Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól "védett" valaki a...

Mikortól "védett" valaki a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Babavárás előtt állok 30 évesen és sajnos már több mint egy éve nem jön össze. Most kezdjük a beavatkozásokat (átjárhatósági, inszem stb.). Viszont nagyon félek a jelenlegi helyzettől a munkahelyemen, hisz ha megtudják, lehet hogy elbocsátanak. Tudom, hogy van már törvény a "védelem" érdekében, csak azt nem tudom mikortól? Az orvossal, vagy egy jogásszal érdemes megbeszélni a témát?
2009. jan. 23. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak onnantól vagy védett, hogyha a papírod már megvan róla. Szerintem, ha tervben van, akkor a munkáltatódat nem kell, hogy érdekelje.
2009. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de a mai világban már a kismama sincs biztonságban egy cégnél, sajnos símán elbocsájthatnak a terhességed idején is
2009. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

A Munka Törvénykönyve szerint: "a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság" ideje alatt RENDES FELMONDÁSSAL nem lehet felmondani. Ez az 1992. évi XXII. törvény 90. § (1)d). rész.

Szerintem ez is érdekelhet: 1992. évi XXII. törvény 107. § i). rész. Ami a következő: Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól, a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára.

2009. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A fogantatás pillanatától védett a kismama, a munkáltató nem élhet rendes felmondással. Ellenkező esetben lehet menni a munkaügyi bíróságra ahol tuti nem a munkáltató nyeri a pert.

Lombikbébi programban pedig én úgy tudom, hogy a program kezdetétől védetté válik a nő.

Sajnos most jelenleg ezeket az állításaimat nem tudom alátámasztani semmivel, ezekről én is olvastam valahol mostanában.

Próbálj rákeresni a google-ban.

Üdv

2009. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a törvény megvan, csak nem tudom az időpontokat, meg azt, hogy mikor "kell" jelentenem a munkáltatómnak, illetve, hogy kell-e?
2009. jan. 23. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző vagyok.

Ezt találtam: [link]

Olvasd át hátha találsz hasznos információt közte.

Üdv

2009. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendes felmondással nem lehet elbocsátani: "d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés]


b) a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel"


Szóval, már az inszem alatt is védett vagyok? És ilyenkor a doki ad valami papírt?

2009. jan. 23. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én vagyok. Sajnos ebben nem vagyok teljesen biztos ezért azt ajánlanám, hogy keress egy munka joggal foglalkozó ügyvédet akitől tanácsot kérhetsz. Szerintem te is megnyugszol ha egy szakember tud tanácsot adni neked.

Sok sikert hozzá és mielőbbi babásodát kívánok!! : )

Üdv

2009. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Én vagyok az, aki bemásolta a törvényt tegnap.

Jól látod a kérdést. Sőt, nem csak az inszem alatt vagy védett,hanem már az előtte lévő gyógyszeres kezelés alatt is.

Azért mertem már tegnap is válaszolni, mert biztos vagyok abban amit leírtam, annak ellenére, hogy nem vagyok ügyvéd. Viszont a munkám során már találkoztam ilyennel, mert munkaügyesként dolgozom, és jelenleg én is ebben a cipőben járok.

Az orvostól kell kérned egy igazolást, hogy megkezdték a kezelést. A munkáltatóddal csak akkor közöld, ha muszáj.

Amennyiben kérdésed van, nyugodtan keress meg akár priviben is.

2009. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!