Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig kell dolgoznom minimum,...

Meddig kell dolgoznom minimum, hogy gyed-et kapjak? Az első gyermekem 3 éves.

Figyelt kérdés
Most januártól dolgozok újra, ugyanannál a cégnél ahonnan elmentem szülni.Van-e valami szabály, hogy egy évet kell dolgozni,mielőtt ismét szülnék vagy ilyesmi?
2011. jan. 27. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 180 nap.mivel gyes alatt nem voltál biztosított,ezért azt az évet nem lehet beleszámolni.
2011. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, csak manapság már annyit változik minden, hogy nem voltam biztos benne.
2011. jan. 27. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, 180 naptári nap (nem munkanap)
2011. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz, semennyit nem kell dolgoznod, a biztositotti jogviszonyod végig fennállt, tehát már holnap elmehetnél szülni akár, akkor is jár a TGYÁs és a GYED is.

GYES alatt hogyne lett volna biztositott??? Aki nem tudja, az miért irja ide???

2011. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
OKOSKA utolsó: NEM GYES ALATT SZÜLI A 2. GYEREKÉT!!!! Aki nem tud olvasni, az minek ír ide??? LIIIBAAAAAAAA!
2011. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor minősits libának, ha én is azt tettem veled...

Mivel gyes alatt is végig biztositott volt, igy mindegy, hogy gyes alatt szül, vagy nem, már megvan a biztositotti viszonya, több, mint 3 év, tehát, mint irtam, akár holnap szülhet. Vagy 1 hónap múlva, vagy fél év múlva, teljesen mindegy, mivel ÉVEK ÓTA FOLYAMATOSAN biztositott.

Én nem liba vagyok, hanem veled ellentétben tájékozott és akkor szólok hozzá, ha tudom, miről beszélek. Nem úgy, mint te...

Nagy különbség!

2011. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a gyest nem a munkáltató fizeti,ezért a gyes nem számít biztosított időnek.mivel nem munkabért kapsz.A gyedet a munkabéred alapján kapod .A gyest NEM.Szerintem nem kéne a másik embert leszólni.Azért mert te valamit máshogy tudsz.
2011. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!