Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha kétszer egymás után elvetél...

Ha kétszer egymás után elvetélek (5 és 8 hetesen) annak mi lehet az oka? Milyen probléma lehet a szerveztemben?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem annak olyan oka is lehet hogy nem megfelelő a szervezetedben valamelyik hormontermelődés azt hiszem a progesteron de ebben nem vagyok biztos nem kaptál a dokitól valamilyen gyógyszert azért hogy segítsen megtartani a babódat?

Probléma oka nem csak a szervezetben lehet lehet külső hatás is gondolok itt pl a dohányzás , nehéz emelés , stressz.

Dokid nem mondott semmi konkrétat hogy mitől lehet?

2009. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A teljesség igénye nélkül lehet: hormonális, genetikai vagy akár immunológiai probléma, vagy a méh fejlődésének (pl. sövény) rendellenessége. Egy ismerősöm három különböző ok miatti vetélés után a Gynevacra esküszik. Ki kell vizsgálni a lehetséges okokat.
2009. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első lépésként ellenőriztesd, hogy nincs-e sárgatest elégtelenséged. Ez a legkézenfekvőbb.
2009. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia 17 éves vagyok anyunak elöttem volt három vetélése én megmaradtam! utána 2éve született hugom elötte is volt vetélése anyunak_! neki a doki sárgatest hiányra gyanakodott kellet szednie magneB6ot és elevitet
2009. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket. A héten magánrendelésre megyek, remélem ott többet kezdenek velem, mert a kórháziak lesz...k
2009. jan. 20. 14:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is volt vetélésem és a terhességem elején is vérezgettem.Nekem csináltak hormonvizsgálatot a vetélés után,minden oké volt,de a dokim azért írt fel Duphastont ezt kellet szednem a 12.hétig.Azóta már megszületett a kisfiam és már 4.5hónapos:)Én is maszekhoz jártam,keress egy jó dokit.Sok sikert:)

4.5hós baba anyuja

2009. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy kérdéseel "válaszolok", de barnáztál vagy pecsételtél előtte?
2009. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnél 3 nap barnázás, 3 nap vérzés utánna egyben "kijött belőlem" a babó. Bocsánat, de nem tudtam szebben leírni. Ez a 8 hetesnél volt. A másiknál csak vérezni kezdtem. Miért kérdezed?
2009. jan. 20. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj orvoshoz, aki hajlandó veled foglalkozni, és remélhetőleg találsz olyat, aki megfelelő vizsgálatokra küld. Azért tájékoztatásul leírom, hogy nekem milyen vizsgálatok voltak a 2. vetélésem után (ill. ezek valójában elhalt terhességek voltak, 6-7 hétig tartottak):

1. valami immunológiai vérvizsgálat, ami a következőket takarta: APC rezisztencia, Antithrombin III, ANA, anti-DNA, Anticardiolipin Screen

2. HSG (méhtükrözés; ezt altatásban végzik)

Semmi problémát nem találtak.

Progeszteronszint ellenőrzés már korábban volt, és mivel az alacsony volt, Clostilbegytet szedtem (már a második fogantatás előtt is).

Mivel a 2. után sokáig nem jött a baba, tovább léptem, és nekem és férjemnek is csináltattam vérből kromoszóma vizsgálatot (Istenhegyi úti klinikán). Bár a dokim ezt korábban nem javasolta, azért a harmadik terhességemnél megkérdezte, hogy volt-e már ilyen vizsgálat. Ugyanis a a harmadik is elhalt (2008 szeptemberében), annak ellenére, hogy napi 4*1 Utrogestan hüvelykúpot kellett alkalmaznom, és feküdnöm kellett.

Ezek után újabb vérvizsgálat: terheléses vércukor és inzulin. Vércukor rendben, terheléses inzulin nagyon magas, vagyis a kórisme: inzulinrezisztencia. Az orvosom szerint Merckformin szedésével ezt rendbe lehet hozni, továbbá javasolta, hogy a következő terhességemnél majd clexant (véralvadásgátló injekciót) adjak be magamnak.

Én ettől függetlenül mostmár elmentem endokrinológiai szakrendelésre, hogy a többi hormont is megnézzék, de azok rendben vannak, így a PCOS nálam nem áll fenn. Viszont néhány hete kicsit elbizonytalanodtam, és bejelentkeztem Dr. Czeizel Endréhez, hétfőn megyek hozzá.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és nálad hamarabb megtalálják az okot, ha van egyáltalán.

2009. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm a részletes tájékoztatást és kérdezném tőle, hogy Czeizel Endrének nincs-e email elérhetősége?
2009. jan. 21. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!