Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Elmondanátok a...

Lombikosok! Elmondanátok a tapasztalataitokat, hogy kb mire számítsak?

Figyelt kérdés

2 hét múlva megyünk a bp-i Kaáliba konzultációra, csomó kérdésem van:

- ha a hormoneredményeim 1 évesek, a petevezeték átjárhatósági 2 éves, ezen újra át kell esnem?

- milyen kötelező vizsgálatok lesznek ezeken kívül (pl. rákszűrés)?

- már túl vagyok 3 sikertelen inszemen, kb. mennyit kell várnom, hogy elindítsák a lombikot? (ismeretlen eredetű meddőséggel kezelnek)


2011. jan. 31. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem áprilisban kell mennem, első konzultációra, de már egy csomó dolgot meg kell csináltatnom előre. Rákszűrés, chlamydia, ekg, teljes labor, vizelet, hepatits, HIV teszt. Én Debrecenbe járok. Vagy te lehet, hogy már ezeken túl vagy?
2011. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem senki nem mondta, hogy ezeket meg kell csináltatni :-(
2011. jan. 31. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló által leírt leletek kellenek. De semmiről sem vagy elkésve! Majd a konzultáción a doki szépen sorban el fogja mondani, hogy mire van szükségük, azt megcsináltatod és beviszed nekik. Az a lényeg, hogy fél évnél (néhány lelet esetében) 1 évnél nem lehet régebbi a lelet. Ha lombikoztok, akkor az átjárhatósági felesleges, oda nem kell, mert egyből a méhedbe ültetik az embriókat.

Nálunk az első konzultáció után a 4. hónapban volt az első lombik (közben volt az esküvőnk is meg nászút), de általában 1-2 hónapot tuti várni kell.


Elég macerás az egész mire elindul, de megéri:)


Minden jót

39 hetes lombikos kismami

2011. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Engem, is meglepett hogy már ennyi vizsgálatot kell megcsináltatni és még konzultáción sem voltam. Nekem egyébként akkor mondta az asszisztens amikor telefonon kértem időpontot.
2011. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a bp-i kaáliban voltunk Dr. Szmatona Gábornál. A konzultáción mondta el, hogy milyen vizsgálatokra kell majd mennem, ott adta a beutalókat stb. Én azt hiszem, hogy áprilisban voltam a konzultáción és augusztusban volt meg a beültetés (ami sajnos nem sikerült). Bár, azóta spontán összejött :)) Sok sikert nektek.
2011. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is kb. arra számítok, hogy ha febr.közepén lesz az első konzultáció, kb. nyár elején lesz a beültetés
2011. febr. 3. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, 6 sikertelen inszem után mehetsz csak lombikra! Engem egyből lombikra küldtek, mert nekem mindkét petevezetékem el volt záródva. Tavaly májusban voltunk az első konzultáción a bp-i Kaáliban, ahol a doki azt mondta, hogy a lombik előtt mindkét p.vezetékemet el kell távolítani. Júniusban megműtöttek, 3 hónap lábadozás után visszamentünk, akkor még 2 hónapig fogamzásgátlót kellett szednem, úgyhogy a beülti csak most januárban volt.
2011. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régen valóban 6 inszemnek kellett lennie, de most már nem ilyen szigorúak. A 3 inszemet a nőgyógyászom csinálta a Klinikán, azt mondta többet nem érdemes, így küldött a Kaáliba.
2011. febr. 4. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!