Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhnyak konizáció után teherbe...

Méhnyak konizáció után teherbeesés?! November végén méhnyak konizációt és eü. Kaparást végeztek nálam, előtte két évvel meg petefészek cisztával műtöttek és tele voltam összenövésekkel. Azt mondta a doki, hogy csak lombikkal lehet babám.

Figyelt kérdés
A műtét után vérezgettem egy kicsit, betartottuk a szex tilalmat 3 hétig. Most viszont 4 napja barna folyásom van, menszi helyett. Nekem menszi előtt nem szokott ilyen lenni. Ez normális egy ilyen műtét után, vagy lehet baba is? Beágyazódás is lehet? És ha baba, akkor nem korai egy ilyen műtét után? Volt már valakinek ilyen?
2011. jan. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

szia! nekem volt már konizációm,2 éve. Akkor a doki azt mondta jó lenne minél előbb babát vállalni. 1 évig nem volt senkim , utána a páromtól teherbe estem úgy hogy nem volt jó az eredményem műtét után sem.De a baba elment 5-6 hetesen.

Nekem novemberbe lett volna a második műtétem,de a doki halasztotta,hátha a gyógyszer emelés segít.

Viszont konizáció után ,nem 3 hét hanem 6 hétig kell kerülni a nemi életet és a kádban való fürdést. Illetve nem lehet minimum 1 hétig 5kg-nál nehezebbet emelni. Nekem több doki is mondta.

Lehet most másabb a menszszed,nekem is volt már ilyen.Szerintem ez nem baba. :( Gondolom amúgy mostanság kell vissza menned kontrollra ,kérdezd meg tőle,hogy rendesen begyógyult e a seb.

Szerintem még várjatok mindenféleképp még egy 2-3 hónapot és utána próbálkozzatok,hogy megerősödjön a méhnyakad és a seb is teljesen meggyógyuljon.

2011. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia.

Nekem októberben volt conisatiom és eü méhkaparásom.

Azt mondta az orvos hogy nem kell várnunk, próbálkozhatunk.

Letelt a 6 hét, akkor megjött a menszeszem,ami elég élénk volt és az addigi 6-7 nap helyett már csak 4 napos volt.

Következő hónapban peteérés idején 2 napig barnáztam ami eddig nem volt soha.Sajnos sz8ilveszterkor megjött megint és ismét csak 4 napig tartott és elég erős volt.

Most lesz a napokban peteérésem remélem sikerül!

Visszatérve rád szerintem a műtét okozhat változásokat a szerveztedben, szerintem nincs miért aggódnod lehet még kell egy kis idő, hogy helyre álljon minden.

Az sincs kizárva, hogy babád lesz:-)

A lombikot miért mondta?

A conisatio szerintem(meg az én dokim szerint is egyáltalán nem zárja ki, hogy teherbe essek).

Annyit mondott csak, hogy esetleg majd a szülés lehet császár, mert nem biztos hogy fogok majd tágulni.

Írj..

Kata

2011. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!


Azért mondta a doki a lombikot, mert két éve cisztával műtött, nem is azzal lenne a baj, hanem, hogy voltak összenövéseim, ami hegesedik és a kis lurkók nem tudnak " felúszni".

Nagyon sajnálnám, ha nem baba lenne. :(

De lehet, hogy csak idő kell, hogy a műtét után visszaálljon a szervezetem.

Szurkolok neked nagyon!

2011. jan. 9. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsnánat első vagyok.

Annyit kijavítanék , nem mindegy ,hogy miért van conizatció. És mekkora részt vágnak ki. Általában ez műtét közben derül ki. Nekem pl elég nagy részt vettek ki. És mégsem gyógyultam meg.

2011. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Nekem HPv-m volt és abból is a 16-os. Sajnos nem tudom, hogy mekkora részt vágtak ki és milyen mélyen, mert az orvosom nem éppen bőbeszédű, mindig siet.. :(

Sajnálom, hogy nem gyógyultál meg, én is épp ettől félek, szerdán megyek vissza a 6 hetes kontrollra, újabb rákszűrés aztán majd kiderül. Ezért nem tudom ezt a barnázgatást mire vélni, mert a doki nem mond semmit és nem tudom, hogy ez normális vagy sem.

Neked mit mondtak a további kezeléssel kapcsolatban?

2011. jan. 10. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem is hpv. De még nem tiplizálzák, de azt mondta a régi dokim ,hogy nem kell mert ez tuti magam rizikójú.Nekem már a kontroll szűrésen Hpvp3 Lsil Cin 1 volt.Rá 3 hónapra P3 Hsil Cin 2 . Huhh én kaptam Betadint ,semmit sem ért.Kaptam Cliont, az sem. Majd kaptam Isoprosint 2-szer 2 hétig napi 2 szem. Akkor visszament Lsil-re. Majd megint szedtem ,de ugyan ennyi maradt.

Most ,hogy műtöttek volna, a doki a felvételnél rábeszélt még egy gyógyszeres kúrára.1 hónapig napi 4-szem Isoprosine. 4 hónapja nekem is csak barnázás volt. Október óta meg 42 naponként jön meg a menszeszem ,erős görcsökkel. Annyira erőssel ,hogy november végén beküldött a doki kórházba méhen kivüli terhesség gyanúval. Látott valamit és ezért. Másnap mütét előtt at utolsó vizsgálat az Uh volt 3-jára. Pont elötte 2 percel meg is jött. Így jöhettem haza.

Ez annyira megviselt ,hogy azóta nem mentem vissza.Pedig zárót nem kaptam még meg és a 3 évi leleteim is ott vannak.Azon van rajta ,hogy mekkora részt vágtak ki.

Nekem az egyik doki azt mondta ,jó lenne most vállalni babát mert a második után már nem biztos ,hogy lehet. A másik meg azt mondja ,hogy várjak a műtétig.

Én akarok a párom nem.Most ott tartok ,hogyha ő nem áll ebbe mellettem akkor vége. Mert saját gyerek az első az életembe. És erről nme fogok lemondani.Most 43 napja volt az utoló menszeszem első napja.Ha nem jön meg reggelig akkor megyek holnap dokihoz,mert már olyan feszült vagyok ,hogy szétvernék mindent.


Javaslom beszélgess el a dokiddal, várd meg a rákszűrőt. Ha jó akkor happy van :) ha nem akkor induljon babaprojekt

. Sok kérdésem volt már itt,és volt olyan akinek már késő volt.

Sok erőt, egészséget,és boldogságot! Ha baba van írj! Nézegetem majd :)


u.i: bocsi ,hogy ilyen sokat írtam

2011. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok. Elég régi már ez a bejegyzés, de szeretném kérdezni, hogyan alakultak nálatok a továbbiak (HPV, illetve babaprojekt kapcsán is). A válaszokat köszönöm!
febr. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!