cserben hagyni, anyaságunkkal örök hűséget, szeretetet "ígértünk" gyermekeinknek, mikor megszültük őket. Értitek mire akarok kilyukadni. Támogatnod kell őt, bármit dönt. Ha te is elhagyod, kije marad? Lehet, hogy hibázott...de őt megbüntette saját maga azzal a teherrel, hogy döntenie kell, ne bűntesse ennél jobban senki.

2010. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
55%
Oké,hogy már nagykorú,de ha a szülei "nyakára" szüli,akkor igenis van beleszólásuk.Mi van a baba apukájával?
2010. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!