Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki nincs tisztába vele, hogy...

Aki nincs tisztába vele, hogy terhes (mert pl ugyanúgy megjön neki), annál nem probléma, hogy nem szed folsavat?

Figyelt kérdés
Itt olyan esetre gondolok, hogy pl valaki nem tervezi a a babát, de becsúszik. De nem tudja, hogy terhes, mert megjön neki. Az ilyen eseteknél nem probléma, hogy nem szed vitaminokat? És itt mondjuk a folsavra gondolok, mert azt olvastam, hogy az nagyon fontos.
2011. jan. 12. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj. Ahogy rájön, rögtön elkezdi szedni, meg régen ilyen nem is volt. Akkor már nagyobb baj, hogy elmegy mondjuk kétszer bulizni...

Én csak 19 éves vagyok és anyukám azt mondta, hogy ő semmi ilyen babavédő vitamint nem kapott akkor.

Ezzel nem azt akarom, mondani, hogy ezek fölöslegesek, én is biztos szedni fogom, amit mondanak.

2011. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek. Itt egyáltalán nem erőltetik a vitaminokat. Mégsincs senkinek semmi baja. Orvoshoz sem kell annyit járniuk, sőt! És a szülést sem nőgyógyász vezényli le, hanem a bába (midwife). Mo-n túlzásba viszik az aggódást meg a "nagyon szükséges" dolgokat.
2011. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted hány tanyasi asszony szed folsavat? Vagy éppen kisebbség... egy se. Többségében mégis egészségesek a babák. Nem azért szedsz folsavat, mert anélkül biztosan beteg lesz, hanem mert ha szedsz, akkor csökkented azt a pici esélyt is, hogy baja lesz (nyitott gerinc és társai).
2011. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!